با شروع بارداری، روح و سیستم بدن خانم­ها دستخوش یکسری از تغییرات می­شود. تغییراتی که شاید برای مادر زیاد خوشایند نباشد و از آن رنج ببرد. حتی برای خانم­های باردار یکسری محدودیت­هایی مشخص خواهد شد که بهتر است آنها را رعایت کنند تا به نوزاد لطمه­ای وارد نشود. اما در این بین یکی از مواردی که برخی از خانم­ها به آن تاکید دارند و گاهی عدم استفاده از آن برایشان سخت است، استفاده از عطرها در دوران بارداری بوده. حتما شنیده­اید که برخی افراد عقیده دارند که مادر در این دوران، اصلا نباید از عطرها و اودکلن­ها استفاده کند، چون به نوزاد آسیب می­زند. هنوز دلیل پزشکی که این موضوع را به طور صددرصد تایید کرده باشد وجود ندارد، و همچنین برخی از گروه انجمن پزشکان بالینی معتقدند که استفاده از عطرها در دوران بارداری خطرناک نیست، تنها محدودیت برای کسانی بوده که در دوران بارداری به عطر و یا اسپره­ها حساسیت دارند.

برخی از خانم­های باردار با استفاده از عطرها در دوران بارداری دچار تهوع، سرگیجه و یا سرفه می­شوند، این در حالیست که برخی دیگر، حالشان به کمک همین عطرها خوب شده و احساس دلنشین و آرامش بخشی خواهند کرد. در نتیجه، خانم­هایی که با استفاده از عطرها در دوران بارداری هیچ مشکلی ندارند و آلرژی پیدا نمی­کنند، بهتر است بهترین عطرها در دوران بارداری را برای خود در نظر بگیرند. منظور از بهترین عطرها در دوران بارداری این بوده که، عطرهایی که ایمن و بدون عوارض باشند. ما در این مطلب، لیستی از بهترین عطرها در دوران بارداری را برای خانم­های باردار معرفی می­کنیم تا حال دل و روحشان به کمک این عطرهای خوش، ترمیم شود.

۱+۷ نمونه از بهترین عطرهای بارداری

چند نمونه از عطرهای ایمن که برای خانم­ها دو دوران بارداری تعیین شده عبارت­اند از:

۱) عطر خوش Lemon Mary Greenwell

این عطر خوشبو که یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است، توسط هنرمند معروف مری گرینول ساخته شده. یک عطر ملایم و آرامش دهنده که از مدیترانه الهام گرفته و ترکیبی از مرکباتی مانند لیمو، ترنج، نارنگی که یک رایحه کلاسیک و ماندگار را به یادگار می­گذارد. این هنرمند معروف، برای درمان بیماری خود و همچنین آرامش بخشی از این عطر استفاده می­کند.

این عطر خوشبو که یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است، توسط هنرمند معروف مری گرینول ساخته شده
لمون مری گرین ول

۲) عطر VERBENA MINT

VERBENA یکی از بهترین عطرها در بارداری ، یک رایحه خنک و ملایم را به ارمغان می­آرود. آن هم به دلیل ترکیب شگفت انگیز نعناع و لیمو است. هر روز صبح که از خواب بیدار می­شوید کافیست این عطر را بو کرده و حالتان را دگرگون و روزتان را پر انرژی کنید. حتی خانم­های بارداری که تهوع دارند، می­توانند به کمک این عطر خنک به رفع حالت تهوع کمک کنند. از آنجایی که VERBENA رایحه خنک و ملایم دارد، می­توان در گزینه مناسبی برای استفاده از این عطر در تابستان و فصول گرم سال خواهد بود.

VERBENA یکی از بهترین عطرها در بارداری ، یک رایحه خنک و ملایم را به ارمغان می¬آرود.
VERBENA یکی از بهترین عطرها در بارداری

۳) رفع خستگی با L’EAU DE NEROLI

از مخلوط طراوت و رایحه ترنج، سبزه و شکوفه نارنجی و عسل لذت ببرید. اما از همه مهمتر، رفع خستگی روح و جسم است. نرولی یک عطر گرم و شیرین بوده که بیشتر شاهزاده خانم­ها از این نوع عطر استفاده می­کردند. رایحه گرم و شیرین نرولی آن را به یکی از محبوب­ترین و بهترین عطرها در دوران بارداری تبدیل کرده است. بنابراین، خانم­هایی که به دنبال بهترین عطرها در دوران بارداری هستند، که در عین ایمن بودن و ضرر نداشتن شیک باشد، ما عطر  L’EAU DE NEROLI را به آنها پیشنهاد می­کنیم. این عطر را بو بکشید و خستگی را فراموش کنید.

از مخلوط طراوت و رایحه ترنج، سبزه و شکوفه نارنجی و عسل لذت ببرید. اما از همه مهمتر، رفع خستگی روح و جسم است.
رفع خستگی با L’EAU DE NEROLI

۴) عطر پرطرفدار Dior Homme Sport

یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری که بسیار در این دوران طرفدار دارد و خانم­های باردار آن را انتخاب می­کنند  Diorاست. این عطر را می­توان نوعی سبک هیجان انگیز و پرماجرا مثال زد، که خستگی را رفع و انرژی می­بخشد. از رایحه چوب­های معطر و دارای طبع خنک بوده که به خانم­های باردار یک حس تازه و جدیدی را تزریق می­کند. Dior دارای چند پایه اسانس از قبیل اسانس اولیه، میانی و پایه است که هر کدام از آنها در این عطر عبارت­اند از اسانس اولیه از لیمو ترش، گریپ فروت، ترنج و لامی تشکیل شده. اسانس میانی آن شامل زنجبیل، خس خس و سدر، همچنین اسانس پایه اسطوخودوس، رزماری و چوب صندل سفید می­باشد.

یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری که بسیار در این دوران طرفدار دارد و خانم¬های باردار آن را انتخاب می¬کنند Diorاست.
دیور پور هوم

 

۵) آرامش با عطر Jo Malone

آن دسته از خانم­های بارداری که در این دوران ویار شدیدی به پرتقال یا گریپ فروت دارند، می­توانند از اودکلن Jo Malone که یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است استفاده کنند. عطر جو مالون یکی از بهترین عطرها دو دوران بارداری و برای خانم­های شیک و مدروز بوده، رایحه این عطر ملایم و شیرین است. گروه بویایی آن مديترانه اي میوه ای و مناسب برای فصول گرم سال خواهد بود.

آن دسته از خانم¬های بارداری که در این دوران ویار شدیدی به پرتقال یا گریپ فروت دارند، می¬توانند از اودکلن Jo Malone که یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است استفاده کنند.
آرامش با عطر Jo Malone

۶) عطر طبیعی Moth

خانم­های بارداری که به دنبال عطر طبیعی و آرامش بخش هستند، عطر Moth یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است که عطر خوشی دارد. هر بطری از این عطر کاملا طبیعی بوده و با روغن­های گیاهی ترکیب شده. خانم­های باردار می­توانند آن را بر روی مچ دست، گردن و پشت گوش بزنند. عناصر یا اسانس عطر Mothشامل چوب صندل، پالو سانتو، چوب سدر و وانیل است و عطر خوش و ماندگاری را به ارمغان می­آورند.

خانم¬های بارداری که به دنبال عطر طبیعی و آرامش بخش هستند، عطر Moth یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری است که عطر خوشی دارد.
عطر طبیعی Moth

۷) عطر رومانتیک Ellis Brooklyn

یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری مخصوص خانم­های احساسی، Ellis Brooklyn را به شما معرفی می­کنیم. این عطر نمادی از خانم­های شیک و رومانتیک را نشان می­دهد و از ترنج، مشک، نارنگی، ببر ارکید، لوتوس صورتی،  گلبرگ گل یاس ، نعناع هندی، مشک مایع، چوب سدر سفید تشکیل شده. این عطر رومانتیک نه تنها برای خانم­های باردار، بلکه برای محیط زیست و هوا هیچ ضرری ندارد.

یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری مخصوص خانم¬های احساسی، Ellis Brooklyn را به شما معرفی می¬کنیم
عطر رومانتیک Ellis Brooklyn

 

۸) عطر خاص Tata Harper

این عطر فاقد مواد شیمیایی و سموم بوده و می­توان گفت یکی از بهترین عطرها در دوران بارداری محسوب می­شود. عطر Tata Harper نمادی از احساسات، محبت و دلسوزی بوده و از پوست پرتقال، گریپ فروت و یاسمن تشکیل شده. خانم­های بارداری که به دنبال یک عطر یا اودکلن لاکچری هستند که بتوانند به راحتی، همه جا با خود آن را ببرند ظرافت و کوچک بودن عطر Tata Harper این امکان را برایشان فراهم آورده تا بدون دردسر آن را در کیف خود جای دهند و در مهمانی­ ها آن را با خود حمل کنند.

عطر خاص Tata Harper

بهبود خلق و خوی خانم­های باردار با عطر زدن!

یکی از فوایدی که عطرها در دوران بارداری می­توانند داشته باشند، بهبود خلق و خوی خانم­ها در این دورانی است که مدام حساس هستند و گاهی برخی از آنها به افسردگی مبتلا می­شوند. خانم­های باردار(آنهایی که هیچ آلرژی به عطر در این دوران ندارند) به کمک عطرها احساسات منفی را از خود دور کرده و سبب افزایش احساسات مثبت در آنها می­شود. عطرها دارای فواید زیادی مانند آرامش بخشی و درمانی هستند. حتی زدن یک عطر خوشبو، مانند پوشیدن یک دست لباس شیک و مرتب اهمیت دارد و کمک می­کند بدون ترس و استرس در تمام مجالس و مهمانی­ها حضور پیدا کنند.

 

 

نکته مهم!

با توجه به اینکه لیستی از بهترین عطرها در دوران بارداری را در این مطلب برای شما معرفی کرده­ایم، اما لازم به ذکر است که خانم­های باردار بهتر است در دوران بارداری برای اولین بار، استفاده از عطر را در خانه امتحان کنند نه هنگام رفتن به مهمانی. در این صورت اگر دچار مشکل شده­اند یا به عطرها آلرژی داشتند، می­توانند خیلی سریع به حمام رفته دوش بگیرند و لباس را تعویض کرده، تا دیگر اثری از بوی عطر بر روی بدن باقی نماند.

 

4/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.