عطر و ادکلن گزینه مناسبی برای هدیه دادن است. پس خیلی‌ها به آن فکر می‌کنند و به دوستان و نزدیکان خود، عطر و ادکلن هدیه می‌دهند. هدیه دادن یکی از راه‌هایی است که ما می‌توانیم از طریق آن محبت و دوستی خود را به دیگران نشان بدهیم. قطعا همه ما هدیه‌های زیادی از دیگران گرفتیم و در مقابل هدیه‌های زیادی هم دریافت کرده‌ایم. اما نکته مهم در این هدیه دادن و هدیه گرفتن، شکل آن است. اگر قصد دارید عطر یا ادکلن به کسی هدیه بدهید، پیدا کردن عطر مناسب یک سوی داستان است و شکل و طراحی کادو، سوی دیگر آن.

هر چقدر هم که یک عطر یا ادکلن خوشبو باشد، نوع کادو شدن آن می‌تواند در شخصی که به او هدیه می‌دهید، تأثیر زیادی داشته باشد، پس در این مقاله می‌خواهیم چند راه متنوع را برای کادو کردن عطر و ادکلن به شما پیشنهاد کنیم که هم زیبا هستند و هم هزینه کمی دارند. همچنین کادو کردن یک هدیه توسط خود شما، میزان محبت و دوستی‌تان را به نزدیکان‌تان نشان می‌دهد و برای آنها ارزشمندتر است.

کادوی ساده، ارزان و زیبا با کاغذ کادو

 


یکی از راه‌های کادو کردن عطر و ادکلن، استفاده از کاغذ کادو است، کاغذهای کادو با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار موجود هستند و از طرفی ارزان‌‌قیمت‌تر هم هستند و بنابراین می‌توانند یک گزینه مناسب برای این کار باشند.

یک روش ساده و در عین حال زیبا برای کادوکردن یک بسته عطر یا ادکلن این است که ابتدا یک کاغذ کادو را از وسط نصف کنید و از قسمت عرض کاغذ، آن را به صورت لایه لایه تا بزنید، درست مانند زمانی که می‌خواستیم با یک تکه کاغذ، بادبزن درست کنیم!

در قسمت بعدی، یک طرف لبه‌های تا خورده را با یک پانچ سوراخ کنید، و طرف دیگر را هم با قیچی به اندازه سه سانت ببرید. حالا کاغذ را کامل باز کنید و لبه‌های قیچی شده را به سمت بیرون تا بزنید و دو تا دو تا آنها را با چسب آبی به هم بچسبانید تا در نهایت یک استوانه درست کنید.

در ادامه مقوایی را که از قبل به شکل دایره برش داده‌اید، در انتهای آن قرار بدهید و قسمت‌های تا شده و به هم چسبیده استوانه را روی آن قرار دهید و با چسب بچسبانید. حتی برای اطمینان از محکم بودن جعبه، می‌توانید یک مقوای دایره‌ای شکل دیگر را هم به آن اضافه کنید تا قدرت حمل کادوی شما را داشته باشد.

حالا می‌رسیم به قسمتی که با پانچ سوراخ کرده بودیم، یک روبان نازک را بردارید و از داخل سوراخ‌ها رد کنید و در نهایت با کشیدن آن، در جعبه را ببندید. جعبه کادوی شما آماده است و می‌توانید عطر یا ادکلن مورد نظر را داخل آن قرار دهید.

کادوی جعبه عطر با کاغذ رنگی

با وجود اینکه جعبه‌ها و پکیج‌های زیبا و متنوعی در بازار وجود دارند که برای کادو کردن جعبه عطر و ادکلن مناسب هستند، اما کادویی که با دستان خودمان درست شده باشد، حتما ارزشمندتر است. برای این کار هم می‌توانیم از یک کاغذ رنگی استفاده کنیم.

فقط یادمان باشد که این روش برای زمانی مناسب است که می‌خواهیم عطر یا ادکلن را با جعبه آن کادو کنیم. تمام آن چیزی که نیاز داریم، یک کاغذ رنگی ساده، قیچی، چسب و یک تکه کوچک روبان است. بیایید شروع کنیم:

جعبه را وسط کاغذ رنگی قرار می‌دهیم و با کشیدن کاغذ روی آن، مقدار بیشتری از اندازه جعبه را در نظر گرفته و کاغذ را قیچی می‌کنیم. مرحله بعد هم بسیار ساده است و حتما همه ما این کار را بارها برای کادوهای‌مان انجام دادیم: کاغذ را از اطراف روی جعبه می‌آوریم و با چسب شفاف آن را می‌چسبانیم؛ در آخر هم روبان را به صورت دلخواه روی آن می‌بندیم تا یک جعبه کادو شده ساده و زیبا داشته باشیم.

عطر و ادکلن را با پارچه کادو کنید

همه ما در خانه‌های‌مان پارچه‌های رنگی زیادی داریم که باقیمانده لباس‌ها و چیزهای دیگری است که قبلا دوخته‌ایم. شاید این پارچه‌ها هم به درد بخورند. برای این کار می‌توانیم از ترکیب آنها یک پارچه به اصطلاح چند تکه درست کنیم و در آخر جعبه عطر و ادکلن را در آنها بقچه‌پیچ کنیم.

خلاقیت بقچه‌ کردن در این است که می‌توانیم از پارچه‌های قدیمی‌تر استفاده کنیم و حس نوستالژی را در فردی که به او هدیه می‌دهیم ایجاد کنیم. مخصوصا اگر از سلیقه او باخبر باشیم می‌توانیم از پارچه‌های قدیمی استفاده کنیم که برای او خاطره‌انگیزتر هستند. این روش هم مقرون به صرفه است، هم زیباست و هم خاطرات شیرینی را برای او زنده می‌کند.

کادوی خود را نقاشی کنید

اگر جعبه عطر یا ادکلنی که خریده‌اید، ساده باشد که چه بهتر، ولی اگر نقش و نگار داشته باشد، می‌توانید آن را در یک جعبه ساده قرار دهید و بعد از با مداد رنگی یا آب‌رنگ، نقاشی خودتان را روی آن بکشید. خوبی چنین ایده‌ای این است که شما با خصوصیات فردی که به او هدیه می‌دهید، آشنا هستید و می‌توانید نقاشی‌هایی را روی جعبه بکشید که برای هم دوی شما معنادار و خاطره‌انگیز باشد.

یکی دیگر از روش‌های رنگ‌آمیزی پخش کردن رنگ‌هاست. برای این کار می‌توانید جعبه عطر یا ادکلن را با یک کاغذ ساده و ترجیحا به رنگ روشن کادو کنید و بعد هم رنگ‌های آب‌رنگ را روی آن بریزید و اجازه دهید خود رنگ‌ها طرح بزنند. این روش زمانی مناسب‌تر است که نقاشی شما خوب نباشد یا ایده‌ای برای نقاشی نداشته باشید. اجازه دهید رنگ‌ها راه خود را باز کنند، خواهید دید که طرح‌های ابر و بادی زیبایی ایجاد می‌شوند.

کادویی بسازید که حرف می‌زند

یک ایده خلاقانه دیگر این است که حرف‌های خودتان را با یک هدیه کادو شده بزنید. برای این کار می‌توانید حرروف الفبا را با ترتیبی که مد نظرتان است روی یک کاغذ با کیفیت چاپ کنید و در نهایت دور حروفی که می‌خواهید و در کنار هم قرار داده‌اید، خط بکشید. جمله‌هایی مثل دوستت دارم یا تولدت مبارک، کلیشه‌های کادو دادن هستند و این دیگر به خود شما بستگی دارد که چقدر اهل خلاقیت باشید و بخواهید در کادوی خود چه خاطره‌ای را برای دوستان زنده کنید.

یک بیت شعر، اشاره به یک خاطره مشترک، جملات محبت‌آمیز و حتی جمله هایی که از سر شوخی و خنده باشند هم می‌توانند کادوی شما را جذاب‌تر و دوست‌ داشتنی‌تر کنند.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.