مشاهده همه 15 نتیجه

هنر عطرسازی، یک عمل باستانی است که سرچشمه گرفته از میل درونی انسان به ایجاد احساس خوب و محیطی دلپذیر. عطرها تاثیر بسزایی در بدن و ذهن دارند. آنها همچنین در میراث اسلامی و عربی جایگاه ویژه‌ایی دارند.

اجمل

در سال 1950 حاجی اجمل علی – پدر بنیانگذار برند اجمل- Ajmal کشور خود یعنی شمال شرقی هند را ترک می‌کند و به بمبئ، پایتخت تجاری هند سفر می‌کند. اجمل Ajmal در تاریخ 60 ساله‌ی خود در ایجاد عطرها، به هنر عطرسازی تسلط پیدا کرد و یک طاقچه منحصر بفرد را در دنیای عطرهای خاورمیانه به خود اختصاص داده است. امروز اجمل Ajmal یک شرکت بزرگ منطقه‌ایی است که دارای سبد گسترده‌ایی از بهترین و جذاب ترین عطرهای موجود در منطقه است.در سال 1998 اجمل Ajmal به اولین شرکت در منطقه تبدیل شد که عطری را ( عود مبخر ) به طور انحصاری به ثبت رساند که پس از 4 سال تحقیق آغاز به کار کرد و به یکی از پرفروش ترین‌ها در این صنعت تبدیل شد. عصاره با ارزش و منحصر بفرد عود که یکی از اصلی ترین‌ها در عطر سازی شرقی است، برای رشد به 20 تا 40 سال زمان نیاز دارد. عود حاصل قارچی است که به نوع خاصی از چوب درخت آگار حمله می‌کند. با توجه به اینکه این زمان بسیار طولانی می‌باشد، احتمال به خطر افتادن این گونه بسیار زیاد می‌باشد. شاهکار و ابتکاری که مرکز تحقیق و توسعه‌ی اجمل Ajmal بر روی این فرایند به عمل آورد این بود که، این زمان را یعنی 20 تا 40 سال را تنها به 10 سال کاهش داد، یک نوآوری که به 6 کشور اعطا شد که در حال حاضر منبع اصلی عود در جهان هستند.

اجمل Ajmal با بیش از 135 فروشگاه خورده فروشی اختصاصی، از جمله 42 مورد در امارات متحده‌ی عربی و صدها نمایندگی در سراسر خاورمیانه، حضور گسترده‌ایی در خاورمیانه بر قرار کرده است و همچنین به 24 کشور در جهان صادرات عطر انجام می‌دهد. کارنامه‌ی اجمل Ajmal حدود 251 عطر پایه را به ثبت رسانده که اولین نسخه‌ در سال 2001 تولید و جدید ترینش در سال 2020 رونمایی شده است.

از طراحان معروف و نامی اجمل Ajmal باید به نظیر اجمل و عبدالله اجمل اشاره کرد.