عطرها از جمله علاقه مندی های بسیاری از افراد مختلف جوامع امروزی هستند. البته از دیرباز مردمان کشورهای مختلف برای بوی خوش و عطر خوب ارزش قائل بوده اند و برای خوش بو بودن تلاش می‌کردند. امروزه به واسطه‌ی عطر و ادکلن های مختلف دست یابی به این مهم راحت تر امکانپذیر است. اهمیت داشتن عطر مناسب بر کسی پوشیده نیست و برای انتخاب و استفاده‌ی عطر مناسب نکات بسیاری وجود دارد که به شما کمک می‌کند عطر یا ادکلنی مناسب انتخاب کنید که با استفاده‌ی آن هم خود شما و هم اطرافیان بوی خوبی را اشتشمام کرده و باعث آزار نشود. در این میان خانم ها برای انتخاب عطر مناسب خود با انواع برندها روبه رو هستند که به دلیل تنوع زیاد آنها امکان انتخاب های متفاوتی وجود دارد. برای مثال برندهایی همچون عطر لالیک یا عطر شانل , عطر جادور و … از برندهای معروف و پرطرفداری هستند که عطرهای زنانه‌ی فوق العاده‌ای را روانه‌ی بازار کرده اند.

ماندگاری عطر

یکی از مسائل بسیار مهم در انتخاب عطر ماندگاری آن است اگر شما خوش بو ترین عطر دنیا را داشته باشید اما ماندگار نباشد و بعد از چنددقیقه بویی از آن باقی نمانده باشد. این عطر فایده‌ای ندارد در کنار ماندگاری عطر پخش بو ادکلن و عطرها نیز بسیار مهم هستند زیرا عطری که به میزان مناسب در محیط پخش نشود و بوی ان به مشام اطرافیان نرسد نیز خیلی مناسب نیست عطر انتخابی شما خوب است تا هم ماندگاری مناسبی داشته باشد و هم پخش بوی متناسب تا بتوان آن را با ارزش دانست. می‌توان گفت بیشتر عطرهای اصل و با کیفیت که مواد طبیعی بیشتری در ساختار خود دارند ماندگارترند و طبیعتا قیمت بیشتری نیز دارند. ازجمله موارد موثر در ماندگاری عطر می‌توان به فصل و حتی نوع پوست اشاره کرد عطر ها و ادکلهای زنانه بر روی پوست چرب ماندگاری بیشتری دارند و برروی پوست خشک ماندگاری عطر کاهش می‌یابد . تاثیر فصل ها علاوه بر ماندگاری عطر بر نوع عطر مورد استفاده نیز می‌باشد برای مثال استفاده از عطرهای خیلی گرم و شیرین در فصل گرم توصیه نمی شود و یا عطرهای خنک در فصل سرد خیلی توصیه نمی گردد. البته به طور کلی بیشتر از هرچیزی ذائقه‌ی شما برای انتخاب عطر مهم است اما خوب است اصول اولیه را نیز رعایت کنید و انتخاب های بهتری داشته باشید.

تصویر1

 

عطر شانل چنس 

هنگام خرید عطر شانل چنس باید توجه داشته باشید که عطر را از فروشندگان با اعتبار خریداری کنید تا یک عطر اصل با کیفیت نصیبتان شود زیرا این عطر با ماندگاری مناسب خود و پخش بوی خوبی که دارد می‌تواند یک ادکلن زنانه‌ی بسیار خوب باشد البته اینکه شما از بوی عطر شانل نیز خوشتان بیاید و با آن احساس خوبی داشه باشید نیز بسیار مهم است.

چه بسا عطرهای بسیار خوب و با کیفیت و گرانقیمتی در بازار موجود باشد که بسیاری از افراد به آنها علاقه‌ای نداشته باشند و حتی رایحه‌ی آن عطر یا ادکلن باعث حساسیت و آزار نیز شود.

توصیه می‌شود برای ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن درصوتی که ان را روی پوست خود می‌زنید و پوست خشکی دارید ابتدا پوستتان را مرطوب کنید و سپس از عطر خود استفاده کنید. عطر شنل را می‌توان جزو عطرهای ماندگار در بهار و تابستان دانست. لازم به ذکر است تفاوت ماه های سال و خصوصیات مختلف آن نیز می‌تواند در میزان ماندگاری عطر تاثیر داشته باشد.

عطر شانل چنس

عطر زنانه‌ی لالیک لامور

همچنین بعضی از مدل های ادکلن زنانه لالیک نیز برای بهار و تابستان بسیار مناسب اند. این عطر پرطرفدار به خاطر رایحه‌ی خاص و دلپذیر خود دربین طرفدارانش جایگاه ویژه‌ای داشته و بسیار محبوب است. البته اینکه شما هم عطر لالیک لامور را می‌پسندید یا خیر کاملا به سلیقه‌ی تان بستگی دارد و فقط با تست کردن این عطر می‌توانید متوجه میزان علاقه‌ی خود به عطر لالیک لامور شوید. به صورت کلی یکی از راه های تشخیص عطر مورد علاقه تست کردن عطر و ادکلن است با تست کردن ادکلن زنانه و مردانه و یا عطر پیش از خرید بر روی بخشی از لباستان میتوانید میزان ماندگاری و پخش بو را نیز بررسی کنید و با خیال راحت انتخاب مناسبی داشته باشید. عطر لالیک را می‌توان جزو عطرهای ماندگار دانست با توجه به کیفیت ساخت و دیگر محاسن عطر لالیک لامور می‌توان گفت این عطر یکی از بهترین انتخاب های ممکن است.

عطر لالیک Le Amour

عطر دیور جادور

از دیگر ادکلن زنانه های ماندگار و خوشبویی که می‌توان به آن اشاره کرد عطر جادور است. عطر جادور یکی دیگر از عطرهای بی نظیر برند دیور است این عطر زنانه با رایحه‌ای شیرین و ملایم یکی از عطرهای پرطرفدار به حساب می‌اید و برای استفاده د بهار و پاییز توصیه می‌گردد. بطری خاص عطر جادور در کنار ماندگاری و رایحه‌ی دلنشین از دیگر جاذبه های این عطر زنانه به شمار می‌اید. عطر جادور با ترکیبی از رایحه‌ی گل و میوه حس آرامشی زیبا را برای شما تداعی می‌کند.

عطر زنانه دیور جادور

 

 

عطر گوچی بلوم 

عطر گوچی بلوم را می‌توان یکی از بهترین عطرهای زنانه‌ی ماندگار دانست. از این برند می‌توان به گوچی بلوم اشاره کرد که عطر زنانه‌ای پرطرفدار بوده و رایحه‌ی گل دارد و عطری 4 فصل به حساب می‌آید. ماندگاری این عطر گوچی, بوی خوش گل‌ها و بطری ساده‌ی این عطرباعث جذابیت آن شده و از عطرهای پرفروش گوچی به حساب می‌آیند.

گوچی بلوم Gucci Bloom
5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.