به طور حتم، همانطور که مراسم عروسی برای عروس خانم­ها مهم و بهترین روز زندگی آنها محسوب می­شود، برای داماد مجلس هم این روز باشکوه اهمیت دارد و تمام تلاش خود را می­کند تا به بهترین نحو در مجلس عروسی حاضر شده و بدرخشد. برای حضور در مراسم عروسی خود تمام لوازم مورد نیاز خود را آماده و بهترین­ها را انتخاب خواهد کرد. اما یکی از لوازم مورد نیاز داماد که اهمیت انتخاب آن بسیار زیاد بوده، همچنین باید در انتخاب آن ظرافت و نهایت دقت صورت گیرد، عطر داماد می­باشد. انتخاب عطر برای داماد امریست که نیاز به وقت و حوصله کافی، همچنین در نظر گرفتن برخی فاکتورها را دارد.

اگر روز عروسی­تان نزدیک است، انتخاب عطر برای داماد را جدی بگیرید؛ زیرا همان­گونه که انتخاب عطر برای عروس مهم بوده، انتخاب عطر برای داماد با اهمیت، و باید در انتخاب بهترین عطر دامادی دقت شود. در این روز زیبا، هر کاری کنید به یاد مهمان­ها می­ماند، حتی عطر حضور شما تا مدت­ها در خاطره­ها ثبت شده و با استشمام این عطر، به یاد شما و روز عروسی­تان می­افتند. بنابراین، چه خوب است که به بهترین نحو و با دلنشین­ترین رایحه­ها در ذهن مهمان­ها ماندگار شوید. در این مطلب قصد داریم تا چند گزینه طلایی در انتخاب عطر برای داماد را معرفی کنیم، تا انتخاب راحت­تری داشته باشید.

عطر همیشگی را فراموش کنید

یکی از نکاتی که باید در انتخاب عطر برای داماد و عروس رعایت شود، این است که به هیچ وجه نباید عطری که سالها و ماه­ها از آن استفاده می­کنند را باز هم در روز عروسی، این روز باشکوه و به یاد ماندنی که باید همه چیز به بهترین شکل تهیه شود استفاده نمایند. اطرافیانتان شما را با همان عطر می­شناسند، پس اگر باز هم همان رایحه همیشگی را از شما بشنوند، نه تنها چیز هیجان انگیزی در ذهن­شان از شما ثبت نخواهد شد، بلکه جذابیت جدیدی برای آنها ندارید. پس سعی کنید در این روز متفاوت­تر از همیشه با یک رایحه به یاد ماندنی حاضر شوید.

در نظر گرفتن فصل برگزاری مراسم

انتخاب عطر برای داماد یکی از مهمترین مواردیست که باید به آن توجه کنید. علاوه بر سلیقه شخصی یکی از عوامل مهم در انتخاب عطر برای داماد فصلی بوده که در آن مراسم برگزار می­شود. به طور کلی، عطرها را باید بر اساس فصل انتخاب کرد. یعنی اگر در فصل تابستان هستید، نباید از عطرهایی با رایحه گرم و تند بزنید. یا در فصل سرد انتخاب عطرهای سرد و خنک جایز نیست. برای روزهای گرم، شاداب ترین و سردترین رایحه را برگزینید، اگر داماد روزهای گرم هستید نت­های مناسب شما مرکبات، رز، یاسمن، گل ابریشم و شکوفه های پرتقال و نارنج خواهد بود. در فصول سرد سال رایحه شرقی و نت­های وانیلی، دارچینی، بخورهای معطر، عنبر و نت های ادویه ای، در انتخاب عطر برای داماد مورد توجه قرار گیرد.

بهار با خود شادابی و طراوت به همراه دارد، پس رایحه­های سبزو گلی با نت­های نعنایی و شکوفه نارنج انتخاب­های فوق­العاده­ای هستند. پاییز چطور؟ در انتخاب عطر برای داماد روزهای پاییزی رایحه­های چوبی انتخاب شگفت انگیزیست. در این روزها گاهی هوا سرد و گاهی گرم خواهد بود، پس بهتر است رایحه­های مناسب این روزها استفاده شود. بهترین نت­های این فصل را می­توان به نعنای هندی، وتیور، چوب صندل، عنبر و گلسنگ اشاره کرد.

توجه به ساعت مراسم!

شاید یکی از گزینه­های طلایی در انتخاب عطر برای داماد که کمی تعجب آور باشد، انتخاب بر اساس ساعت و زمان مراسم است. عطرها دارای رایحه­هایی بوده که هر کدام مناسب روز یا شب هستند. به طور مثال، اگر مراسم شما در روز برگزار می­شود گروه رایحه گل ها و مرکبات مناسب­تر، یا اگر مراسم شب برگزار خواهد شد اولویت­ها را بر اساس رایحه­هایی نظیر  ادویه دار، چوبی و بامبو انتخاب کنید.

انتخاب عطر برای داماد با توجه به محل

زمانی­که برای انتخاب عطر روز عروسی­تان اقدام می­کنید، بهتر است محل یا مکانی که مراسم در آن برگزار می­شود را مدنظر قرار دهید. به این معنی که، در مراسم­های کنار ساحل یا باغ باید عطرهایی مورد توجه قرار گیرد که ماندگاری بالا و رایحه­هایی نظیر تند و منحصر به فرد داشته باشد. برای داخل سالن می­توان از رایحه­های ملایم­تر استفاده کرد.

عطرهای با درصد روغن بیشتر

به طور حتم، مراسم عروسی یک یا دو ساعت نبوده و یک روز کامل را شامل می­شود. از این رو، عطرها باید دارای ماندگاری بالا و خاصیت پخش کنندگی عالی باشند. در انتخاب عطر برای داماد و همچنین عروش، می­توانید از ادوپرفیوم­ها انتخاب کنید. عطرهای ادوپرفیوم درصد روغن بیشتری داشته و از ادوتویلت یا اودکلن­ها ماندگاری بیشتری دارند و نیاز نیست که مدام، عطر در دستتان باشد و آن را تمدید کنید. از دیگر ویژگی­های مهم ادوپرفیوم­ها این است که با تحرک و رقص بوی خوشی از عطر شما در محیط پخش می­شود. این موضوع می­تواند تاثیرات مثبتی در ذهن مهمانان شما گذاشته و عطر شما، به خوبی در ذهن مهمانان مجلس ثبت خواهد شد.

علاقه داشتن به عطر

یکی از گزینه­های طلایی در انتخاب عطر برای داماد که بسیار اهمیت دارد، این است که اول از همه خودتان باید به عطر روز دامادی خود علاقه داشته باشید. از این رو همیشه تاکیید شده، که انتخاب عطر برای داماد باید مطابق با علایق و سلایق خود شخص انتخاب شود. اگر خودتان به عطر انتخابی علاقه­ای ندارید و با روحیات شما جور در نمی­آید، یا با زدن آن حس خوبی به شما دست نمی­دهد و تنها بخاطر پیشنهاد فروشنده و مارک بودن آن را خریده­اید، چه انتظاری دارید تا برای دیگران خوشایند و جذاب باشد. بنابراین، عطری که انتخاب کرده­اید را بپسندید و با آن احساس راحتی کنید.

حوصله به خرج دهید

انتخاب عطر برای داماد باید بادقت و حوصله انجام گیرد. زمانی­که وارد فروشگاه شده­اید و برای تست کردن عطرها اقدام می­کنید، سریعا تصمیم نگرفته و اجازه دهید تا عطر بوی واقعی خود را نشان دهد. برای متوجه شدن بوی واقعی هر عطر، باید حداقل ده دقیقه زمان بگذارید. زیرا عطرها مانند موسیقی دارای نت هستند و در هر نت، رایحه مجزایی به استشمام می­رسد. نت عطر در سه مرحله اولیه، میانی و پایه بوده که برای انتشار هر سه پایه حداکثر ده دقیقه باید صبر کرد.

نکته مهم:

برای تست کردن عطرها هیچگاه از روی تسترهای کاغذی تصمیم نگیرید. هر عطری بر روی پوست افراد بویی متفاوت را منشر می­کند چه برسد به کاغذها، که مطمئن باشید عطر واقعی بر روی آنها مشخص نمی­شود.

ماندگاری بیشتر با نقاط پالس بدن

اگر می­خواهید ماندگاری عطرهای خود را چندین برابر کنید، یکی از راه­ها اسپری کردن در نقاط پالس یا نبض دار بدن است. در این نقاط، رگ­های خونی جریان داشته و مانند یک پمپ عطر، بوی رایحه را مدام پخش می­کنند. نقاط پالس بدن عبارت­اند از مچ دست، آرنج­های دست و پا، پشت گوش.

 

لیستی پیشنهادی در انتخاب عطر برای داماد

اگر قصد دارید عطر یا اودکلنی مناسب برای جشن عروسی خود انتخاب کنید، اما انتخاب برایتان سخت است و نمی­دانید چه عطری بخرید، ما به شما چند نمونه از عطرهای منتخب مردانه برای روز عروسی را معرفی می­کنیم، تا علاوه بر تهیه یک عطر مناسب، انتخاب برای شما راحت­تر باشد.

عطر بولگاری مردانه

یکی از گزینه­ها در انتخاب عطر برای داماد را عطر معروف و محبوب بولگاری را معرفی خواهیم کرد. خوبی این عطر اینجاست که شما محدودیت فصلی ندارید، در تمام فصول سال می­توانید از آن استفاده کنید. دلیل این امر هم ترکیبات تشکیل دهنده آن مانند مرکبات، عرق نیشکر و رایحه گل­های خوش عطر و دلنشین است.

 

عطر مشترک  Tam Dao

عطر دیپتیک تام دائو، یکی از عطرهای مشترک زنانه و مردانه بوده که طرفداران زیادی را ازآن خود کرده. رایحه­ای بی­نظیر از ملایم و تلخ داشته که نت­های تشکیل دهنده آن عبارت­اند از گل، چوب و مشک، رز، چوب صندل، عنبر و نت های ادویه ای. این رایحه­ها سبب شده تا عطر تام دائو پرطرفدار و یکی از بهترین انتخاب عطر برای داماد و عروس در این روز زیبا و ماندگار باشد.

عطر مردانه دلچه گابانا

انتخاب عطر برای داماد در روزهای سرد، می­توانید دلچه گابانا را انتخاب کنید و از عطر خوش آن لذت ببرید. ترکیبات این عطر محبوب شامل گریپ فروت، گشنیز و ریحان، زنجبیل و شکوفه پرتقال، با یادداشت های سدر، آجری و تنباکو می­شود. با استفاده عطر دلچه گابانا، داماد در مراسم خود به طرز جذابی می­درخشد و برای سالیان سال، در ذهن مهمانان مراسم باقی می­ماند.

دولچه گابانا مدل Light Blue Eau Intense Pour Homme

عطر محبوب دیور هوم کلن

رایحه­ای خنک و ترکیبی از مرکبات دارد. برای استفاده آقایان در فصل های گرم سال مناسب بوده، از این رو در انتخاب عطر برای داماد روزهای گرم می­تواند گزینه مناسبی باشد. نت اولیه ترنج, نت میانی شکوفه گریپ فروت و نت نهایی آن از مشک تشکیل شده.

ادو پرفیوم مردانه دیور مدل Homme Intense

عطر مردانه کرید اونتوس

انتخابی لطیف و مدرن برای داماد برای روز عروسی آنها خواهد بود. از زندگی دراماتیک جنگ و صلح الهام گرفته و رایحه­های تشکیل دهنده آن را می­توان به ترنج ، مویز ، سیب ، آناناس، گل یاس ، گل رز ، نعناع هندی ، توس، مشک ، گلسنگ ، عنبر ، وانیل اشاره کرده. به طور حتم، با رایحه و ترکیباتی که گفته شد عطر بی­نظیر و به یاد ماندنی در ذهن همگان ثبت می­شود.

تستر اماراتی ادو پرفیوم مردانه کرید مدل Aventus

عطر معروف گوچی گیلتی

اگر این عطر جزء عطرهای انتخابی قبلا شما نبوده و از این عطر استفاده نکرده­اید، می­تواند انتخاب عطر برای داماد شدن شما باشد و در روز باشکوه عروسی از آن استفاده کنید. گوچی گیلتی عطری معروف، که کمترین کسی با آن آشنا نیست. عطری ملایم و تلخ، که رایحه­ای متفاوت و جذاب را به نمایش می­گذارد. این عطر رویایی، در طول فصل بهار انتخاب عالی برای مراسم عروسی خواهد بود. عطر مردانه گوچی گیلتی، رایحه ­هایی نظیر اسطوخودوس ، لیمو، شکوفه پرتقال، نعناع هندی ، سدر دارد.

ادو تویلت مردانه گوچی مدل Guilty Black Pour Homme

عطر شناخته شده joop

آقایونی که تا بحال از عطر جوپ استفاده نکردند، می­توانند برای روز عروسی خود اودکلن­های joop را انتخاب نمایند. در واقع، اکثر افراد با عطرهای جوپ آشنا بوده و انواع مختلفی از آن در بازار وجو دارد که می­توانید طبق سلیقه یکی از آنها را انتخاب کنید. تمام رایحه­ های عطر جوپ بی­نظیر و به یاد ماندنی هستند.

در انتخاب عطر برای داماد همیشه صبر و حوصله اولویت شما باشد. این روز قشنگ، یک بار تکرار شده و باید داماد و عروس در این مراسم به بهترین در ذهن مهمان­های مراسم ثبت شوند. یکی از فاکتورهایی که عروس و داماد را به یاد ماندنی می­کند، عطر حضورشان در مجلس عروسی است.

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.