عطرها توانایی این را دارند که خلق و خوی افراد را تغییر دهند یا همانطور که دنیل فلمینگ می‌گوید عطرها روی سیستم عصبی افراد تاثیر می‌گذارند و احساسات و روحیات آن ها را تغییر می‌دهند و حس خوب بودن را به آن ها منتقل می‌کنند.

اینکه ما بتوانیم مناسب ترین عطر را برای خود انتخاب کنیم یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی است که می خواهند از عطرها متناسب با خود و فصل استفاده کنند.

یکی از دغدغه‌های عزیزانی که از عطر استفاده می‌کنند این است که چه تفاوتی میان عطر سرد و گرم وجود دارد و آیا می‌توان از هر نوع عطری در هر فصلی استفاده کرد.

در این مقاله قرار است ما در مورد تفاوت عطرهای سرد و گرم صحبت کنیم و اطلاعاتی را به شما بدهیم که بتوانید مناسب ترین عطر را برای خودتان و متناسب با فصل، انتخاب کنید.

تفاوت عطر سرد و گرم چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده تفاوت این دو نوع عطر را بیان کنیم می توانیم بگوییم به عطرهایی که در آن‌ها رایحه نارنج، هندوانه و لیمو به کار رفته است عطرهای سرد می‌گویند.

به عطرهایی که در آن ها رایحه های ادویه های شرقی، شکلات یا چوب به کار رفته است، عطرهای گرم می‌گویند.

عطر مناسب خودتان را انتخاب کنید

از آنجا که سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است و هر بوی برای هر فردی مناسب نیست باید بتوانید که عطر مناسب خودتان را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین عطر برای مطابقت با شخصیت و خلق و خوی شما معمولاً به طور طبیعی انجام می شود. ما انتخاب صحیح را عمدتاً انجام می دهیم زیرا این احساس است که یک عطر خاص تایید میکند و به ما کمک می کند تا تصمیم درست را بگیریم (ذهن درگیر نمی شود).

عطری که منعکس کننده شخصیت ما باشد و واقعاً دنیای درونی ما را تقویت کند به راحتی انتخاب می شود زیرا ما خودمان را بهتر از هر کس دیگری می شناسیم.برای اینکه بتوانیم بهترین و مناسبترین عطر را برای خودمان انتخاب کنیم، بهتر است که به نکاتی توجه کنیم که در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره می‌کنیم.

مزاج

برای استفاده از عطرهای گرم و سرد باید نو مزاج خودتان را نیز در نظر بگیرید.

به عنوان مثال یک فردی که گرم مزاج است با بوییدن بوی عطر گرم مزاج ممکن است دچار سردرد شود ولی اگر همین بوی گرم عطر را یک فرد سرد مزاج استشمام کند، موجب آرامشش می‌شود.

پس خیلی مهم است که برای انتخاب عطر نوع مزاج خودمان را نیز در نظر بگیریم.

فصل

دومین موردی که باید در انتخاب عطر در نظر بگیرید، فصلی است که می خواهید از آن عطر استفاده کنید.

همانطور که ما در فصل سرما، لباس هایی را می پوشیم که بتواند ما را گرم کند، باید در استفاده از عطرها هم عطر مناسب آن فصل را انتخاب کنیم.

برای استفاده از عطرها باید برای فصل‌های گرم از رایحه های سرد و برای فصل‌های سرد از رایحه های گرم استفاده کنید. احتمالاً می دانید که درجه حرارت تأثیر زیادی در چگونگی درک عطر دارد. به عنوان مثال هوای گرم ، رایحه های عطر را تشدید می کند ، در حالی که هوای سرد تبخیر آنها را دشوار می کند. این امر باعث می شود در هنگام انتخاب یک عطر برای پوشیدن در فصول مختلف سال تصمیم گیری صحیح داشته باشید.

انتخاب عطر مناسب برای هر فصل، شما را فردی جذاب‌تر نشان می‌دهد که در ادامه توصیه‌هایی را خواهیم داشت برای انتخاب عطر مناسب برای هر فصل:

بهار

بهار فصل تازگی، طراوت و شکوفایی است. این زمانی است که درجه حرارت بالا می رود و درجه خلق و خوی خوب شما نیز با آنها بالا می رود. این احساس را با رایحه مناسب تقویت کنید! نت های عطر که بهار بهتر می شوند ، ترد ، سبک و تازه هستند. در این فصل‌ از رایحه‌های تازه‌تر و سبک‌تر استفاده کنید مانند: نعنا، ریحان، شکوفه نارنجی و …

تابستان

تابستان فصل میوه های رسیده ، تعطیلات و هوای گرم است. این زمانی است که همه ما در مورد دریا فکر می کنیم و شبهای طولانی تابستان گرم. عطرهای تازه و خنک تری را انتخاب کنید تا با آب و هوای گرم بهترین تضاد را داشته باشید. عطرهای تابستانی نیز باید به آرامی مورد استفاده قرار بگیرند زیرا عطر آنها به دلیل دمای زیاد بسیار قوی تر است. نت های مشهور تابستانی عبارت است از ترنج ، گل رز ، گل یاس ، میموزا ، شکوفه های نارنجی و غیره.

پاییز

با پاییز دمای هوا سردتر می شویم و سرانجام مدتی استراحت می کنیم از همه شلوغی تابستان. این آرامش را با خود به ارمغان می آورد و ما باید برای هوای سردتر و تعطیلات عالی که پیش روی ما است آماده کنیم.

درست مثل پاییز ، فصلی که بهترین راه برای پیاده روی بی تکلف در پارک است که می توانید از برگ های در حال سقوط لذت ببرید ، یادداشت های چوبی است که بهترین همراهان عطر را هم در آقایان و هم برای خانم ها در این فصل رقم می زنند.

نت هایی که با روحیه پاییز ما به بهترین شکل پیش می روند ، گرم و مشکی هستند ، مانند پتچولی، وتیور ، چوب صندل ، کهربا ، بلوط و غیره استفاده کنیم .

 

زمستان

زمستان فصل سرما است و بهترین گزینه استفاده از عطرهای گرم است.

پیدا کردن یک عطر زمستانی شبیه به انتخاب عطر بقیه سال است. باید چیزی را که دوست دارید پیدا کنید که ساعت ها از دیدن آن لذت می برید. با این حال ، خوب است که در زمستان کمی به رایحه سنگین بروید و رایحه های تند ، رایحه های چوبی و گوارشی ها همه گزینه های خوبی برای زمستان هستند.

در این فصل می‌توانید از رایحه‌های عجیب و غریب شرقی که هم قوی و هم گرم هستند استفاده کنید. بهترین نت‌های عطرهای زمستانی وانیل، دارچین، کهربا و ادویه جات است.

توصیه های پایانی برای اتخاب عطر

۱- زمانی که می‌خواهید عطری را خریداری کنید لطفا عطر را به پوست‌تان نزنید زیرا این امکان وجود دارد که با بقیه عطرهای که می خواهید تست کنید تداخل پیدا کند.

۲-عطر را از روی بطری بو نکنید زیرا در این صورت فقط بوی الکل را استشمام خواهید کرد.

۳-بیش از سه عطر را پشت سرهم تست نکنید، زیرا در این صورت قدرت بویایی شما کاهش پیدا می‌کند و در این صورت نمی‌توانید عطر مناسبی را انتخاب کنید، پس سعی کنید بین سه عطر برای رفع خستگی بویایی حاصل از استشمام عطرها، از بوییدن قهوه برای رفع این خستگی استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم که در مورد تفاوت عطرهای سرد و گرم صحبت کنیم و عطرها و رایحه های مناسب هر فصل را بیان کنیم و در کل نکاتی را مطرح کنیم که بتوانید مناسب‌ترین عطر را برای خودتان انتخاب کنید.

4.3/5 (9 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.