حتما بسیار برایتان پیش آمده که عطری را خریدید که واقعا اصل نبوده. ممکن است خوب بوده باشد اما به هر حال معایب خاص خود را نیز داشته. خرید عطر تقلبی نه تنها باعث می‌شود احساس فریب و ناراحتی کنید، بلکه می‌تواند برای سلامتی شما نیز مضر باشد. با این حال ، علائم مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل را شناسایی کنید. خرید عطر و ادکلن اصل همیشه یکی از دغدغه های دوست داران مد و فشن بوده است، عطر و ادکلن تقلبی به راحتی تولید شده و در دسترس افراد قرار می‌گیرد اما بو، کیفیت و ماندگاری یک عطر مرغوب را نخواهد داشت. گاهی اوقات حتی ممکن است برای یک عطر و ادکلن فیک به اسم یک عطر اورجینال قیمت گزافی را پرداخت نمایید و از این واقعیت بی‌خبر باشید که واقعا اصل نیست! با ما همراه باشید تا روش شناسایی عطرهای تقلبی را به شما بگوییم.

بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل

مسلما روش‌های مختلفی برای شناسایی عطرهای تقلبی وجود دارد و اگر با دقت تمامی آن‌ها را بررسی کنید، دیگر نیازی به متخصص نیست و خیلی راحت می‌توانید عطر اصلی را بخرید. فقط نکته‌ای که باید در همین ابتدا به شما بگویم این است که، این روش‌ها خیلی دقیق است و باید حتما فرد نکته‌بینی باشید تا بتوانید درست تشخیص دهید.

خرید عطر از مکان های معتبر

برای همه ما پیش آمده است که از کنار دکه‌ها و دستفروش‌های عطر و ادکلن مختلفی عبور کرده‌ایم و وسوسه شدیم که نگاهی به کارهای آن‌ها بیندازیم. اما اگر اصل و اورجینال بودن محصولی که می‌خرید برای شما مهم است، بهترین کار خرید از فروشگاه‌های معتبر عطر و ادکلن است. در واقع این روش یک روش ساده و ابتدایی در روش شناسایی عطرهای تقلبی است. خرید از فروشگاه های ثابت عطر و ادکلن این مزیت را دارد که در صورت خرید و تشخیص عطر و ادکلن تقلبی می‌توانید بازگشته و پول خود را پس بگیرید.

یکی از بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل،  این است که از فروشنده بخواهید بچ نامبر عطر مورد نظر را به شما نشان دهد و یا اینکه یک عکس از پشت جعبه عطر و ادکلن را مشاهده کنید.
حال اگر تصمیم دارید به صورت اینترنتی از فروشگاه‌ها عطر خرید کنید حتماً در سایت مورد نظر به دنبال نماد اعتماد الکترونیکی باشید. مطمئن‌ترین راه خرید عطر اصل از سایت‌های معتبری چون Amazon یا eBay، خواندن نظرات کاربران است. البته فروشندگان اگر حساب پی‌پال وریفای داشته باشند شما می‌توانید در صورت خرید عطر تقلبی به راحتی به آدرس و شماره آن ها دسترسی داشته باشید.

قیمت عطر و ادکلن

یکی از رایج ترین اشتباهات ممکن در خرید عطر و ادکلن، مقایسه قیمت‌ها است، بسیاری از افراد این تفکر را دارند که قیمت بالای یک محصول، نشان از باکیفیت بودن و اصل بودن محصول است؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید، برخی از فروشندگان با وارد کردن عطر و ادکلن‌های تقلبی با نشان برندهای معروف و قیمت گذاری بالا قصد دارند که شما را گول بزنند.

بسته بندی معیوب عطر و ادکلن تقلبی

  • سلفون بسته‌بندی

از بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل که می‌توانید بدون دردسر عطر تقلبی را تشخیص دهید، بررسی جعبه و بسته بندی عطر مورد نظر است. قبل از خرید از هر فروشگاهی به سایت اصلی تولیدکنندگان عطر و ادکلن رفته و در مورد عطر مورد نظرتان تحقیق کنید، بارکد و نحوه بسته بندی را خوب مشاهده کنید. بسته بندی‌های عطر و ادکلن اصل، بسیار محکم و مقاوم است، سلفون پیچیده شده در بسته بندی باید اندازه و بدون زدگی و شل شدگی باشد. مقوای بکار رفته در جعبه ی عطر اصل از بهترین نوع خود است.

نوشته‌های جعبه عطر را مطالعه کنید و سرسری از آن نگذرید. یکی از بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل، بررسی نوشته‌های جعبه است. معمولاً عطرهای تقلبی دارای اشتباهات نگارشی و گرامری هستند. جعبه اورجینال عطر دارای بارکد، آن هم در پایین ترین قسمت جعبه خواهد بود. بررسی ظرفی که عطر در آن ریخته شده نیز می‌تواند شما را در تشخیص عطر با کیفیت یاری کند، ظرف عطرهای فیک معمولاً ساختار ناهمواری دارند و از مواد ضعیف ساخته شده‌اند. در بطری عطر اصل باید محکم و ضد نشت باشد و به راحتی بسته شود.

بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل
بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل
  • درزهای بسته‌بندی باید بی‌عیب و نقص باشند

اگر بسته بندی پلاستیکی جعبه عطر به روشی غیرقابل انعطاف (درز بیش از 5 میلی‌متر باشد، ناهموار است یا بر روی آن چسب اضافی دارد)، پس عطر اصیل نیست. بسته بندی عطر اصلی همیشه دارای درزهای بی عیب و نقص است.

  • داخل جعبه مقوایی باید بررسی شود

بسته بندی واقعی از مقوا با کیفیت بالا ساخته شده است و به گونه‌ای طراحی شده که بطری را از آسیب در امان نگه دارد. به همین دلیل است که در داخل جعبه یک سازه خاص وجود دارد که بطری عطر را در جای خود نگه می دارد.

روش شناسایی عطرهای تقلبی
روش شناسایی عطرهای تقلبی
  • برچسب‌ها و کتیبه‌ها

به حلقه طلا نگاه کنید. فلش به سمت راست باید همیشه تاریک‌تر از پیکان باشد که به سمت چپ نشان می‌دهد.
هنگام خرید یک عطر، دریغ نکنید و وب‌سایت سازنده را ببینید که آیا اطلاعات منتشر شده در آنجا با آنچه در بسته بندی ارائه شده مطابقت دارد یا خیر. حتی کوچکترین عدم تطابق نشانه جعلی بودن است.

بررسی برچسب ها
بررسی برچسب روی عطر
  • طراحی شیشه عطر 

با نگاهی به قفسه‌های فروشگاه‌های عطر، می توانیم عطرهایی را مشاهده کنیم که از نظر ظاهری و بویایی شبیه برخی از عطرهای طراح با کیفیت بالا شبیه به هم نیستند. این ترفند ساده به تولید کنندگان زیرک اجازه می‌دهد تا خود را از دادخواهی محافظت کنند. بنابراین فراموش نکنید یکی از بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل قبل از خرید، مشاهده بطری عطر است.

بررسی بطری عطر
مشاهده بطری عطر
  • رنگ اسانس بسیار مهم است 

مارک‌های مشهور از رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی‌کنند، به همین دلیل معمولاً رنگ عطر معتبر کم رنگ است. رنگ برجسته “شیمیایی” یک مایع نشانه یک عطر جعلی است.

رنگ مایع عطر
رنگ مایع عطر
  • درپوش عطر باید بررسی شود

درپوش یک عطر اصلی باید کاملاً متقارن باشد (مگر اینکه در ساخت اصلی البته در غیر این صورت طراحی شده باشد). این خود یکی از بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل است.

بررسی درب ادکلن
درب ادکلن متقارن
  • سریال نامبر عطر 

شماره سریال باید در قسمت پایین بطری مشخص شود (و روی آن چسبانده نشده است).
شماره سریال موجود در بطری باید با شماره در قسمت پایین جعبه مطابقت داشته باشد. باید روی پایه جعبه ساخته شود یا با جوهر چاپ شود.

شماره سریال زیر بطری
شماره سریال زیر بطری
  • شیشه عطر باید بررسی شود

یک عطر معتبر دارای بطری با کیفیت بالا و دارای سطح صاف و ریز است. بطری عطر تقلبی کمی خشن و محصور است.
از بسته بندی گرفته تا درپوش بطری، همه جزئیات یک عطر اصلی فکر می‌شود. با این حال، اگر یک عطر جعلی را کاملاً بازرسی کنید ، نواقص زیادی پیدا خواهید کرد.

نواقص در بطری عطر
نواقص در بطری عطر
  • بوی خوش عطر و ادکلن اصل

تشخیص عطر و بو شاید روش خوبی برای شناسایی عطرهای تقلبی نباشد اما اگر شامه قوی دارید و زیاد از عطر و ادکلن استفاده می‌کنید این روش برای شما جواب خواهد داد. عطر تقلبی تنها یک لایه بو دارند و با گذر زمان عطر و بویشان کم رنگ‌تر شده و برد کوتاهی دارند، در حالی که عطر اصل و اورجینال این طور نیست. برای تشخیص عطر اصل باید بدانید که عطرهای مرغوب دارای لایه و نوت آغازین، میانه و پایانی است. این بدین معنی است که یک عطر خوب دارای پیچیدگی رایحه است و چندین بعد بویایی دارد. از زمان زدن عطر تا جذب شدن آن، عطر و بوی رایحه مورد نظرتان در حال تغییر است و با گذشت زمان از برد و ماندگاری عطرتان کم نخواهد شد.

تست عطر و ادکلن خریداری شده

عطر و ادکلن اصل برخلاف عطر تقلبی ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی خواهد بود و عطر و بوی اولیه  آن ها بعد از باز شدن در جعبه حداقل تا ۱۸ ماه حفظ خواهد شد. لازم به ذکر است که گاهی سازندگان عطر و ادکلن اصل برای ساخت عطر خود تنها از نت آغازین بهره می‌برند، برای آگاهی از نت و رایحه‌هایی که در عطر و ادکلن اصل استفاده می‌شود بهتر است به سایت تولید کننده مراجعه کنید و اطلاعات عطر مورد علاقه خود را قبل از خرید مطالعه نمایید. عطر و ادکلن مورد نظرتان را قبل از خرید بر روی پوست تست کنید. چرا که بیشتر عطر و ادکلن تقلبی از مواد بی‌کیفیت ساخته شده‌اند و در صورت استعمال بیشتر مواقع باعث سوزش، خارش و واکنش‌های آلرژیک بر روی پوست خواهند شد.

5/5 (2 نظر)

2 دیدگاه برای “بهترین راه‌های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.