شاید هیچ چیز شیرین‌تر از آن نباشد که یک نفر به ما بگوید که بوی فوق‌العاده‌ای می‌دهیم. تأثیری که بوی خوب ادکلن روی اطرافیان ما می‌تواند بگذارد بی‌نهایت است. این تأثیرات چه در مسائل کاری و چه در مسائل شخصی غیر قابل چشم‌پوشی است. اما در این میان یک مشکل وجود دارد. حتی اگر ساعت ۷ صبح خود را درون عطر غرق کنید و ساعت ۹ به محل کار خود بروید. باز هم حس خواهید کرد که بوی عطر آن‌چنان که باید قابل حس نیست. با‌گذشت چند ساعت این بوی عطر به کل ناپدید خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم به شما راه‌هایی را معرفی کنیم که بتوانید از بوی عطر در مدت زمان طولانی‌تر بهره ببرید. گاهی اوقات تنها دقت به بعضی از موضوعات می‌تواند ماندگاری عطر را چندین برابر کند.

در این مقاله درباره‌ی زمان استفاده از عطر برای ماندگاری عطر صحبت خواهیم کرد. سپس استفاده از دیگر محصولات بهداشتی و پوستی را در رابطه با عطر مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس از آن درباره‌ی محل دقیق استفاده از عطر صحبت خواهد شد. موضوع محل نگه‌پداری عطر نیز از مواردی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. در پایان نیز درباره‌ی عدم اسپری عطر روی لباس صحبت به میان آمده است. با ما همراه باشید.

 

  •  استفاده از ادکلن پس از دوش گرفتن

  • استفاده از مرطوب کننده پیش از ادکلن

  • استفاده از محصولات خوشبوی هماهنگ

  • استفاده از عطر روی نقاط دارای نبض

  • نگهداری از عطر در مکان‌های خشک و تاریک

  • عدم اسپری عطر روی لباس

استفاده از ادکلن پس از دوش گرفتن

متخصصین خاطر نشان می‌سازند که بهترین زمان برای اسپری کردن عطر روی بدن دقیقاً پس از دوش گرفتن است. دلیل این موضوع آن است که رطوبت به عطر کمک می‌کند که قدرت و ماندگاری بیشتری پیدا کند. بنابراین اگر پس از دوش گرفتن زمانی که بدن شما همچنان مرطوب است ادکلن خود را روی بدن اسپری کنید، ماندگاری آن را چندین برابر کرده و به آن کمک می‌کنید که در طول کل روز بویی فوق‌العاده به بدن شما دهد.

 

استفاده از مرطوب کننده پیش از ادکلن

همانگونه که پیش‌تر نیز بیان شد، استفاده از ادکلن روی محیط مرطوب می‌تواند به قدرت و ماندگاری آن کمک کند. بنابراین مرطوب کننده‌ها می‌توانند یک پایه‌ی ایده‌آل برای عطر شما باشند. همانگونه که دوش گرفتن و رطوبت حاصل از آن به ماندگاری عطر می‌تواند کمک کند، استفاده از مرطوب کننده نیز می‌تواند این اثر را چندین برابر کند. البته باید توجه داشته باشید که بوی مرطوب کننده‌ی مورد استفاده با بوی ادکلن شما تداخل پیدا نکند.

 

استفاده از محصولات خوشبوی هماهنگ

استفاده از شامپوی بدن، کرم مرطوب کننده و ادکلنی که همه بویی هماهنگ می‌دهند، می‌توانند ماندگاری این بو را روی بدن شما چندین برابر کند. این موضوع مخصوصاً اگر از عادات یاد شده در بالا پیروری می‌کنید، می‌تواند اثر فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

 

استفاده از عطر روی نقاط دارای نبض

بهترین نقاط برای استفاده از عطر و اسپری آن روی نقاط دارای نبض بدن است. این نقاط روی گردن، پشت آرنج‌ها و مچ دست هستند. نقاط دارای نبض به دلیل دمای خاص خود می‌توانند سبب افزایش ماندگاری عطر به شکلی فوق‌العاده شوند. یکی دیگر از موضوعاتی که باید در این باره توجه کنید آن است که استفاده از عطر پشت زانوها نیز می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای روی ماندگاری بوی عطر داشته باشد. راز این موضوع در آن است که بوی عطر همواره از پایین به بالا می‌رود. زمانی که عطر را پشت زانوی خود اسپری می‌کنید، در اثر دمای بالای این نقطه بوی عطر به خوبی در طول روز ساطع می‌شود و این بو در حرکت خود از پایین به بالا می‌تواند کل بدن شما را خوشبو سازد.

 

نگهداری از عطر در مکان‌های خشک و تاریک

همانگونه که پیش‌تر خواندید، دمای بالا و رطوبت می‌تواند باعث سریع‌تر شدن تبخیر عطر و از بین رفتن آن شود. بنابراین نگه‌داری از عطر در مکان‌های گرم و مرطوبی همچون حمام ابداً نمی‌تواند یک ایده‌ی خوب باشد. بنابراین سعی کنید عطر خود را در مکانی خشک و سرد از خانه نگه دارید. موضوع مهم دیگر آن است که نور خورشید می‌تواند به بوی عطر شما آسیب بزند. عطر‌هایی که دارای بطری تاریک نیستند در مقابل این موضوع حتی می‌توانند آسیب‌پذیرتر باشند. بنابراین در این موارد سعی کنید عطر را از نور خورشید دور نگه داشته و در مکانی تاریک قرار دهید.

 

عدم اسپری عطر روی لباس

شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که باید حتماً به آن توجه داشته باشیم و عدم توجه به آن می‌تواند اشتباهی غیر قابل پذیرش در رابطه با ماندگاری عطر باشد، عدم اسپری عطر روی لباس است. اکثر عطرها بر پایه‌ی الکل ساخته شده‌اند و استفاده از آن‌ها روی لباس می‌تواند لباس را خراب کند. موضوع مهم‌تر در این رابطه آن است که جریان هوا به سرعت عطر را از روی لباس شما ناپدید خواهد کرد و زمان بسیار کوتاهی می‌توانید از بوی عطر خود لذت ببرید.

 

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.