خرید عطر و ادکلن مرحله اول در تصمیم گیری و انتخاب است ولی بعد از آن شما باید کاری کنید که عطرتان هم خوب به نظر بیاید و هم ماندگاری بالایی داشته باشد. صحبت‌های زیادی در این راستا صورت می‌گیرد اما همه اصولی و طبق روال خاصی نیستند. به همین منظور کمی تحقیق کردیم تا بتوانیم در این مسیر شما را به خوبی راهنمایی کنیم. در مقاله امروز می‌خواهیم ترفندهای عطر زدن را به شما بگوییم تا با ادکلنی که تهیه می‌کنید، بهترین به نظر بیایید.

ترفندهای عطر زدن

خیلی‌ها بدون توجه به اینکه واقعا چرا عطرشان ماندگار نمی‌شود، سریع به این نتیجه می‌رسند که عطرشان تقلبی است و ماندگاری خوبی ندارد. یا بصورت اصولی از آن استفاده نمی‌کنند. آیا می‌دانید راز ماندگاری عطرها در چیست؟ در استفاده درست و به‌جا از عطر. شمایی که عطرهای گرانقیمت می‌خرید، این را بدانید که در برابر نگهداری و حفظ آن مسئول هستید تا عطر خوبی را به شما بدهد. حال چه کنیم که عطرمان ماندگار شده و خوشبو به نظر برسد؟

نقاط درست بدن را برای عطر زدن بشناسید

ترفندهای عطر زدن
نقاط بدن را بشناسید

نمی‌توانید طبق خواسته و میل خود به هر نقطه از بدن خود عطر بزنید و انتظار بوی خوشایند داشته باشید. عطر تنها در برخی نقاط بدن دارای بوی مطبوع و دلپذیری شده و رایحه واقعی خود را نشان می‌دهد.
نقاط مناسب برای اسپری کردن روی نبض‌های بدن مانند مچ دست، مچ پا، گردن، داخل آرنج و پشت زانو است. از آنجا که در این مناطق رگ‌های خونی موجود است، بنابراین حرارت بدن نیز در این مناطق زیاد است و می‌توان انتظار داشت که بوی عطر را بهتر نشان داده و ماندگار را افزایش دهد. سایر بخش‌ها عبارت است از ناحیه ناف، ترقوه و پشت گوش‌هاست.

یکی دیگر از ترفندهای عطر زدن که برای مشخص شدن عطر شما پیشنهاد می‌شود، زدن عطر روی موهاست. اما قبلا گفتیم که این روش ممکن است موهای شما را در دراز مدت دچار مشکلاتی کند، بنابراین می‌توانید همان برند عطر خود را برای عطر مو تهیه کرده و استفاده کنید. یا حداقل عطرتان را روی شانه اسپری کرده و به موهای خود بکشید تا آسیب آن کم شود.

در عطر زدن وقت‌شناس باشید

آیا می‌دانید همان‌قدر که شما در خرید عطر باید وسواس به خرج دهید، در زمان عطر زدن نیز باید حوصله و دقت به خرج دهید؟ زمانی که بدنتان عرق کرده یا تمیز نیست، واقعا نیازی به استفاده از عطر هم نیست. زیرا بوی آن با بوی بدنتان ترکیب شده و از این جهت هم بوی عطر را نوع دیگری نشان می‌دهد و هم ماندگاری خوبی ندارد. بهترین زمان برای عطر زدن، بعد از حمام و قبل از پوشیدن لباس است. اگر پوستتان تمیز باشد، عطر به خوبی جذب آن می‌شود. البته این نکته بسیار ضروریست که بعد از اسپری کردن کمی صبر کنید تا خشک شده و سپس لباس خود را بپوشید تا عطر به لباس مالیده نشود و عطرش از بین نرود. عطرها بسیار حساسند و با مالیده شدن لباس یا پوست روی پوست ترکیباتشان به کلی از بین می‌رود.

اگر از لوسیون استفاده می‌کنید، کمی عطر به آن اضافه کنید

راز ماندگاری عطرها
اضافه کردن عطر به لوسیون بی بو

لوسیون‌های بی‌بویی موجود است که احتمالا شما از آن‌ها استفاده می‌کنید. می‌توانید چند قطره از عطر خود را داخل آن‌ها ریخته و به بدن خود بزنید. اینگونه جذب بهتری داشته و یک نمونه در راز ماندگاری عطرها به شمار می رود. همچنین یادتان باشد اسپری کردن یا زدن لوسیون را از قسمت پایین بدن به سمت بالا انجام دهید زیرا افزایش حرارت بدن دقیقا در همین جهت است.

از ترکیب کردن عطرها با هم پرهیز کنید

برخی افراد برای خود تز عجیبی دارند. مثلا دو عطری را که دوست دارند با هم ترکیب کرده و روی بدن خود اسپری می‌کنند. این بزرگ‌ترین خطا در استفاده از عطر و ادکلن است. یا اقدام دیگری که برخی خانم ها و آقایان انجام می‌دهند، اضافه کردن عطر به شامپو یا کرم خود است. شامپوی شما عطر مخصوص به خود را دارد و متاسفانه با این‌کار ترکیب عجیبی ایجاد می‌کنید. یا حتی کرم‌ها نیز برای خود عطرهای مشخصی دارند و با این کار ترکیبات را بهم می‌زنید.

اسپری عطر روی لباس درست نیست

یکی دیگر از ترفندهای عطر زدن، اسپری نکردن مستقیم روی لباس است. این کار شما ممکن است باعث لک شدن لباس‌ها و البته ماندگار نشدن بوی عطر می‌شود. برای این منظور ما پیشنهاد می‌کنیم همان روش اسپری روی نقاط مشخص بدن را امتحان کنید و اگر هم می‌خواهید لباس‌هایتان معطر شود یک دستمال کاغذی جلول ناحیه موردنظر گرفته و سپس ادکلن را اسپری کنید تا از لک شدن لباس‌ها جلوگیری کنید.

لک شدن لباس
لک شدن لباس با اسپری کردن

حواستان به مصرف دارو‌ها باشد

آیا می‌دانید برخی داروها ممکن است باعث تغییر بوی بدن شما شوند؟ همین امر می‌تواند در بوی عطر شما اثر بگذارد و آن را متفاوت از قبل کند. پس نگران نشوید و به فروشنده تهمت نزنید. این کاملا بستگی به خود شما و دارویی که مصرف می‌کنید دارد.

علاقه‌مندی به عطر دلخواه

اگر دوست دارید که عطر محبوبتان همیشه با شما باشد، شیشه آن را داخل کیفتان قرار ندهید. زیرا هم سنگین است هم احتمالا شکستن آن وجود دارد. برای این منظور کافیست، پنبه‌ای را آغشته به ادکلن کردن و داخل یک جعبه یا کیسه فریزری قرار دهید تا در صورت نیاز به تمدید عطر، آن را روی نقاط نبض‌ دار خود بزنید.

راز ماندگاری عطرها

وقتی عطری را می‌خرید، آخرین مسئله‌ای که به آن فکر می‌کنید، باید تقلبی بودن عطر باشد. این تنها یک فاکتور است! قبل از این موضوع باید با ترفندهای عطر زدن آشنا شده و آن‌ها را بدانید تا بتوانید به بهترین نحو عطر خود را ماندگار سازید. ما سعی کردیم در این مقاله بهترین ترفندهای عطر زدن را به شما بگوییم تا بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید. اگر شما هم نظر یا پیشنهادی فراتر از صحبت‌های ما دارید، حتما در بخش دیدگاه‌ها درمیان بگذارید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.