چقدر رازهای موجود در عطر را می‌شناسید و به کار می‌گیرید؟ همه ما دوست داریم ماندگاری عطرهایی که می‌زنیم بالا باشد. خبر خوب اینجاست برای افزایش ماندگاری عطر‌ها خودمان باید دست به کار شویم. خبر بهتر این است که در این مقاله همه رازهای موجود در عطر برای ایجاد ماندگاری عطر با دوام بالاتر را برای شما آورده‌ایم. ای مقاله 12 روش در مورد روش‌های نگهداری و استعمال عطر تشریح شده است تا اینکه به طرز شگفت آوری دوستانتان همیشه شما را با رایحه‌ای دلنشینی که مخصوص خود شماست به یاد بیاورند! با ما همراه باشید.

1-«کمالِ هم‌نشین» بر ماندگاری عطر‌ها هم اثر می‌کند!

اگر می‌خواهید ماندگاری عطر‌ها روی لباس و بدنتان را تجربه کنید (که قطعاً می‌خواهید)، آنها را در داخل دستشویی یا مکان‌های گرم و مرطوب قرار ندهید. گرما، نور و رطوبت ممکن است باعث تجزیه شیمیایی عطر شود و کیفیت آن را کاهش دهد. به جای این مکان‌های نامطلوب، عطر‌ها را در جای خنک و خشک نگهداری کنید. سعی کنید عطرها را روی میز آرایش و به دور از پنجره‌ها قرار دهید.

اگر می‌خواهید ماندگاری عطر‌ها روی لباس و بدنتان را تجربه کنید (که قطعا می‌خواهید)، آنها را در داخل دستشویی یا مکان‌های گرم و مرطوب قرار ندهید.
محل نگهداری عطر

 

2-وازلین، مکمل ماندگاری عطر شماست

روی نقاطی که نبضتان را حس می‌کنید مقداری وازلین بمالید و بعد عطر را روی آن نقاط اسپری کنید. این کار باعث می‌شود ماندگاری عطر تا حد زیادی بالاتر برود. این پماد جذب پوست نمی‌شود و همین باعث می‌شود عطر مدت زمان بیشتری روی پوست شما بماند نسبت به حالتی که عطر را روی پوست خشک اسپری می‌کنید.

از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا رایحه خوش عطر روی تنتان ماندگار شود.
وازلین، مکمل عطر شماست

3-راز روغن‌های لوسیون برای ماندگاری عطر روی پوست

قبل از استعمال عطر، مقداری روغن لوسیون بدون بو را روی پوست خود بمالید. ترکیبات روغنی باعث ماندگاری عطر‌ها می‌شود. اگر پوست شما خشک است، اول از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا رایحه خوش عطر روی تنتان ماندگار شود.

4-بعد از حمام و قبل از پوشیدن لباس؛ حالا وقتشه!

بهترین زمان برای استفاده از عطر، بلافاصله بعد از حمام و قبل از پوشیدن لباس است. رطوبت بر روی پوست شما باعث ماندگاری عطر و رایحه آن روی پوست می‌شود. این کار همچنین نمی‌گذارد لکه محل اسپری عطر روی لباس‌های نازک بماند.

5-نقاط خاص بدن و رازهای موجود در عطر

نقاطی از بدن که ضربان دارند یا نواحی که حرارت بالاتری دارند را برای عطر زدن انتخاب کنید. برای اینکه ماندگاری عطر را روی  لباس و بدنتان تجربه کنید، دو نقطه مناسب را برای اسپری کردن عطر مشخص کنید ( نه همه نقاط) و عطر را بر روی همان نقاط استعمال کنید. عطر زدن به نقاط پر حرارت بدن که در شکل عکس مشخص شده، باعث می‌شود رایحه عطر در سراسر بدن شما پخش شود. همین‌طور، وقتی عطر را به قسمت ماهیچه ساق و مچ پا اعمال شود، رایحه خوش عطر در طول روز به‌تدریج به سمت قسمت‌های بالاتر بدن حرکت می‌کند.

این شش محل بهترین محل ها از بدن برای اسپری کردن عطر هستند.
محل‌های مناسب برای استعمال عطر

6-رازهای موجود در عطر برای همراه داشتن رایحه‌ای ملایم و دل‌نشین

یکی از رازهای موجود در عطر این است که برای ملایم‌تر شدن رایحه آن، از روش غیرمستقیم برای اعمال آن استفاده کنید. روش غیرمستقیم به این صورت است که شما عطر را در هوا به سمت بالا اسپری می‌کنید و به‌آرامی در محل چند قدم حرکت می‌کنید. این کار باعث می‌شود رایحه عطر به‌صورت مساوی در همه قسمت‌های بدن شما و بدون مشخص بودن محل اسپری عطر، پخش شود. این ترفند را زمانی استفاده کنید که نمی‌خواهید رایحه شدید عطر‌های تند شما را آزرده کند.

 

7-بورِس به جای موی سر! رازهای موجود در عطر برای جلوگیری از خشکی مو

اسپری کردن عطر‌هایی با پایه الکل بر روی مو، ممکن است سبب خشکی کامل مو شود. به همین خاطر بهتر است به جای اینکه عطر را روی موهای سرتان اسپری کنید، آن را روی بورس یا شانه اسپری کنید و سپس موهای خود را شانه کنید. در این صورت موهای شما رایحه‌ای ملایم به خود می‌گیرند و از آسیب نیز در امان می‌مانند. همچنین می‌توانید از عطرهای مخصوص مو استفاده کنید. استفاده از این عطر‌های باعث می‌شود موی سر شما بین دو شست و شو خوشبو بماند.

بهتر است به جای اینکه اینکه عطر را روی موهای سرتان اسپری کنید، آن را روی بورس یا شانه اسپری کنید و سپس موهای خود را شانه کنید
بورس به جای موی سر! از رازهای موجود در عطر برای جلوگیری از خشکی مو

 

 

 

8-از اصطلاحات مربوط به خصوصیات عطر‌ها آگاه باشید

در خصوص واژه‌ها و اصطلاحات رایج در مورد عطر‌ها اطلاعات کافی کسب کنید. این کار کمک می‌کند وقتی برای خرید عطر جدید به بازار می‌روید، بهتر از مشاوره فروشندگان عطر استفاده کنید. دانستن این کلید واژه‌ها کمک می‌کند رازهای موجود در عطر، مانند اینکه “عطر با چه طعمی ماندگاری بالاتری دارد” و یا اینکه “عطر‌های سرد مناسب چه مزاجی است؟” را درک کنید و بیشترین بهره را از عطر خودتان ببرید.

9-با عطر باقی مانده کف شیشه عطر چه‌کار کنیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مقداری عطر در ته شیشه عطر باقی مانده و امکان اسپری کردن آن هم میسر نیست. برای استفاده از عطر ته شیشه، در شیشه را باز کنید و عطر باقی مانده را درون ظرف‌های روغن لوسیون بریزید. همین طور می‌توانید یک تکه پارچه تمیز را داخل شیشه بیاندازید و با یک مداد یا خودکار کاملاً داخل شیشه بچرخانید. بعد از این کار، تکه پارچه را داخل جیب کت یا مانتو قرار دهید تا همیشه رایحه عطر همراه شما باشد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مقداری عطر در ته شیشه عطر باقی مانده و امکان اسپری کردن آن هم میسر نیست.
باقی مانده عطر ای ته شیشه عطر

 

 

10-رازهای موجود در عطرهای ترکیبی؛ عطر مخصوص خودتان را بسازید!

شاید شما هم دوست داشته باشید عطری منحصر به فرد داشته باشید. یکی از رازهای موجود در عطرهای منحصر به فرد، روش استفاده چندلایه از عطر‌هاست. برای این کار می‌توانید موقع خریداری عطر دو یا سه شیشه عطر مختلف را هم‌زمان ببویید و ببنید ترکیب آنها کنار هم چه رایحه‌ای ایجاد میکند؟ با چند بار آزمون و خطا مطمئناً یک عطر خاص و منحصر به فرد برای خودتان پیدا خواهید کرد. برای عملکرد بهتر در ترکیب عطر‌ها، بهتر است ابتدا، عطر با رایحه قوی‌تر را اول و سپس عطر دیگر را روی بدنتان اسپری کنید. این کار باعث می‌شود رایحه عطر قوی‌تر تبدیل به بوی غالب نشود.

 

11-خواب آرام با رایحه عطر‌های آرام‌بخش

یکی از راه‌هایی که برای درمان بی‌خوابی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اسپری کردن عطر‌های آرام‌بخش روی بالش است.  شما می‌توانید از عطر‌هایی مثل یاس، بابونه و گل رز برای این کار استفاده کنید.

یکی از راه‌هایی که برای درمان بیخوابی مورد استفاده قرار میگیرد، اسپری کردن عطر‌های آرامبخش روی بالش است.
خواب آرام با عطر‌های آرامبخش

12-راز کمد‌های لباس جادویی که لباس‌هایتان را خوش عطر می‌کند!

داشتن کمد جادویی را در رمز و رازهای موجود در عطر جست و جو کنید! بر خلاف تصور، به‌راحتی می‌توانید کاری کنید که لباس‌ها همیشه عطر دل‌نشینی را داشته باشند که شما دوست دارید. برای این کار، کف کشو لباس‌هایتان را با دستمال کاغذی بپوشانید . در مرحله بعد عطر دلخواهتان روی دستمال کاغذی با چند بار اسپری کنید. برای اینکه دستمال‌ها در اثر جابجایی لباس‌ها جمع نشود، می‌توانید آنها را به کف کشو بچسبانید. حالا وقتی لباس‌ها را داخل کشو می‌چینید، عطر دلخواه شما در تاروپود آنها می‌نشیند.

به راحتی می‌توانید کاری کنید که لباس‌ها همیشه عطر دلنشینی را داشته باشند که شما دوست دارید.
راز کمد‌های لباس جادویی که لباس‌هایتان را خوش عطر می‌کند!

 

راز‌های موجود در عطر‌ها به شما کمک می‌کند که بهترین استفاده را از رایحه خوب آنها ببرید. این رازها به شیوه استفاده و نحوه نگه داری عطر برمی‌گردد. مثلاً اینکه عطر را در کجای خانه قرار بدهید یا چه نقاطی از بدن شما بهترین محل برای اسپری شدن عطر‌ها هستند، از نکاتی است ما کمتر به آن توجه می‌کنیم. در این مقاله سعی شده تا تعدادی راهکارهای مناسب برای ماندگاری بالاتر و خوشبو ماندن دائمی ارائه شود.

 

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.