آیا تا به حال به رنگ عطرها توجه کرده‌اید؟ به نظر شما چرا عطرها رنگ‌های مختلفی دارند؟ اکثر ما این‌چنین تصور می‌کنیم که این رنگ‌ها جنبه تزئینی داشته و برای اینکه ادکلن در شیشه زیباتر به نظر برسد، آن را رنگی می‌کنند. اما اگر به شما بگویم این یک باور اشتباه است، قبول می‌کنید؟ بله رنگ‌ عطرها معنا و مفهوم خود را داشته و تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن امکان‌پذیر است. در این مقاله می‌خواهیم پیرامون رنگ عطر و ادکلن صحبت کنیم و هر رنگ را بررسی کنیم.

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

اگر بدانید هر رنگ نشان‌گر چیست بی‌شک می‌توانید رایحه عطر با رنگ آن تشخیص دهید. جالب است نه؟ با این مقالات شما کم کم به یک متخصص حرفه‌ای در شناسایی عطرها تبدیل می‌شوید. عطرهای شما چه رنگی هستند؟ تا حد زیادی مطمئنیم که اگر تا امروز عطرهای شما بیشتر رنگ‌ آبی داشته‌اند حتما تمامی آن‌ها چنین طیفی را دنبال می‌کنند زیرا علاقه شما به بوی آن‌ها تقریبا یکیست. با هم به بررسی رنگ‌ها می‌پردازیم.

عطرهایی با رنگ صورتی

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن
تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

صورتی رنگیست که از اوایل رندگی یک خانم همراه اوست. بیشتر خانم‌ها و دختربچه‌ها عاشق رنگ صورتی هستند و این رنگ در متن زندگی آن‌ها وجود دارد. اما رنگ صورتی در عطرها چگونه است؟
عطرهایی که دارای مایع صورتی رنگ هستند (البته نوع صورتی آن نیز فرق می‌کند)، عطرهای گلی هستند. یعنی گل‌های عطرساز در آن‌ها به وفور یافت می‌شوند. اگر عطری با رنگ صورتی کم‌رنگ دارید یعنی گل‌های به کار رفته در آن شیرین و خنک هستند. اگر صورتی تیره‌تر باشد رایحه‌ای شیرین و گرم دارند. اما اگر عطری با رنگ صورتی خیلی کمرنگ دیدید، بدانید که گل رز در آن به کار رفته که با ماندن عطر روی بدن یا لباس تقریبا بویی شبیه به گلاب می‌دهد. معمولا این مدل ادکلن را یا نمی‌پسندند یا بسیار به آن علاقه‌مند می‌شوند.

افرادی که ادکلن‌هایی با رنگ صورتی را دوست دارند آدم‌هایی احساساتی با روحیه‌ای عاشق هستند که حتی لباسشان را نیز صورتی انتخاب می‌کنند. پس در تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن، متوجه خاصیت و ویژگی‌های رنگ صورتی شدیم.

عطرهایی با رنگ بنفش

عطرهایی با رنگ بنفش 
عطرهایی با رنگ بنفش

برخی افراد رنگ بنفش را با صورتی اشتباه می‌گیرند. ولی این دو اصلا شبیه به هم نبوده و رایحه‌هایی متفاوت دارند! شاید بتوان گفت تنها شباهتی که بین دو این رنگ است، وجود ترکیبات گلی است. اما اضافه شدن ترکیبات میوه‌ای و عنبر و مشک به آن، به میزان قابل توجهی تفاوت بین این دو طیف رنگی ایجاد کرده است.
رنگ سرخابی نیز جزء این طیف رنگی است که شامل ترکیبات شیرین مثل آب‌نبات و کارامل است. اگر بنفش روشن باشد، رایحه‌ای ملایم و خنک دارد و هر چه بر تیرگی آن افزوده شود گلی می‌شود. در ترکیبات عطر بنفش رنگ کمی رایجه چوب، مشک و عنبر یافت می‌شود.

افرادی که این طیف رنگ را برای عطرهای خود انتخاب می‌کنند، شخصیتی جدی و تصمیم‌گیر دارند.

عطرهایی با رنگ آبی

رابطه عطر با رنگ آن
عطر با رنگ آبی

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن در طیف آبی نشانه ترکیبات مختلفی است. عطرهایی که دارای رنگ آبی روشن هستند، ترکیباتی از روایح دریایی و اقیانوسی دارند. در واقع به نوعی خنک و شیرین بوده که نشانه تازگی و هوای معطر است. همچنین این رنگ ایجاد آرامش می‌کند.
اما از طیف رنگی روشن که خارج شده و به آبی تیره نزدیک می‌شویم ترکیبات تلخ‌تری به آن اضافه می‌شود که ادویه‌ای است. حال اگر این آبی تیره‌تر شود حتما از زعفران و وانیل در ترکیبات آن بهره گرفته شده.

افراد ورزشکار معمولا عطرهایی با رنگ آبی را انتخاب می‌کنند که نشانه نشاط و سرزندگی است.

عطرهایی با رنگ سفید

عطر سفید رنگ
ادکلن با رنگ سفید

رنگ سفید همیشه مظهر پاکی و تقدیس است. رایحه‌ای شیرین و خنک که برای ما تداعی کننده برف و زمستان است. این نوع عطرها معمولا بسیار ملایم و خاص هستند. دقیقا مانند زمانی که لباس سفید برتن می‌کنید و می‌خواهید پاک به نظر برسید.

افرادی که عطرهای سفید رنگ را انتخاب می‌کنند معمولا انسان‌هایی اخلاق‌مدار و منظم هستند، لباس‌های رسمی و شیک می‌پوشند و دارای روحیه‌ای احساساتی و شوخ هستند.

عطرهایی با رنگ سبز

green perfume- عطر سبز رنگ
عطر سبز رنگ

عطرهای سبز همیشه در کمپانی‌های تولید عطر به موفقیت عالی دست یافتند. به نظر شما رنگ سبز نشاندهنده چیست؟ طبیعت. پس تمامی عطرهایی که با رنگ سبز ایجاد می‌شوند رایحه طبیعت دارند. یعنی رایحه‌ای از گل و گیاهان، درخت، خزه و هر آنچه در طبیعت یافت می‌شود. به انسان روح تازه بخشیده و احساس خنکی می دهد. اگر با سبز کمرنگ مواجه شوید باید انتظار رایحه‌ای خنک و شیرین و ملایم را داشته باشید. هر چه بر تیرگی سبز اضافه شود رایحه تلخی مانند چوب را احساس می‌کنید که افراد باکلاس از آن استفاده می‌کنند.

معمولا افرادی که دارای انرژی بالایی بوده از عطرهایی با رنگ سبز استفاده می‌کنند.

عطرهایی با رنگ قرمز

red perfume- ادکلن قرمز رنگ
ادکلن قرمز رنگ

در تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن، قرمز بسیار قدرتمند است. دارای ترکیبات ادویه‌ای است که در کنار آن ترکیبات فلفل، جوز هندی و زنجبیل موجود است. اگر ادکلن شما قرمز مات است، بیانگر رایحه تلخ و چوب است. ولی اگر ادکلنی به رنگ قرمز شفاف دارید، باید شاهد رایحه‌ای شیرین و گلی در کنار ادویه‌ها باشید.

خانم‌هایی با لباس‌های شیک مجلسی و کفش پاشنه بلند لایق چنین ادکلن‌هایی هستند. در مقابل مردانی با کراوات و پاپیون قرمز رنگ صلابت خاصی دارند که عموما از ادکلن‌هایی را رنگ قرمز استفاده می‌کنند.

عطرهایی با رنگ مشکی

black perfume- عطر با رنگ مشکی
عطرهای مشکی

مشکی رنگ سنگینی است و رایحه‌های به کار رفته در آن نیز سنگین است. معمولا در ادکلن‌هایی به رنگ مشکی ترکیبات چوب، ادویه و گیاهان معطر به کار رفته که عموما رایحه‌ای تلخ بدست می‌دهد. اگر ادکلن‌های مشکی رنگ زنانه باشند، دارای ترکیبات گلی مانند یاس است. ولی در ادکلن‌های مردانه مشکی ترکیب جدایی ناپذیر، ادویه‌هاست.

ادکلن‌هایی که کاملا مشکی هستند رایحه‌ای تلخ در کنار ترکیبات گلی شیرین دارند اما ادگلن‌هایی که بخشی از آن‌ها طراحی رنگ دیگری دارد عطر آن‌ها به شدت تازه اما تلخ است.

افرادی که از این رنگ در انتخاب ادکلن استفاده می‌کنند بسیار پایبند گذشته و حالت کلاسیک هستند. اما در عین حال ابهت خاصی هم دارند.

عطرهایی با رنگ زرد تا قهوه‌ای

yellow perfume- عطرهای زرد رنگ
عطرهای زرد رنگ

وقتی حرف از طیف رنگی زرد می‌شود، عموما از رنگ زرد لیمویی شروع شده و طلایی را رد کرده و به قهوه‌ای می رسد. شاید باورتان نشود، اما این طیف رنگی جزء محبوب‌ترین دسته است. در این طیف رنگی روایح متفاوتی وجود دارد که واقعا در هیچ طیفی دیده نمی شود. معمولا ترکیباتی گلی دارند که زرد کمرنگ رایحه‌ای خنک داشته و هر چه به سمت قهوه‌ای می‌رویم با رایحه گرم و سنگین مواجه می‌شویم.

مردانی که جنتلمن هستند معمولا از عطرهای زرد رنگ استفاده می‌کنند و اما بانویی که از این عطر استفاده می‌کند، مغرور، جدی و با اعتمادبنفس بالایی است.

رابطه عطر با رنگ آن

شاید خیلی از ماها تصور نمی‌کردیم که رنگ هایی که برای هر عطر و ادکلنی درنظر گرفته می شود، منطقی دارد. طراحی شیشه رنگ با وسواس و تفکر خاصی انجام می‌شود و برای ما که می‌خواهیم محصولی را خریداری کنیم تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن یکی از روش‌های شناسایی بوی عطر است. پس اگر شما تا امروز چنین رازی را نمی‌دانستید، از این به بعد درنظر بگیرید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

5/5 (4 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.