معطر بودن یک فرهنگ است که تقریبا در تمام دنیا مرسوم است. کشورها هر کدام به نوعی از عطر و ادکلن استفاده کرده و ملت‌ها سلایق متفاوتی در این حوزه دارند که در انتخاب عطر به کار می‌برند. اما جالب است بدانید خوشبو بودن در هر کشوری معنای مخصوص به خود را دارد. استفاده از عطر در کشورها هر کدام میزان و معیاری دارد که می‌خواهیم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

استفاده از عطر در کشورها

به دنبال یک موضوع مناسب برای مقاله امروز بودیم که به ناآگاه حس کردیم، اینکه استفاده از عطر در کشورها به چه صورت است و معطر بودن چه معنایی نزد فرهنگ‌ها دارد، مطلب جالبیست. به همین دلیل این موضوع را باز کرده و به بررسی آن پرداختیم. در این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

معطر بودن برای هر فردی مهم است اما نکته مهم اینجاست که از نظر همه هر عطری خوشبو نیست. این موضوع کاملا واضح است که به سلیقه افراد مرتبط می‌شود. در واقع هر شخصی با توجه به سلیقه شخصی خوشبویی را در عطری خاص می‌بیند. به زبان ساده‌تر شاید عطری که به مشام من خوشایند است برای شما اصلا جالب نباشد و بالعکس! دقیقا مانند ذائقه ما آدم‌ها در انتخاب غذا. ولی موردی که در عطر وجود دارد به فرهنگ افراد نیز برمی‌گردد. مصرف عطر در کشورها و مصرف ادکلن در کشورها با هم تفاوت‌هایی دارد که همین امر می‌تواند سبب ایجاد اختلاف گردد.

استفاده از عطر و ادکلن در کشورهای آسیای شرقی

استفاده از عطر در کشورها
استفاده از عطرهای آسیایی

کشورهایی که در آسیای شرقی هستند مانند کره و ژاپن، بیشتر به سمت رایحه‌های ملایم و ترکیب مرکبات تمایل دارند. به هیچ وجه عطرهای تند را قبول نداشته و حتی نشانه توهین به هم می‌دانند. پس شما نمی‌توانید به این افراد عطرهای تند پیشنهاد کنید. باید حواستان باشد اگر به این کشورها سفر می‌کنید، حتما از عطرهای ملایم استفاده کنید. استفاده از عطر در کشورها مسئله مهمی است حتی برای افرادی که تصمیم به سفر به این کشورها را دارند، ضروریست که به عقاید و رسوم آن‌ها پایبند باشند.

استفاده از عطر در خاورمیانه

برعکس کشورهای آسیای شرقی، در کشورهایی که در خاورمیانه هستند عطرهای تند با ماندگاری بالا یافت می‌شود. در واقع افراد این کشورها دوست دارند بوی عطرشان کاملا حس شده و مدت زمان زیادی روی بدن باقی بماند. برای بررسی مصرف ادکلن در کشورها، این نقطه دقیقا همان بخشی است که ما نیز به آن معتقدیم. البته نمی‌توان گفت تمام افراد چنین سلیقه‌ای دارند ولی بصورت میانگین شاهد چنین سلیقه‌ای در خاورمیانه هستیم.

استفاده از عطر در کشور روسیه

همه ما می‌دانیم که روسیه کشوری سردسیر است. در واقع می‌توان گفت طبعی خشک دارد بنابراین اکثر مردم این کشور تمایل به استفاده از عطرهای تند و ماندگار را دارند. ادکلن‌هایی که اسانس میوه و گل را به همراه داشته و ماندگاری آن‌ها بالا باشد، جزء سلایق روسی‌هاست.

مصرف عطر در کشورهای آمریکایی

کشورهای آمریکایی عاشق عطرهای کلاسیک بوده و رایحه‌هایی که بوی میوه، گل و چوب دارند، محبوبیت خاصی نزد افراد دارد. معمولا به سراغ عطرهای گرانقیمت و مارک می‌روند که لاکچری بوده و ماندگاری خوبی دارد.

استفاده از عطر در کشورهای اروپایی

فرانسه یکی از کشورهای اروپاییست که خود مهد ساخت و عطر است. سلیقه آن‌ها بسیار شبیه به کشورهای آمریکاییست. افراد این کشورها متمایل به استفاده از عطرهای ساده و سبکی هستند که عنصر جذابیت، داشته باشند. در واقع اروپایی‌ها به جذابیت و گیرا بودن عطر خود بسیار اهمیت می‌دهند.

در بین تمامی اقوام، اروپایی‌ها بیشترین استفاده را از عطر و ادکلن دارند و با توجه به اینکه ماندگاری و تند بودن عطر برایشان مهم است، همیشه بروزترین و گرانقیمت‌تترین عطرها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. اما در ایران چه خبر؟

مصرف عطر و ادکلن در ایران نیز به نسبت زیاد است اما نمی‌توان گفت همه ایرانی‌ها عطر اصل استفاده می‌کنند. معمولا خوشبو بودن آن برایشان اهمیت دارد و بیشتر خواهان عطرهای با ماندگاری بالا هستند. ویژگی‌های عطرهای مردانه و ادکلن‌های زنانه را قبلا در مقالاتی گفتیم. اگر دوست دارید بصورت اصولی ادکلن موردنظرتان را انتخاب کنید، حتما مقالات در این زمینه را بخوانید. راهنمای خوبی برای انتخابتان است.

سنین مختلف در استفاده از عطر و ادکلن

حال می‌خواهیم ببینیم افراد در سنین مختلف به چه میزان از عطر و ادکلن استفاده می‌کنند. این آمار طبق استفاده از عطر در جهان مختلف بوده و ایران را نیز درنظر می‌گیرد. این آمار را به کمک تصویر و نمودار برایتان پیدا کردیم. راهنمای مربوط به رنگ‌ها و اعداد را در اینجا می‌آوریم.

مصرف ادکلن در کشورها
آمار استفاده از عطر در گروه های سنی مختلف
  • رنگ آبی: استفاده روزانه
  • رنگ سورمه‌ای: چندبار در هفته
  • رنگ طوسی: یک بار در هفته
  • رنگ قرمز: ۲ الی ۳ بار در ماه
  • رنگ سبز: یک بار در ماه
  • رنگ زرد: خیلی کم
  • رنگ بنفش: هرگز

این آمار بین ۳ گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۵۹ سال و ۶۰ به بالا درنظر گرفته شده که آمار جالبی را ارائه می‌دهد.

گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال

۴۴ درصد بصورت روزانه از عطرها استفاده می‌کنند.
۲۸ درصد تنها چند بار در هفته از عطر استفاده می‌کنند.
۸ درصد آن‌ها تنها یک بار در هفته از ادکلن استفاده می‌کنند.
۷ درصد ۲ الی ۳ بار در ماه از عطر استفاده می‌کنند.
۶ درصد خیلی کم از عطر و ادکلن استفاده می‌کنند.

گروه سنی ۳۰ تا ۵۹ سال

۴۱ درصد بصورت روزانه از عطرها استفاده می‌کنند.
۲۳ درصد تنها چند بار در هفته از عطر استفاده می‌کنند.
۶ درصد آن‌ها تنها یک بار در هفته از ادکلن استفاده می‌کنند.
۱۰ درصد خیلی کم از عطر و ادکلن استفاده می‌کنند.
۱۱ درصد افراد در این سن، اصلا از عطر استفاده نمی‌کنند.

گروه سنی ۶۰ به بالا

۲۲ درصد بصورت روزانه از عطرها استفاده می‌کنند.
۱۸ درصد تنها چند بار در هفته از عطر استفاده می‌کنند.
۵ درصد آن‌ها تنها یک بار در هفته از ادکلن استفاده می‌کنند.
۸ درصد ۲ الی ۳ بار در ماه از عطر استفاده می‌کنند.
۱۵ درصد خیلی کم از عطر و ادکلن استفاده می‌کنند.
۲۷ درصد اصلا از عطر و ادکلن استفاده نمی‌کنند.

آمار و ارقام مصرف عطر در کشورها

با توجه به آماری که خدمت شما عرض کردیم، می‌توان حدس زد که استفاده عطر به چه صورت بوده و مصرف ادکلن در کشورها دقیقا به چه افرادی اختصاص می‌یابد. البته این آمار تا سال ۲۰۱۸ به دستمان رسیده. حال نظر شما را به آمار استفاده از عطر در کشورها جلب می‌کنم.

"use

با توجه به آماری که مشاهده می‌کنید دقیقا آمار استفاده از عطر در کشورها در کشورهای اروپایی و آمریکایی، بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده است.

منبع آمار: brandongaille

5/5 (2 نظر)

2 دیدگاه برای “کدام کشورها بیشترین استفاده را از عطر دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.