مشاهده همه 13 نتیجه

ژان ماری لانوین Lanvin که اصالتا فرانسوی تبار بود کار خود را با دوخت لباس دخترانه برای دخترش مارگاریتا شروع کرد و به دلیل استقبال خوبی که همیشه از لباس‌های دخترش می‌شد کار خود را گسترش داد و مزون مد را برای اولین بار تاسیس کرد. در این مزون نه تنها لباس‌های دخترانه بلکه لباس برای مادران نیز طراحی و تولید می‌شد و محبوبیت آن زمانی بیشتر شد که لباس ست برای مادر و دختر طراحی و روانه‌ی بازار گردید. لانوین در سال 1909 به سیندیکا دولاکوتور ( اتحادیه‌ی خیاطی ) پیوست. بعد از چندی، لانوین Lanvin علاوه بر طراحی و دوخت لباس‌های مادر دختری تولید و عرضه‌ی لباس‌های مردانه، لباس زیر، پشم، دکوراسیون منزل و کارخانه‎ی رنگرزی را نیز به امپراطوری خود اضافه کرد.

لانوین

لانوین Lanvin در سال 1924 انقلاب بزرگی را در برند مجبوبش به وجود آورد و پرفیوم اس . ای ( S.A ) را برای تولید عطر و ادکلن به کمپانی خود اضافه کرد. اولین عطری که توسط ( S.A ) تولید شد مای سین ( My Sin ) بود که در همان سال تولید و رونمایی شد. یکی از پرطرفدار ترین عطرهایی که توسط این کمپانی طراحی و تولید شده است، عطر آرپژ ( Arpege ) می‌باشد که از نام دختر لانوین Lanvin آرپژ مارگاریتا گرفته شده و در سال 1927 تولید و معرفی شده است. آرپژ به قدری قوی و موفق بود که تا کنون هنوز در چرخه ی تولیدات لانوین Lanvin قرار دارد.

لانوین Lanvin در سال 1946 از دنیا رفت و اداره ی کمپانی بزرگش را مارگاریتا به عهده گرفت و این امپراطوری تا سال 1989 بین خانواده‌ی لانوین Lanvin حفظ شد. کار مد تحت نظر هارمونی اس . ای ( S . A ) قرار گرفت و البر آلباز مدیر نوآوری آن بود. نسخه‌های عطر لانوین Lanvin بطور پراکنده از دهه‌ی 1960 تولید می‌شد تا اینکه مجوز آن در سال 1990 توسط شرکت لورآل گرفته شد.

کارنامه‌ی درخشان لانوین Lanvin تا به امروز 68 عطر را در خود به ثبت رسانده است که اولین آن در سال 1924 و جدیدترین آن در سال 2020 طراحی و تولید شده است. از طراحان کاربلد و برجسته‌ی این کمپانی باید به آلبرتو موریلاس، کارین دوبری، آن فلیپو، اولیویه پشو، شیامالا میزندی، دومیتیل برتیه سونی کونستنت، نیکلاس بیولی، اولیویه پسکاکس، آنتوان میزندی، هونورین بلانک، فرانسیس کرکجان، فرانساس رابرت، لنا پیروتی، کریستوف رینود، فابریس پگلرین، صوفی لابه و ناتالی لارسن اشاره کرد که هنرنمایی آنها منجر به تولید عطرهایی باکیفیت برند لانوین Lanvin شده است.