عطر و ادکلن بخشی از شخصیت ما را تشکیل می‌دهد و باعث می‌شود، بسیاری از افراد، ما را با بوی عطرمان شناسایی کنند. برخی یک عطر را به عنوان امضای خود در نظر گرفته و همیشه از آن استفاده می‌کنند تا جایی که خود را با آن یک برند می‌سازند. اما برخی نیز طبق فصول سال برای خود عطری انتخاب می‌کنند. حتما با خود می‌گویید مگر عطر هم فصلی می‌شود؟ بله! امروز می‌خواهیم درباره عطرهای زمستانی زنانه صحبت کنیم و ویژگی‌های آن را با هم بررسی کنیم. هنوز کمی تا بهار مانده، پس بد نیست درباره این مدل عطرها که حتی در فصل بهار به علت سرمای هوا به کارمان می‌آیند، صحبت کنیم. موافقید؟

عطرهای زمستانی زنانه

عطرهای زمستانی زنانه
عطرهای زمستانی زنانه

انتخاب عطرهای زمستانی زنانه دقیقا مانند انتخاب لباس برای فصول سال است. شما در زمستان چه نوع لباس‌هایی را انتخاب کرده و می‌پوشید؟ مسلما از لباس‌های گرم و بافت استفاده می‌کنید. پس در نتیجه برای انتخاب عطر نیز بهتر است از ادکلن‌هایی استفاده کنیم که دارای رایحه گرم و تند هستند.

عطر و ادکلن در فصل سرد سال زود نمی‌پرد و ماندگاری بیشتری دارد به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از رایحه شرقی مانند بوی برخی ادویه‌ها، عسل، چوب و قهوه استفاده شود. این رایحه‌ها گرم‌تر از بقیه هستند و در فصل زمستان جذابیت بیشتری ایجاد می‌کنند. اگر از نظر روانشناسی نیز بخواهیم بررسی کنیم، فصل زمستان سرد بوده و انسان‌ها را دچار سردی و احساس دلسردی می‌کند از این رو رایحه‌های گفته شده باعث حس نشاط و دلگرمی نیز می‌شود و در روحیه افراد اثر مثبتی بر جای می‌گذارد. حال می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا بهتر عطرهای زمستانی زنانه را انتخاب کنید.

انتخاب ادکلن‌ های زمستانه زنانه به چه عواملی ربط دارد؟

مانند انتخاب هر چیزی در زندگی، انتخاب ادکلن‌ های زمستانه زنانه نیز نیازمند دانستن فاکتورهای متعددی است که می‌خواهیم با هم آن‌ها را یکی پس از دیگری بررسی کنیم.

۱- نوع لباسی که می‌پوشیم چیست؟

formal cloth- ادکلن‌ های زمستانه زنانه
نوع لباسی که می‌پوشیم

شاید برایتان دور از ذهن باشد اما عطری که روی یک لباس رسمی زده می‌شود با عطری که روی لباسی اسپرت و خودمانی زده می شود کاملا متفاوت است. تصور کنید عطری تند را برای خود انتخاب می‌کنید، این عطر اصلا مناسب یک جلسه شرکتی نیست. برای این منظور در فصل زمستان باید به نوع عطر خود و اینکه قرار است روی چه نوع لباسی زده شود، توجه کنید.

۲- به کجا قرار است برویم؟

نوع موقعیت شما در انتخاب عطرهای زمستانی زنانه موثر است. فرض کنید قرار است به یک همایش رسمی بروید، مسلما باید نوع عطرتان با یک مکان دوستانه متفاوت باشد. پس نوع موقعیت خود را هم در نظرگرفته و سپس از نوع عطر مخصوص زمستانی استفاده کنید.

۳- نیازمند چه میزان ماندگاری عطر هستیم؟

ماندگاری عطرها
میزان ماندگاری که از عطر انتظار داریم

فردی هستید که ماندگاری زیاد عطر برایتان مهم است؟ یا فرقی ندارد چقدر عطر روی لباس یا بدنتان می‌ماند؟ این موارد را مشخص کرده و سپس عطر دلخواه خود را انتخاب کنید. مسلما فردی که عطر و ادکلن می‌فروشد باید انسان حاذقی بوده و بتواند در این زمینه راهنمایی درستی به شما کند.

۴- چقدر دوست دارید بوی ادکلن شما منتقل شود؟

برخی افراد دوست دارند بوی عطرشان در هر جایی که می‌روند به سایرین منتقل شود. اگر از این دست افراد هستید، خیلی راحت می‌توانید عطرهای زمستانی زنانه خوبی را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته و رایجه آن به خوبی منتقل شود.

حال نوبت به انتخاب عطرهای زمستانی زنانه می رسد. واقعا چطور می‌توانیم یک عطر زمستانی خوب و مناسب با سلیقه خود انتخاب کنیم؟ اگر نمی‌دانید، من به شما خواهم گفت! مراحل زیر را طی کنید تا بهترین عطر را از بیرون یا همین فروشگاه مه‌استایل خودمان تهیه کنید.

۱- به سراغ عطرهای سنگین و گرم بروید

hot perfume- عطرهای گرم
عطرهای گرم و تند

چرا می‌گوییم عطر سنگین و گرم؟ در ابتدای مقاله درباره گرم بودن عطر توضیح دادیم و گفتیم که چون فصل زمستان سرد است و ماندگاری عطر کم می‌شود باید حتما از عطرهایی گرم و همچنین سنگین استفاده کنیم تا بر میزان خشکی پوست ما غلبه کرده و ماندگاری خود را حفظ کند. در غیراینصورت به سرعت می‌پرد و اثری از خود برجای نمی‌گذارد. اگر اینگونه انتخاب کنید دیگر لزومی به تجدید عطر در ساعت‌های پیاپی نخواهید داشت.

۲- به نت‌های عطر زمستانی توجه کنید

همان طور که قبلا هم گفتیم، عطرها دارای سه نت هستند که عبارت است از نت اصلی، نت میانی و نت اولیه. این‌ها هر کدام پس از دیگری در یک زمانبندی مشخصی تعریف شده و شما متوجه رایحه آن‌ها می‌شوید. در انتخاب ادکلن‌ های زمستانه زنانه باید رایحه اصلی سنگین درنظر گرفته شود تا ماندگاری آن افزایش یابد. دو رایحه وانیل و چوب گزینه‌های عالی برای نت اصلی هستند و رایحه دلپسندی را ایجاد می‌کنند.

۳- غلظت ادکلن بسیار مهم است

برای فصل سرد سال باید از ادکلن‌های غلیط که ماندگاری بالایی دارند، استفاده کرد. ما پیشنهاد می‌کنید از ادوپرفیوم‌ها که غلظت آن‌ها بین ۱۵ تا ۱۸ درصد است، استفاده کنید تا هم ماندگاری بالایی دریافت کرده و هم غلظت بالایی را دریافت کنید.

۴- عطرهای شیرین گزینه‌های خوبی هستند

اگر از عطر شیرین بدتان نمی‌آید و با آن راحتید، ما پیشنهاد می‌کنید در زمستان حتما از عطرهای شیرین استفاده کنید. معمولا عطرهای شیرین گرم هستند و در روزهای زمستانی حس و حال خوبی را به ما منتقل می‌کنند. مانند بوی کاکائو یا شکلات داغ که اکثر ما از آن لذت می‌بریم.

۵- عطر تند در کنار رایحه شیرین کار خود را می‌کند

سعی کنید عطر شما در کنار اینکه شیرین است، بوی تندی داشته باشد. این ترکیب به شدت برای ادکلن‌ های زمستانه زنانه پیشنهاد می‌شود. اینگونه حس خوبی هم به خود و هم دیگران منتقل می‌کنید.

۵ موردی که در بالا گفته شد یک راهنمای کامل در انتخاب عطرهای زمستانی زنانه است. حتما آن‌ها را درنظر گرفته و انتخاب درستی داشته باشید. حال می‌خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه عطری را که قرار است بخرید، درست تست کرده و انتخاب کنید.

اگر از فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید، حتما به توضیحات و اطلاعاتی که درباره عطرها داده می‌شود، دقت کنید. مثلا در مه‌استایل رایحه شیرین ادکلن و رایحه تند عطرها مشخص شده و می‌توانید اطلاعات تکمیلی بیشتری را درباره آن‌ها مطالعه کرده و سپس تصمیم خود را بگیرید. ولی اگر بصورت حضوری به خرید می‌روید حتما نکات زیر را رعایت فرمایید:

test perfume- ادکلن‌ های زمستانه زنانه
روش‌های صحیح تست عطر

۱- لباس و بدنی عاری از عطر داشته باشید

اگر به نیت خرید عطر می‌روید، همین یک بار، بدون عطر زدن بیرون بروید. بگذارید بدن و لباستان پاک باشد تا بهتر رایحه عطرها را تشخیص داده و گزینه خوبی را بخرید. اگر لباستان معطر باشد، مسلما نمی‌توانید درست بوی عطر را تشخیص دهید.

۲- روی پوست خود عطر را امتحان کنید

معمولا در فروشگاه‌های فروش عطر، آن را روی لباس یا در فضا اسپری می‌کنند تا استشمام کنید. این کار درست است اما در نهایت خودتان حتما آن را روی پوست بدن اسپری کنید تا بوی آن روی تن را هم ببینید.

عطرهای زمستانه برای خانم‌ها چه خصوصیتی دارد؟

هر فصلی ویژگی‌های خاص خود را دارد. همان طور که شما لباس تن خود را در هر فصل تغییر می‌دهید، عطر خود را نیز می‌توانید عوض کنید. مثلا همین زمستان! چه عطری برایش مناسب است؟ حتما عطرهای مخصوص به خود را دارد. ما برای اینکه شما بانوی عزیز بتوانید بهترین عطرهای زمستانی زنانه را انتخاب کنید، در این مقاله برایتان یک راهنمای کامل عطر زنانه انتخاب کردیم و توضیحات کافی درباره عطرهای گرم و تند و در عین حال شیرین زمستانی نوشتیم. امیدواریم همیشه بهترین باشید.
مشتاق شنیدن نظرات و دیدگاه‌هایتان در این بخش هستیم.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.