در دنیای عطر و ادکلن نیز رسمی و اسپرت وجود دارد و لازم است حتما به آن توجه کرد. مثلا فرض کنید شما در یک محیط اداری قرار می‌گیرید. آیا لباسی را که بیرون استفاده می‌کنید در اداره می‌پوشید؟ مسلما عطر و ادکلن نیز چنین ویژگی دارند و باید حواسمان به نوع انتخابی که می‌کنیم باشد. در این مقاله می‌خواهیم درباره تفاوت عطرهای اسپرت با رسمی صحبت کنیم و ببینیم دقیقا باید چه چیزهایی را در مکان‌های مختلف استفاده نماییم.

عطرهای اسپرت

به نظر شما تفاوت عطر اسپرت با رسمی در چیست؟
اسپرت به معنای ورزش است و جالب است بدانید عطر اسپرت هم با همین موضوع آغاز شد. بسیاری از افراد سرشناس در ورزش را برای معرفی این مدل عطرها درنظر گرفته تا جایی که ما انسان‌ها عطر اسپرت را با نام و ظاهر آن‌ها می‌شناسیم. عطرهای اسپرت عموما بیشتر مردان را جذب کرده و تمایل دارند از آن‌ها استفاده کنند. همان‌طور که امروزه می‌بینیم آقایان از آن‌ها بهره مند می‌شوند و کم پیش می‌آید در کنار نام عطرهای زنانه کلمه اسپرت ذکر شود. این واقعیت که عطر اسپرت عموما برای آقایان و خانم‌ها مناسب است به سلایق افراد برمی‌گردد و خیلی نمی‌توان به آن متکی بود.

عطرهای اسپرت
استفاده از عطرهای اسپرت

عطر اسپرت چیست؟

به عطرهایی که بیشتر افراد مشهور یا به اصطلاح سلیبریتی‌ها استفاده می‌کنند و دارای رایحه‌ خنک و تازه با نت‌های چوب، ادویه و مرکبات هستند، عطرهای اسپرت گویند. این مدل ادکلن‌ها روحیه افراد را تقویت کرده و شادی خاصی به آن‌ها می‌بخشد. البته که بیشتر مناسب برای فصول گرم سال هستند و توصیه می‌شود در این فصل‌ها از آن‌ها استفاده شود. حال چرا گفتیم از دنیای ورزش نشئت گرفته؟

این ادکلن‌ها روحیه‌ای کاملا ورزشی و پرتحرک دارند که به افراد احساس برنده بودن، اول شدن و محبوبیت القا می‌کنند. همین امر کافیست تا بدانیم از کجا آمده و چه تاثیراتی بر افراد می‌گذارند. چه کسی از این حس‌ها گریزان است؟ تقریبا بیشتر افراد چنین چیزی را می‌پذیرند و خواهانند و به همین دلیل است که اکثر مردم طرفدار عطر اسپرت می شوند.

طرفداران ورزش

چه افرادی بیشتر در ورزش بوده و طرفدار رشته‌های ورزشی هستند؟ مسلما افراد جوان جامعه در فوتبال، والیبال تا سایر رشته‌های ورزشی بوده و فعالیت می‌کنند. پس از اینجا می‌توان به این نتیجه رسید که بیشتر قشر جوان طالب عطرهای اسپرت بوده و آن را می‌خرند. از طرفی در رشته‌های ورزشی، بانوان نیز جایگاه خاصی دارند پس از این رو آن‌ها نیز علاقه‌مندان عطرهای اسپرت هستند.

sport- عطرهای ورزشی
استفاده عطر ورزشی

چگونه عطر اسپرت را شناسایی کنیم؟

حال به مرحله شناسایی رسیدیم. یعنی سخت‌ترین بخش کار که باید در آن مهارت کسب کنیم. اولین گزینه‌های که به آن اعتماد می‌کنید، نوشته روی شیشه عطر است! Sport! آیا واقعا این عطر اسپرت است؟ شما چند راه در پیش روی دارید…
اول اینکه از تجارب دیگران در انتخاب عطر استفاده کنید. افرادی که عطر اسپرت را خوب می‌شناسند و طرفداران این عطرها هستند می‌توانند برای شما راهنمای درستی باشند. از طرف دیگر می‌توانید به عطرفروشی‌های معتبری که دروغ و ریا در کارشان نیست مراجعه کنید. اما روش اصولی دیگر کسب مهارت است!

نت‌های آروماتیک یا گیاهی بهترین گزینه برای تشخیص عطر اسپرت است. گیاهانی مانند گل مریم، اسطخودوس و رایحه مرکبات از جمله این گیاهات بوده و وجود آن‌ها یعنی اسپرت بودن ادکلن موردنظر شما.

بررسی رایحه‌ها در عطرهای اسپرت

استفاده از عطرهای اسپرتی که مرکبات در خود دارند بسیار مناسب است زیرا مرکبات ترکیبات سبک و راحتی داشته و معمولا کسی را آزار نمی‌دهد و باعث ایجاد حس خوب و عالی در افراد می‌شود. این رایحه احساس شادی و نشاط در افراد به وجود می‌آورد. عطرهایی مانند لاگوست، جان وارواتوس، ژیل سـَندر، بـِنـِتون و تامی باهاما از این دست ادکلن‌ها هستند.

استفاده از عطرهای اسپرتی که رایحه چوب و ادویه‌جات دارند، خنک بوده و ماندگاری بالایی دارند. دارای فضایی جدی و جاافتاده هستند. معمولا در جلسات اداری و فضاهایی رسمی بتوان از آن به عنوان عطرهای استاندارد استفاده کرد. از جمله این عطرها عبارت است از شنل الور اوم اسپرت، کارتیه رودستر اسپرت، دیور اوم اسپرت و… .

برخی دیگر از عطرهای اسپرت دارای رایحه‌ای دریایی بوده که طرفداران مخصوص به خود را دارند. در واقع میزان فروش آن‌ها خوب بوده و موفق هستند. مانند عطرهای بولگاری آکوا، دیویدُف کول واتر، رالف لورن پولو بلو و… .

عطرهای اسپرت فصلی

عطرهای اسپرت نیز فصول مربوط به خود را دارند. شما می‌توانید عطرهای اسپرت تابستانی، زمستانی و بهاری را بیابید که هم اسپرت بوده و هم با فصل موردنظر هم‌خوانی داشته باشد. تمامی این فصول را قبلا برایتان توضیح دادیم. می‌توانید برای تهیه عطرهای اسپرت نیز از این گزینه استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید اول با عطرهای زمستانی و عطرهای تابستانی آشنا شوید.

از تجربیات خود در این زمینه برایمان بگویید. نظرات خود را در بخش کامنت‌ها بنویسید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.