مقالات

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی

قلم موهای آرایشی

بهترین قلم موهای آرایشی کدامند؟

قلم مو های آرایشی یا براش های آرایشی دارای کاربرد و انواع مختلفی هستند. با به کار گیری این قلم مو های آرایشی که موجب افزایش دقت و تمرکز شما را در هنگام آرایش صورت می شود و دیگر آرایش شما بر روی صورت تان غیر طبیعی جلوه نخواهد کرد. اگر از قلم مو های مناسب استفاده نمایید همانند آرایشگران حرفه ای آرایش بی نقصی خواهید داشت.یکی دیگر از موارد آرایشی عطر و ادکلن است، عطر باکارات رژ اماراتی یکی از بهترین عطر های موجود در فروشگاه مه استایل است که با تخفیف ویژه ای ارائه می شود.

همان گونه که می دانید قلم مو های آرایشی انواع مختلفی دارند که شما با داشتن مهم ترین و کاربردی ترین آن ها می توانید آرایش حرفه ای را داشته باشید. هر قلم موی آرایشی، از الیاف و دسته مختص به خود ساخته شده است.

الیاف یا مو های براش هم می تواند مصنوعی و هم طبیعی باشد و دسته ی آن هم از جنس چوبی یا پلاستیکی می باشد که دسته آن محکم به الیاف متصل شده است و الیاف نباید به گونه ای باشد که به پوست شما آسیب برسانند.

قلم موهای آرایشی

قلم موهای آرایشی کرم پودر

در هنگام استفاده از کرم پودر مایع یا کرمی روی پوست ممکن است رگه ‌هایی از کرم بیفتد با داشتن قلم مو ها می توانید آرایش یکدست و بی نقص را تجربه کنید. این مدل قلم مو های آرایشی شکلی مانند مثلث دارند، یعنی مو های وسط قلم نسبت به گوشه‌ های آن بلند تر می باشد. به همین دلیل کرم پودر بهتر روی پوست صورت شما پخش می شود. شاید این تصور را داشته باشید که می ‌توان کرم پودر را با انگشت روی پوست صورت خود مالید. با استفاده از قلم موی آرایشی کار بهداشتی و تمیزی خواهید داشت. کرم پودر شما دقیق تر و صاف تر پخش می شود. همچنین کرم پودر را روی انگشتان خود هدر نخواهید داد. مهمتر از همه دست شما آغشته به کرم پودری نشده و پس از آرایش نیاز به شستن دست نیست یا اتفاقی به چیزی دست بزنید که کرم پودری شود. بدون تردید خرید قلم مو های آرایشی را به شما پیشنهاد می دهیم.

قلم موهای آرایشی کرم پودر

۱.قلم موهای آرایشی مخروطی

در هنگام استفاده از انواع کرم پودر های مایع می توانید از این مدل قلم مو ها که هم نرم و هم قابلیت انعطاف پذیری دارند و لبه های آن مخروطی شکل هستند به کار ببرید. برای استفاده از کرم پودر از نواحی از پوست شروع کنید که نیاز به پوشش دهی بیشتری دارند و با ضربه های نرم از بالا به پایین کرم پودر را روی پوست صورت خود پخش کنید تا طبیعی تر جلوه کند.

این مطلب را هم بخوانید: مشکلات استفاده از عطر روی موی سر

۲. قلم موهای آرایشی گرد

قلم مو های گرد از مو هایی نرم و متراکم و گرد تولید شده اند که می تواند کرم پودر مایع شبیه مسواک را به طور یکدست روی پوست صورت پخش کند. برای پایه اصلی آرایش از این مدل قلم مو های آرایشی هم استفاده می کنند که در نتیجه زیر سازی تمیز و بی نقص برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید با توجه به تجربه و نوع پوست و شکل صورت، براش مناسب صورت خود را برای داشتن زیر سازی عالی انتخاب نمایید.

قلم موهای آرایشی گرد

۳. قلم مو های آرایشی تخت یا کانسیلر

سر این قلم مو ها کاملا صاف ولی حالتی زاویه دار برش خورده اند. از این قلم موی حجیم با سری صاف مناسب سایه زدن نهایی روی گونه ها یا زیر سازی و فونداسیون مرحله اول آرایش شما می باشد. این قلم موی آرایشی به نام قلم مو یا براش استیپلینگ می شناسند.

از قلم مو های تخت  هم برای ترکیب کانسیلر و هم برای زدن کانسیلر روی خطوط چهره و زیر چشم استفاده نمایید. بهتر است بدانید از قلم مو های آرایشی تخت با توجه به سایز های مختلفی که تولید می کنند برای زدن رژ لب و سایه چشم هم مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این قلم موی چند کاره می توانید برای پخش کردن کرم پودر مایع، رژ گونه ، برنزر ، هایلایتر و پودر فیکس استفاده نمایید.مواد بافتی این قلم مو ها تقریبا به شکل فشرده است و کمک می کند کرم پودر را بهتر روی صورت پخش کنید.

میکاپ آرتیست های حرفه ای پیشنهاد می کنند برای داشتن رژ لبی ماندگار و فرم دهی به لب ها و ایجاد ترکیب رنگ خاص حتما از قلم مو های آرایشی استفاده کنید.

قلم مو های آرایشی تخت یا کانسیلر

۴. قلم موهای آرایشی مدادی یا باریک

قلم مو های آرایشی باریک مناسب کشیدن خطوط باریک کانسیلر می باشد. داشتن سر باریک این مدل قلم مو برای کشیدن کانسیلر روی گوشه ی چشم و اطراف بینی که نیاز به دقت بیشتری دارد، استفاده می شود. همین طور هم از کانسیلر برای محو کردن لک های کوچک صورت و کشیدن کانسیلر دور لب بعد از رژ زدن و مرتب کردن خط لب کاربرد مهمی دارد.

همچنین برای کشیدن سایه زیر خط پلک، هایلایت استخوان ابرو، قوس بالای لب، بینی و یا صاف کردن خط چشم از این نوع قلم موی آرایشی استفاده می کنند.

۵.قلم مو های آرایشی کابوکی

این مدل قلم مو های آرایشی سایز بزرگی دارد که مخصوص پنکیک، کرم پودر فشرده و یا فیکساتور می باشد. این قلم موی آرایشی را به نام براش پودری هم می شناسند که برای تمامی لوازم آرایشی پودری مانند رژ گونه و پنکیک و…. هم کاربرد دارد. به همین دلیل همه کاره بودن این براش می توان آن را در تمامی ست های لوازم آرایشی پیدا کرد.

سر این قلم موی آرایشی گرد و موهایش آزاد و غیر متراکم می باشد. مو هایی پرپشت، نم دار و بلندی دارد و به آسانی پودر های آرایشی را روی صورت پخش می کند. برای استفاده از قلم موی کابوکی بهتر است آن را روی پنکیک بزنید و کمی تکان دهید که پودر اضافه اش بریزید و سپس به آرامی تمام نواحی صورت را با پنکیک بپوشانید. برای داشتن آرایش طبیعی و زیبا از این براش برای پنکیک زدن روی پوست صورت خود استفاده کنید.

قلم مو های آرایشی کابوکی

۶. قلم مو های آرایشی زاویه دار

قلم مو های آرایشی زاویه دار برای کشیدن رژ گونه کاربرد دارد و در صورت استفاده درست خط گونه را بهتر می تواند متمایز کند. قلم مو های رژگونه ای از سری گرد و الیافی نرم و آزاد ساخته شده اند. این قلم مو دارای زاویه انحنای در اطراف بیشتر می باشد که حالتی شعله ای به خود گرفته است و اندازه ی آن کمی کوچک تر از قلم موی کابوکی می باشد. برای زدن رژ گونه ابتدا بایستی گونه های خود را مشخص کنید، با حالت خنده کمی لب ها خود را جمع کرده تا گونه ی شما مشخص شود و حالا باید براش رژ گونه را از قسمت پایین به سمت شقیقه ها و خط رویش مو های خود بکشید.

این مطلب را هم بخوانید: درمان کم پشتی مو، راهکار های پرپشت شدن مو چیست؟

۷. قلم موهای آرایشی باد بزنی

قلم موهای آرایشی باد بزنی حالتی تخت و باد بزنی دارد و بهترین براش برای ایجاد حالت لایت بالای گونه می باشد اگر می خواهید روی استخوان بالای گونه، استخوان بینی یا نوک بینی هایلایتر بزنید میتوانید از این براش استفاده کنید. از این قلم موی آرایشی برای زدن پودر فیکس و برنزه کننده هم استفاده می شود.

قلم موهای آرایشی باد بزنی

۸.قلم مو های آرایشی سایه چشم

قلم موهای آرایشی مخصوص سایه چشم، که دارای انواع مختلفی هستند. اما معمولا دو مدل آن‌ ها کاربرد بیشتری دارند. یک نوع قلم مو که برای سایه زدن چشم کاربرد دارد. و نوع دیگر آن کاملا صاف، کوتاه و تخت می باشند که به شما در سایه کشیدن چشم پودری به پشت پلکتان کمک می کند. اما اگر خواستید سایه چشم را کانتور کنید یا یک لایه ی دیگر سایه چشم باریک در بالای پلک خود بکشید از قلم مو های آرایشی زاویه دار سایه چشم استفاده نمایید. این مدل قلم مو ها کمک می‌کند به راحتی سایه چشم خود را باریک ‌تر بکشید و سایه چشم پشت پلکتان پخش نشود.

این مطلب را هم بخوانید: عطر مو چیست؟ طرز استفاده از عطر مو چگونه است؟

آرایشگران حرفه ای همیشه برای داشتن یک آرایش چشم جذاب و بدون نقص علاوه بر استفاده از سایه چشم‌ مناسب و با کیفیت، سایه چشم پشت پلک خود را با یکی از این نوع قلم مو محو می کنند.

قلم آرایشی محو کن

این مدل قلم آرایشی باریک با سری نرم و کوتاه، که به راحتی کی توانید خط چشم خود را در انتهای پلک محو کنید. این نوع قلم آرایشی بیشتر مواقعی استفاده می شود که دوست دارید آرایشی محو و یا دودی داشته باشید. این قلم آرایشی باریک با موهای کوتاه زیبایی خط چشم یا آرایش چشم را چند برابر می کند.

قلم رژ لب

همیشه ضروری نیست که با استفاده از قلم، رژ لب خود را بکشید. ولی در برخی مواقع انواع مختلفی از رژ لب ها  هستند که با کمک قلم آرایشی مخصوص خود می تواند به خوبی روی لب شما بنشینند. این مدل قلم از دندانه ‌های مستحکم و کوتاهی ساخته شده است. برای ماندگاری بیشتر رژ لب خود بهتر است از همین دندانه های کوتاه استفاده کنید تا دندانه های بلند. علاوه بر این ‌ها می‌ توانید برای ترکیب کردن رنگ رژ لب‌ ها خود نیز از این قلم مو ها استفاده نمایید. قلم رژ لب می ‌تواند به شما کمک کند تا دو رنگ رژ مختلف را با هم ترکیب کنید.

قلم آرایشی زاویه دار خط چشم

قلم آرایشی زاویه دار خط چشم

همانند قلم مو آرایشی سایه چشم، این نوع قلم موی آرایشی زاویه دار نیز سری کوتاه و ناهمسان دارد و به استفاده از آن می ‌توانید بالای پلک خود خط چشمی باریک و یکدست بزنید.

این مطلب را هم بخوانید:ماسک مو چیست؟ و طرز استفاده از ماسک مو

قلم تمیزکننده آرایش

وقتی که آرایش می‌کنید امکان دارد مواد آرایشی پودری مانند سایه چشم کمی روی گونه‌ یا زیر چشم شما را پر کند. برای تمیز کردن این نواقص از قلم موی فن یا پاک کننده به کار ببرید. این قلم باریک، دارای سری پهن و کشیده و بلند می باشد و که با کمک آن نواقص کار آرایش صورت شما را برطرف می شود و هم می توانید برای پخش هایلایتر ها و پودر ها بر روی گونه ‌ها یا چانه استفاده کنید.برای پاک کردن پودر های اضافی روی پوست و پنهان کردن نقوص آرایش صورت می‌توانید بسیار کاربرد دارد.

برس ابرو

برس ابرو

برس ابرو نیز از جمله قلم موهای آرایشی به شمار می رود که برای یکدست کردن ابرو و یا به اصطلاح دیگر شانه کشیدن آن کاربرد دارد. سری شانه این نوع قلم ‌ها برای مرتب کردن ابرو مناسب هستند و سری قلمی و برسی آن برای زمانی که داخل ابرو نیاز به سایه ابرو یا مداد ابرو دارد استفاده می ‌شود. با این برس می ‌توانید خطوط زاویه دار به وجو آمده در ابرو را پنهان کرده و ابرویی جذاب و طبیعی داشته باشید. ابرو جذاب و طبیعی نیاز مند این است که که ابتدا ابرو را مرتب کرده و شانه بزنید سپس در داخل ابرو که مداد کشیده شده آن را محو کنید تا جلوه ی طبیعی‌ تری داشته باشد.

جمع بندی کلی

بدون تردید کلیه ی این قلم مو های آرایشی برای آرایش کاربرد ندارند اما یافتن این که هر کدام چه کاربرد هایی دارند و نحوه استفاده از آن‌ ها چگونه است می توانید قلم آرایشی بهتری برای خودتان تهیه نمایید هم آرایشی جذاب تر و بی نقص ‌تر بر روی صورت خود داشته باشید. فراموش نکنید، برای این که بهترین استفاده را از قلم مو های آرایشی ببرید و در عین حال از پوست تان هم محافظت نمایید حداقل باید ماهی یک بار قلم‌ های آرایشی خود را بشویید تا کاملا تمیز شوند و هیچ آلودگی در آن ‌ها باقی نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *