رایحه خوش عطرها همیشه نقش مثبتی را در زندگی افراد بازی می‌کنند. آن‌ها زبان خاص خود را دارند و هر کسی با سلیقه، سن و علایق خود با عطرها سخن می‌گوید. انسان‌ها در طول عمر خود بدون آنکه متوجه تشوند، بارها سلایق خود را تغییر می‌‌دهند. شاید فکر کنید که انتخاب عطرهای مخصوص افراد میان سال نمی‌تواند چندان دشواری باشد. برخلاف این دیدگاه، عطرها این قابلیت را دارند که انتظارات تمام سنین را برآورده کنند و انتخاب یک عطر مناسب برای افراد میانسال اصول و چهارچوب‌ّهای خاص خود را دارد. دوره میانسالی با تغییرات عمده‌ای در شیوه زندگی مانند مسئولیت‌های شغلی و اجتماعی بیشتر، بچه‌های بزرگتر با نیازهای اجتماعی و اقتصادی قوی‌تر و توجه بیشتر به سلامتی و آرامش و غیره همراه است و یک عطر متفاوت می‌تواند خواسته‌ها و انتظارات یک فرد میانسال را در این دوره فراهم آورد. شاید نتوان یک قاعده کلی را برای انتخاب عطرهای مخصوص افراد میان سال، تعیین کرد، اما می‌توان برای داشتن یک انتخاب صحیح خطوط راهنمایی را ترسیم نمود. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین اصول و نکات مربوط به انتخاب عطرهای مخصوص افراد میان سال را شرح دهیم،‌ پس با ما همراه باشید.

آیا هر سنی عطر خاص خود را دارد؟

حس بویایی حس شگفت‌انگیز و پیچیده‌ای است. هر سنی درک متفاوتی از رایحه عطرها دارد. سلیقه بویایی نه تنها از فردی به فرد دیگر تغییر می‌کند؛ بلکه در دوره‌های مختلف زندگی نیز متفاوت است. در سال ۲۰۰۹ تعداد برندهای عطر در سراسر جهان به بیش از هزار برند رسید و انتخاب عطر به چالش و دغدغه‌ای عظیم برای افراد تبدیل شد. روز به روز این چالش پیچیده‌تر می‌شود و  انتخاب عطرهای مخصوص سن افراد را دشوارتر می‌سازد.

عطرها در زندگی افراد میانسال چه نقشی دارند؟

عطرها همیشه در زندگی ما نقش مثبتی را ایفا می‌کنند. ویژگی‌های شخصیتی، بلوغ فکری و سلایق در انتخاب بهترین عطرهای مخصوص افراد میان سال نقش کلیدی دارند.

شما به عنوان یک فرد میانسال پس از گذراندن سه دوره (کودکی، نوجوانی، جوانی) پر فراز و نشیب از زندگی خود با کوله‌باری از تجربه و آگاهی وارد دوره میانسالی می‌شوید. آیا برای ایفای نقش خود در دوره نوین زندگی، انرژی و آمادگی لازم دارید؟ عبور از نقطه عطف تغییرات زندگی، تغییرات فیزیکی و تحولات خلق و خوی، تنها با ایجاد تنوع و احساس زیبایی و آرامش درونی ممکن می‌شود. عطرها همیشه جادویی هستند. آنها نقش کلیدی را در تغییر خلق و خوی شما ایفا می‌کنند و شما را با اعتماد به نفس، جذاب و با شکوه جلوه می‌دهند. اگر فکر می‌کنید جذابیت خود را از دست داده‌اید، عطر کاملا متفاوتی را که تاکنون استفاده نکرده‌اید، انتخاب کنید و تاثیر جادویی آن را ببینید!

چگونه می‌توان عطرهای مخصوص افراد میان سال را شناسایی کرد؟

برای یافتن عطرهای مخصوص افراد میان سال باید چند اصل مهم را بدانید و برای داشتن یک انتخاب صحیح آن‌ها را رعایت کنید. اصول زیر راهنمای خوبی برای انتخاب عطرهای مخصوص افراد میان سال هستتند.

۱. زبان عطرها را بیاموزید.

باید به جای انتخاب عجولانه عطرها، هنگام خرید صبور باشید. هر عطر زبان خاص خود را دارد. شما باید زبان عطرها را درک نمایید. در حالی که آن‌ها را تست می‌کنید، هرگز بر اساس قیمت عطر، انتخاب خود را انجام ندهید. گرانی یک عطر تضمین کیفیت و ماندگاری آن نیست. گاهی یک عطر ارزان‌تر ماندگاری بیشتری را ارائه می‌دهد و حس بهتری را برای شما ایجاد می‌کند.

۲. نمونه عطرها را خریداری کنید.

باید این واقعیت را قبول کنید که عطر کمی گران است و اگر شما هنوز درباره نوع عطر خود اطمینان ندارد، ناچارا باید برای انتخاب عطر مخصوص افراد میانسال هزینه زیادی را صرف کنید. اگر قرار است یک بطری عطر را خریداری نمایید و بعد آن را مصرف نکنید، ‌بهتر است نمونه و تست‌تر عطرهای مخصوص افراد میان سال را تهیه نمایید. نمونه عطرها کمک می‌کنند تا فرصت بیشتری برای تصمیم‌گیری و انتخاب صحیح عطرهای مخصوص افراد میان سال داشته باشید و در عین حال در هزینه‌های خرید عطر صرفه‌جویی کنید.

۳. عطر خود را از میان خانواده‌های عطر انتخاب کنید.

نکته دیگری که باید هنگام خرید عطرهای مخصوص افراد میان سال رعایت کنید،‌ این است که خانواده عطر مورد علاقه خود را در نظر بگیرید. در واقع، چهار خانواده عطر پایه وجود دارد.

 • گل، شیرین یا سنتی (Floral or sweet):

  عطرهایی ملایم، عاشقانه و دوست داشتنی

 • شرقی یا تند (Oriental or spicy):

  عطرهایی با جذابیت‌های احساسی

 • مرکبات، میوه ای یا فرش (Citrus or fruity or fresh):

  عطرهایی پر انرژی و هیجان‌انگیز

 • وودی یا چیپ (Woody or Chypre):

  عطرهایی با شکوه و رسمی

۴. عطر را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید.

بسیاری از شما بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های پوستی خود،‌ عطر می‌خرید. اما این واقعیت را باید بپذیرید که رایحه عطر از روی پوست‌های خشک سریع‌تر ناپدید می‌شود و پوست‌های چرب ماندگاری عطر را افزایش می‌دهند. اگر پوست نسبتا خشکی دارید بهتر است عطرهای قوی‌تر و با ماندگاری بالاتر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای تاثیر بیشتر عطرها باید آن‌ها را بر روی نبض مچ دست، مچ پا، پشت گوش، بین سینه و اطراف گلو استفاده کرد.

۵. در انتخاب عطر به سلایق و شخصیت خود توجه کنید.

شاید شما یک فرد میان سال باشید و از عموم برخی از عطرها را برای سن شما مناسب ندانند. اما شما یک بار برای همیشه زندگی می‌کنید، پس بر اساس میل خود عمل کنید. ویژگی‌های شخصیتی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن‌ها عمل نمایید. هیچ شخصی بهتر از شما نمی‌داند که چه عطری مناسب سن و شرایط شما است، پس خودتان دست به کار شوید و عطرهای مخصوص افراد میان سال را شناسایی کنید.

 

https://www.shoppersgossip.com

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.