برای آماده شدن جهت برگزاری مراسم عروسی، همه عروس خانم­ها مایلند تا به بهترین شکل ممکن و به عنوان ملکه مراسم در این روز به یاد ماندنی حاضر شوند. هر روز و هر لحظه خود را در این روز جاودان تصور کرده و هفته­ها در تلاشند تا همه چیز را برای مراسم خود مهیا کنند. از تهیه لباس عروس، کفش و کیف گرفته تا انتخاب عطر برای عروس . بله انتخاب عطر برای عروس یکی از مهمترین بخش­ها برای آماده شدن و حضور هر چه باشکوه­تر عروس خانم مجلس است. آنها به دنبال عطری هستند تا امضای حضورشان را در این روز زیبا ، در ذهن تمام مهمانان مراسم پررنگ جلوه دهند. عطری که تا سالیان سال در ذهن همه مهمانان باشد و با استشمام آن به یاد عروس این مجلس بی­افتند.

اما برای پیدا کردن و انتخاب عطر برای عروس باید یکسری از گزینه­های طلایی و مهم را در نظر گرفت، و طبق آن به انتخاب عطر برای روز عروسی پرداخت. عطرها رایحه­هایی هستند که خاطرات شما را در ذهن اطرافیانتان ثبت کرده و در هر کجا با شنیدن بوی آن، به یادتان خواهند افتاد. بنابراین، باید در انتخاب عطر نهایت دقت را بکار برد تا خاطره شیرین و دوست داشتنی را در ذهن همگان ثبت کنیم.

 

قدم به قدم تا انتخاب عطر برای عروس

می­توان گفت یکی از سخت­ترین کارها در زمان خرید لوازم عروسی، انتخاب عطر برای عروس است. در واقع، انتخاب عطر برای عروس خانم­ها کمی سخت بوده و مدام سردرگم هستند و نمی­دانند چگونه عطری را برای مراسم خود انتخاب کنند. عطری که علاوه بر متناسب بودن با شخصیت­شان، خوشایند و دلنشین باشد و از همه مهمتر ماندگاری بالایی داشته باشد. اگر شما هم چیزی به مراسم عروسی­تان نمانده و استرس انتخاب عطر را دارید، نگران نبوده و گزینه­های طلایی و کاربردی که در این مطلب جهت سهولت در انتخاب عطر برای عروس خانم­ها اشاره می­کنیم را خوانده و طبق آنها پیش بروید. مطمئن باشید با رعایت این نکات صاحب یک عطر یونیک و دلنشین خواهید شد. اما در انتخاب عطر برای عروس باید این موارد رعایت شود:

دقت به فصل عروسی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در انتخاب عطر برای عروس مورد توجه قرار گیرد، فصل برگزاری مراسم جشن است. انواع عطرهای گرم و سرد وجود دارد که می­توان متناسب با فصل از آنها استفاده کرد. اما عروس خانم باید به این موضوع توجه کند که فصل عروسی قرار است در چه فصلی برگزار شود؟ فصول گرم یا سرد سال؟ اگر مراسم در تابستان و فصل گرم سال بود، باید از عطرهای خنک و سرد استفاده کرد. اما در صورتی­که برگزاری جشن عروسی در فصل سرد باشد عطرهای شیرین و گرم انتخاب مناسبی برای عروس خانم خواهد بود. در تولید و تهیه عطر از گل، چوب، صندل و میوه­ها بکار می­رود که اصلی­ترین مواد تشکیل دهنده عطرها هستند. به طور معمول، عطرهایی سردند که از مرکبات و همچنین گل­های خوشبو تهیه شده و مناسب فصول گرم سال خواهند بود.

در نظر گرفتن تم یا محل برگزاری عروسی

در انتخاب عطر برای عروس باید محل یا تم برگزاری جشن عروسی را هم در نظر گرفت. شاید با خود بگویید تم جشن یا حتی محل برگزاری چه ارتباطی با انتخاب عطر دارند؟ ما به شما می­گوییم که انتخاب عطر برای عروس به این موضوعات مرتبط هستند. به این معنی که، شما می­توانید از تم یا محل برای انتخاب عطر مناسب جشن کمک بگیرید. در شهرهای شمالی که دریا و ساحل دارند، عروس خانم­ها از عطرهایی که بوی خنکی، تازگی و طراوت می­دهد استفاده کنند. یا متناسب با تم و تزئینات عروسی اگر بخواهند به انتخاب عطر بپردازند، باید مطابق با تزینات عطر جشن خود را خریداری نمایند.

انتخاب عطر برای عروسی با تزئینات گل آرایی و رنگ­های شاد، نیاز دارد تا عروس عطری شیرین با رایحه گل­های خوشبو را انتخاب کند. مراسم باشکوه، شیک و بزرگ هم نیازمند انتخاب عطر با رایحه­های شیک از جوب، صندل و ترکیب برخی مرکبات است.

اختصاص زمان کافی برای انتخاب عطر

انتخاب عطر برای عروس که مناسب و بهترین انتخاب باشد نیاز به زمان کافی دارد. برای انتخاب بهترین عطر اصلا عجله نکنید، درست است که انتخاب عطر برای عروس استرس­زا و سخت بوده، اما باید برای انتخاب عطر آن هم برای چنین روز به یاد ماندنی صبر و حوصله به خرج دهید. به طور مثال، عطرها حداقل بعد از گذشت ده دقیقه بوی اصلی خود را نشان می­دهند، پس باید برای تست چند عطر صبر داشته باشید. برای تست عطر کمی از آن را بر روی مچ دست اسپره کرده تا از عطر واقعی آن مطمئن شوید، چند دقیقه صبر و سپس بو کنید.

انتخاب عطرهای روغنی

آن دسته از عطرهایی که نسب روغن آنها به آب و الکل بیشتر باشد، نیاز به تجدید مداوم نداشته و ماندگاری طولانی دارند. می­توان گفت یکی از مهمترین نکته­ای که در انتخاب عطر بسیار اهمیت دارد همین موضوع ماندگاری عطرهاست. اورپرفیوم­ها انتخاب مناسبی برای عروس بوده، چون علاوه بر اینکه ماندگارند زمانی­که عروس خانم­ها می­رقصند یا حرکت می­کنند عطر خوش آنها در فضا پخش شده و خاصیت پخش کنندگی دارند.

عطر همیشگی ممنوع!

یکی از عاداتی که اکثر ما داریم این است که، با توجه به شخصیت و سلیقه خود یک عطر را برای خود انتخاب کرده و به قول معروف امضایی برای خودمان قرار داده­ایم. این موضوع هیچ ایرادی نداشته و بسیار موردپسند است. اما در روز عروسی استفاده از عطر همیشگی باید ممنوع باشد. در این روز زیبا، از خود یک چهره و خاطره یکتایی به جای بگذارید. در این راستا، در انتخاب عطر توجه و عطری که همه با استشمام آن به یاد شما میافتند را فراموش کرده و اجازه دهید به طرز دیگر و متفاوتی در ذهن مهمانان ثبت شوید.

ماندگاری عطر با اسپری به نقاط مهم

همانطور که گفتیم، یکی از دغدغه­های مهم عروس خانم­ها در مراسم عروسی این است که، عطرشان ماندگاری داشته و تا آخر جشن ماندگار بماند. یکی دیگر از نکاتی که می­تواند در این امر دخیل باشد و ماندگاری عطر را افزایش دهد، اسپری صحیح در نقاط اصلی و مهم بدن است. در نتیجه عطر را در نقاطی از قبیل مچ هر دو دست، پشت گردن، آرنج، پش گوش اسپری کنید . ماندگاری و پخش شدن عطرها را بالا ببرید.

بهترین عطر برای بهترین روز

لیستی از عطر و اودکلن¬هایی که در سال ۲۰۱۸ برای عروس منتخب شدند
بهترین عطر برای بهترین روز

می­دانیم که جهت انتخاب عطر برای عروس ، انتخاب سخت و نیاز به کمک گرفتن خواهد بود. بنابراین ما سعی داشته­ایم برای عروس­ خانم­هایی که خاص و بروز بودن برایشان اهمیت دارد، لیستی از عطر و اودکلن­هایی که در سال ۲۰۱۸ برای عروس منتخب شدند را در ادامه معرفی کنیم تا انتخاب عطر کمی راحت­تر شود. عطرهای پرطرفدار عروس در این سال عبارت­اند از:

عطر شیک Chloe Nomade

عطر شیک chole nomade یک عطر شیرین و خنک که زنانگی، ظرافت، قدرت و عشق را نشان می¬دهد.
عطر شیک chole nomade

یک عطر شیرین و خنک که زنانگی، ظرافت، قدرت و عشق را نشان می­دهد. به طور معمول، برای تهیه این عطر زیبا و دلنشین از عصاره­های مختلفی نظیر میرابل، ترنج، لیمو، پرتقال، فریزیا، یاس، هلو، رز، صمغ، نعناع هندی، چوب صندل، مشک بکار می­برند.

FolkloryWardi معروف به عروس تابستان

یکی دیگر از انواع انتخاب عطر برای عروس در سال ۲۰۱۸، عطر پرطرفدار FolkloryWardi است.
عروس تابستان

یکی دیگر از انواع انتخاب عطر برای عروس در سال ۲۰۱۸، عطر پرطرفدار FolkloryWardi است. در ساخت این عطر، از مرکبات قوی گل­های خوش عطری استفاده شده و برای عروسی­های تابستان بسیار مناسب هستند.

عطر طبیعت با Illuminum

یکی دیگر از عطرهای خوشی که حرفی برای گفتن دارد. یک عطر واقعی و خانمانه را با عطر Illuminum حس کنید.
عطر طبیعت illuminum

یکی دیگر از عطرهای خوشی که حرفی برای گفتن دارد. یک عطر واقعی و خانمانه را با عطر Illuminum حس کنید. نکته جالب توجه اینجاست که این عطر مورد تایید کیت میدلتون قرار گرفته و او در روز عروسی خود از این عطر شیک استفاده کرده. بنابراین، اگر عروس خانم­ها به دنبال پدیده­ای در روز عروسی خود هستند، ما پدیده­ای به نام Illuminum را به آنها معرفی می­کنیم.

Gucci Bloom

اگر به دنبال عطری هستید که جنب و جوش شما را در این روز خاص نشان دهد
Gucci Bloom

 

اگر به دنبال عطری هستید که جنب و جوش شما را در این روز خاص نشان دهد، می­توانید از عطر Gucci Bloom که نشانگر جنب و جوش است استفاده کنید. گوچی بلوم یک عطر ملایم و شیرین، زنانه و خاص است. نوع این عطر ادو پرفیوم بوده که خبر از ماندگاری بالای آن را می­دهد.

عطر گرم Coco chanel

اگر برای انتخاب عطر به دنبال رایحه¬ای گرم، زنانه و عجیب هستید، عطرcoco chane از نسخه ادو پرفیوم در این بین می¬درخشد.
کوکو شانل

 

اگر برای انتخاب عطر به دنبال رایحه­ای گرم، زنانه و عجیب هستید، عطر coco chanel از نسخه ادو پرفیوم در این بین می­درخشد. این عطر منتخب ۲۰۱۸ برای عروس خانم­ها بسیار پرطرفدار و عاشقانه است. با این عطر خاطره هیجان انگیزی را در ذهن همه ثبت کنید.

Byredo Flowerhead

انتخاب عطر برای عروس بسیار ارزش دارد و درست است که عطر Byredo Flowerhead گرانبهاست
Byredo Flowerhead

انتخاب عطر برای عروس بسیار ارزش دارد و درست است که عطر Byredo Flowerhead گرانبهاست، اما برای جشن عروسی و این روز خاص بسیار با ارزش خواهد بود. هر عطری داستان و بوی منحصر به فرد خود را داشته و این عطر پرطرفدار، از این قاعده مستثنی نیست.

عطر خوش Dior J’Adore

Dior J’Adore

رز، ترنج و یاسمن عطر خوش این اودکلن فوق العاده زنانه را با نماد عشق و دوست داشتن ساخته است. اگر می­خواهید در روز عروسی عشق خود را به همه مهمانان نشان دهید، می­توانید از ترفندی مانند استفاده از عطر Dior J’Adore کمک بگیرید. یک عطر ملایم و شیرین، زنانه و کلاسیک، ویژه عروس خانم­هایی که کلاسیک هستند. این عطر برای فصول خنک مناسب­تر خواهد بود.

عطر خاص Iris Prima

آیرس پریما یک عطر خوشبو و کم نظیر است. این عطر خوش با رایحه¬هایی نظیر ترنج، یاسمن و پایه چرم و صندل چوب و زنبق تشکیل شده و عطری ماندگار بجای می¬گذارد.
Iris Prima

 

آیرس پریما یک عطر خوشبو و کم نظیر است. این عطر خوش با رایحه­هایی نظیر ترنج، یاسمن و پایه چرم و صندل چوب و زنبق تشکیل شده و عطری ماندگار بجای می­گذارد.

تشخیص عطر اصل

همانطور که می­دانید انتخاب عطر برای عروس خانم­ها بسیار مقوله مهمی بوده، ماندگاری آن و همچنین اصل بودن عطر بسیار حائز اهمیت است. زیرا در صورتی­که، هطر تقلبی باشد در طول مراسم از بوی خوض عطر خبری نیست و ماندگاری ندارد. برای تشخیص اصل بودن عطر، یکی از روش­های بدون دردسر کد شناسایی درج شده بر روی شیشه اودکلن خواهد بود. عطرهای غیراصل فاقد این کد شناسایی هستند.

بنابراین جهت انتخاب عطر برای این روز خاص و زیبا، حوصله و زمان کافی در نظر بگیرید. عطر حضور شما همانند لباس و مراسم عروسی­تان تاثیر زیادی در ثبت یاد شما و جشن­تان در ذهن همگان دارد.

 

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.