مشاهده همه 7 نتیجه

در سال 1980 طراح و عکاس مد فرانسوی تیری موگلر Thierry Mugler با توانایی شگرفی که در این زمینه داشت به شهرت رسید. وی در سال 1990 یک روند و دسته بندی جدیدی از عطر و ادکلن را معرفی کرد که به اعتراض گسترده منجر شد. موگلر آموزش رقص را از کودکی شروع کرد و در سن 14 سالگی به طور حرفه‌ایی فعالیت خود را دنبال می‌کرد. در سن 24 سالگی بعد از اتما تحصیلاتش در زمینه‌ی طراحی داخلی به پاریس مهاجرت کرد و به عنوان یک طراح آزاد شروع به فعالیت کرد.

تیری ماگلر

تیری موگلر Thierry Mugler در سال 1973 اولین مجموعه‌ی شخصی برای زنان را ارائه داد و یک بوتیک در پاریس افتتاح کرد، وی در سال 1978 یک مجموعه لباس مردانه نیز برای آقایان ارائه کرد. سبک کاری Thierry Mugler به خاطر نوع آینده نگری و فانتزی و مدرن بودنش کاملا متمایز است.

اولین طراحی عطر تیری موگلر Thierry Mugler با نام (Angel) در سال 1992 معرفی شد و دنیای عطر را با رایحه‌ی شیرین و دل چسبش به آتش کشید. این عطر چنان تاثیرگذار بود که در صنعت عطرهای دهه‌ی 1990 و همچنین قرن بیست و یکم نیز هنوز محبوبیت بی‌حد و حصر خود را دارا می‌باشد. اولین عطری که برای آقایان بطور رسمی رونمایی و معرفی شد (ای من A * Men) در سال 1996 بود. عطرهای Angel و A * Men بسیار الهام بخش بوده و جزو پر فروش ترین‌های موگلر در سال 2005 نام گذاری شده‌اند.

در کارنامه‌ی هنری عطر تیری موگلر Thierry Mugler چیزی حدود به 158 عطر به ثبت رسیده است، که اولین نسخه در سال 1992 و جدید ترینش در سال 2020 رونمایی شده‌اند. از طراحان برجسته‌ی این کمپانی باید به ژاک هاکلیه، دومنیک روپیون، لورن برویر، الیور کرسپ، ایو د چیرین، آمندین مری، اورلین گیشارد، کریستین ناگل، سرژ مژولیای، پیر اولس، آلبرتو موریلاس، لویس ترنر، دافنه بوژه، ناتالی لارسن، کوئنتین بیش، ورونیک نیبرگ، دوروتی پیات، ژان کریستوف هری، اولیویه پولژ، مری سالمگنه، لاران بریر، سایدونی لانسیسر، فانی بال، شرکت مانه، الکسیس دادیه و رالف شویگر اشاره کرد.