وقتی مناسبتی مانند روز پدر پیش می‌آید، ذهنمان حسابی درگیر شده و نمی‌دانیم دقیقا چه کادویی برای پدر یا همسرمان تهیه کنیم که بهترین باشد و آن‌ها را شگفت‌زده کند. مسلما عطر گزینه خوبی است که همه از آن استفاده کرده و خوششان می‌آید. ولی واقعا برای آقایان چه نوع عطری می‌توان خرید که دوست داشته باشند و برازنده آن‌ها باشد؟ امروز تصمیم داریم به شما کمک کنیم تا کارتان راحت شود تا بتوانید یک انتخاب کاملا درست و عالی داشته باشید. حتما راهنمای خرید عطر مناسب آقایان را که امروز برایتان درنظر گرفتیم مطالعه کنید.

خرید عطر مناسب آقایان

معمولا آقایان دوست دارند وقتی کسی از کنارشان عبور می‌کند، بوی خوشی دهند و در این امر هر کدام سلیقه‌ای مخصوص به خود دارند. در واقع این کاملا امری طبیعیست زیرا عطر انسان نشان‌دهنده شخصیت است و تا حد زیادی اعتماد به نفس عجیبی به انسان می‌دهد. حال این موضوع برای آقایان بیشتر مطرح است زیرا آن‌ها بیش از خانم‌ها در مجامع عمومی بوده و فعالیت می‌کنند. بنابراین لازم است با توجه به میزان فعالیتشان عطر مناسب احوالشان را تهیه کنید. برای خرید عطر مناسب آقایان لازم است از پایه شروع کرده و مواردی را بررسی کنیم.

عطرهای مخصوص آقایان

این نوع عطرها خیلی تفاوتی با عطرهای زنانه ندارد. یعنی نوع آن‌ها یکیست فقط رایحه‌ها برای مردان و زنان متفاوت است و با هم فرق دارد. معمولا خانم‌ها عطرهای ملایم‌تر استفاده می‌کنند، برعکس آقایان عطرهایی تندتر و با رایحه‌های متفاوت‌تری را انتخاب می‌کنند ولی همان طور که گفتیم بیس کار یکیست.

  • پرفیوم‌ها: قبلا هم توضیح دادیم که پرفیوم‌ها معمولا عطرهایی با اسانس روغنی و الکل بیشتر هستند که غلظت بالایی داشته. به همین دلیل ماندگاری زیادی نیز دارند. البته که جزء گرانقیمت‌ترین عطرها به شمار می‌روند. پس در خرید عطر مناسب آقایان می‌توانید این‌ها را لحاظ کنید به شرط آنکه هزینه مشخصی را برایشان درنظر گرفته باشید.
  • ادوپرفیوم‌ها: این نوع عطرها نسبت به پرفیوم‌ها غلظت کمتری داشته ولی باز هم ماندگاری آن‌ها خوب است. اگر می‌خواهید هزینه معقولی را متقبل شوید، پیشنهاد می‌کنیم از این مدل عطرها استفاده کنید.
  • ادوتویلت‌ها: به نسبت دو گروه قبلی میزان غلظت پایینی داشته و در واقع به آب معطر نیز معروف است. در نتیجه ماندگاری آن‌ها نیز کمتر است.
  • ادکلن‌ها: این نوع از عطرها بیشتر در دسترس بوده و خریداری می‌شوند. میزان ماندگاری مشخصی داشته و درصد مواد روغنی آن بسیار کم است.

مواردی که در بالا گفته شد تفاوتی در عطرهای مردانه و زنانه ندارد. فقط باید حواستان باشد در هر گروه از ادکلن‌ها که قرار است خرید انجام دهید، مواظب این نوع عطرها باشید. حال می‌خواهیم به بررسی نکات مهم در خرید عطر مناسب آقایان بپردازیم. به نظر شما عطر مناسب مردان چه عطریست؟

انتخاب درست عطر مردانه

خرید عطر برای آقایان
خرید عطر برای آقایان

اگر از سلیقه پدر یا همسرتان خبر دارید، به شما تبریک می‌گوییم زیرا کارتان آسان است و به راحتی می‌توانید گزینه موردنظر را تهیه کنید. اما اگر این چنین نیست نگران نباشید، فقط کافیست نکاتی را در هنگام خرید عطر مناسب مردانه رعایت بفرمایید:

به یک عطرفروشی معتبر مراجعه کنید

حتما به یک عطرفروشی بروید که معتبر بوده و می‌دانید صاحبان آن‌ راهنمای خوبی برایتان هستند. از آن‌ها کمک بگیرید. معمولا فروشندگان مرد هستند و بهتر می‌توانند براساس سلیقه مردانه شما را کمک کنند تا در خرید عطر برای آقایان موفق شوید.

به اصل بودن عطرها دقت کنید 

original perfume- عطر مناسب مردان
اصل بودن عطر و ادکلن

مهم‌ترین گزینه‌ای که برای خرید یک عطر خوب و استاندارد باید درنظر بگیرید، اصل بودن آن است. این مسئله کمی به شناخت شما در اصل یا تقلبی بودن عطر برمی‌گردد و بخش عمده آن به اعتمادی که به فروشنده می‌کنید. پیشنهاد می‌کنم برای این منظور، بی‌محابا وارد یک عطرفروشی نشوید و حتما از قبل با معرفی آشنایی یا جایی که می‌شناسید، بروید. اینگونه می‌توانید یک عطر خوب و اصل خریداری کنید که ماندگار شود.

در خرید خود عجله را کنار بگذارید

خرید عطر چیزی نیست که شما بخواهید با عجله انجام دهید! لطفا آرام باشید و به گذر زمان توجه نکنید. شما باید با دقت عطر‌ها را تست کنید و گزینه موردنظر را از بین آن‌ها انتخاب کنید. پس لطفا با آرامش یکی یکی عطرها را تست کنید. برای این منظور دقت کنید که فروشنده آدم خونسردی باشد و شما را در این انتخاب یاری کند در غیراینصورت بهتر است آنجا را ترک کنید و خریدی انجام ندهید.

عطرهای موجود روی نوارهای کاغذی را فراموش کنید

perfume tester- تستر عطر
تستر کاغذی عطر

برخی افراد با توجه به عطری که روی نوارهای کاغذی زده می‌شود، وارد عطرفروشی شده و درخواست همان عطر را می‌دهند. معمولا این عطرهایی که روی کاغذ زده می‌شوند، ترکیب چند عطر بوده یا اگر ترکیبی هم نباشند شما تنها نت‌های اولیه آن‌ها را احساس می‌کنید به همین دلیل انتخاب خوبی برایتان نیستند. یادتان باشد عطرها از سه نت تشکیل شده و برای اینکه رایحه واقعی آن‌ها را استشمام کنید حتما باید ۱۰ دقیقه زمان بگذارید تا متوجه این موضوع شوید.

برای افراد حساس، عطرهای ملایم انتخاب کنید

اگر فرد موردنظر شما ریه‌ای حساس دارد، حواستان باشد که عطر ملایمی برای او تهیه کنید. مرد و زن ندارد! عطر شما نباید باعث آزار او شود. این مورد را خودتان به راحتی می‌توانید متوجه شده و انتخاب کنید حتی برای اطمینان بیشتر می‌توانید از فروشنده کمک بگیرید.

برای انتخاب عطر به فصل‌ها نیز توجه کنید 

فصل‌های سرد مانند زمستان و پاییز نیازمند عطری غلیظ با بویی گرم هستند. برعکس در فصل گرم می‌توانید از عطرهایی سرد با غلظت کم استفاده کنید. این‌ها در روحیه و احساس خوب افراد موثر است.

به سن افراد توجه کنید

سن و سال نیز در انتخاب و خرید عطر برای آقایان حرف اول را می‌زند. شما نمی‌توانید عطری که برای یک مرد ۳۰ ساله می‌گیرید با عطری که برای یک فرد ۶۰ ساله می‌خواهید بگیرید، یکی باشد. به تناسب سن و سال گزینه مناسب را انتخاب کنید.

عطر مناسب مردان چیست؟

با نکاتی که به شما گفتیم احتمالا الان دیگر می‌توانید عطر مناسبی را انتخاب کرده و بخرید. فقط باید دقیق باشید و عجله نکنید تا بهترین گزینه را انتخاب کرده و تهیه کنید. در واقع عطر و ادکلن امضای افراد است. پس کاری کنید امضای یک فرد زیبا برجای بماند. اگر قصد خرید از مه استایل را دارید حتما عطرهای مخصوص روز پدر را مشاهده کنید. می‌توانید عطرهای اصل را با تخفیفی چشم‌گیر خریداری کنید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.