استفاده از عطر و ادکلن های مختلف باعث خوش بو بودن می شود. هیچ کسی از بوی بد خوشش نمی آید ولی باید دقت داشته باشید که استفاده از عطر و ادکلن به تنهایی برای خوش بو بودن کافی نیست و باید شما علاوه بر استفاده از عطر استحمام به موقع و شستشوی لباس را نیز به صورت مداوم انجام دهید. در این میان بسیاری علاقه مند هستند تا از عطرهای با کیفیت هم استفاده کنند اگر شما به دنبال عطر زنانه ای با کیفیت و مرغوب هستید باید بتوانید خصوصیات آنها را بشناسید.

از جمله خصوصیات یک عطر خوب ماندگاری و همچنین پخش بوی مناسب عطر است. البته در برخی از کشورهای اروپایی پخش بوی زیاد عطر جزو مزایای آن به شمار نمی آید و مردم معتقداند که بوی عطرشان مختص خودشان است و دیگران مجبور نیستند تا بوی عطر آنها را تحمل کنند همچنین عطر با پخش بوی کم را بی کیفیت نمی داند.اما درکشورهای مشابه کشور ما عطری که پخش بوی مناسبی نداشته باشد را عطر باکیفیتی نمی دانند و از مواردی که در هنگام خرید عطر بررسی می کنند پخش بوی مناسب عطر است به صورتی که در زمان حضور در جمع بوی عطرشان به مشام اطرافیان برسد.

تاثیر رطوبت بر پخش بوی مناسب عطر

البته لازم است بدانید میزان پخش بوعطر و یا ماندگاری آن برروی پوست های مختلف متفاوت است نوع پوست شما, میزان خشکی و یا چربی پوست و موارد مختلفی از این دست باعث می شود تا پخش بو عطر کم یا زیاد شود. یکی دیگر از عواملی که باعث تغییر در پخش بو عطر می شود میزان رطوبت هوا می باشد برای مثال زمانی که شما یک عطر زنانه خریداری می کنید باید توجه داشته باشید که می خواهید از این عطر در منطقه ای مرطوب و یا خشک استفاده کنید. زیرا خشکی هوا باعث افزایش میزان پخش بو عطر می شود و در مقابل در مناطقی با آب و هوای شرجی و مرطوب پخش بو عطر تا حد زیادی کم می شود.

همانطور که پیش از این گفته شد از فاکتورهای مهم هنگام خرید ادکلن زنانه علاوه بر خوش بو و با کیفیت بودن ماندگاری و پخش بو عطر است مطمعنا شما دوست ندارید مجبور باشید هر نیم ساعت یکبار به خود عطر بزنید و بعد از نیم ساعت هیچ اثری از بوی عطرتان نباشد.برای نمونه می توان عطر ورساچه را یک عطر زنانه با ماندگاری و پخش بو مناسب دانست. این عطر با رایحه ای گرم و شیرین و با نت های پایه با رایحه ی انجیر و انگور سیاه که مناسب استفاده در رزوهای سرد پاییز و زمستان است.

لازم به ذکر است که ماندگاری بالا و پخش بوی مناسب عطر می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود هرچه میزان ماندگاری و پخش بو عطر بیشتر باشد باعث می شود شما عطر کمتری استفاده کنید و طبیعتا عطرتان دیرتر تمام می شود. از جمله دیگر ادکلن های زنانه ای که به میزان ماندگاری و پخش بوی خود شهرت دارند عطر گوچی است . عطر گوچی دارای رایحه ی گل آفتابگردان, پرتقال و وانیل است عطر گوچی را می توان یکی از عطرهای قدیمی و پرطرفدار دانست که افراد زیادی به خاطر کیفیتش سالهاست که طرفدار عطر گوچی هستند.

عطرها امضا شما هستند

پخش بو عطر باعث می شود تا زمان ورودتان به جمعی دیگران متوجه حضور شما شوند مخصوصا اگر شما عادت داشته باشید از عطری ثابت استفاه کنید و به نوعی عطرتان امضای شما باشد. از عطرهای دارای این خاصیت می توان به عطر لانکوم پوئم اشاره کرد عطر لانکوم با توجه به خصوصیات ویژه ای که دارد عطری پرطرفدار بوده و ظرافت و لطافت را منتقل می کند. عطر لانکوم را می توان عطری اصیل با رایحه ی شقایق آبی, شکوفه ی پرتقال و وانیل دانست.

استفاده از عطر بدون اذیت دیگران

اگر شما بتوانید عطری با پخش بو زیاد و رایحه ای مناسب خودتان را پیدا کنید می توان گفت تمام انتظاراتتان از یک عطر خوب برآورده می شود البته دقت داشته باشید وقتی پخش بو عطر شما زیاد است باید عطرتان رایحه ای عادی و ملایم داشته باشد عطرهایی خیلی تند و تلخ و یا خیلی سنگین  شیرین درصورتی که پخش بوی زیادی هم داشته باشند می توانند باعث آزار و اذیت اطرافیان شود زیرا در این حالت این فقط شما نیستید که بوی عطرتان را استشمام می کنید پس باید رعایت دیگران را نیز بکنید. عطر تام فورد را می توان در دسته ی عطرهای شرقی دانست عطری دلنشین با رایحه ی تنباکو و وانیل. عطر تام فورد از جمله عطرهایی ست که به سادگی دیگران را تحت تاثیر خود قرار می دهد, ماندگاری بالا و بخش بوی سنگین و بی نظیر این ادکلن زنانه را میتوان از خصوصیات ویژه ی آن دانست.

عطر تام فورد با رایحه ی ملایم

به طور کلی برای انتخاب عطر زنانه ی خوب و با کیفیت باید وقت صرف کنید اگر هنوز عطری را انتخاب نکرده اید تستر چند عطر معروف که دیگران نظرات خوبی برای آنها داشته اند را تهیه کرده و امتحان کردن عطرهای مختلف به نتیجه ی مطلوب و یافتن عطری مناسب برسید. نظرات دیگران می تواند در مسیر یافتن ادکلن زنانه ی مناسب شما یاری دهنده باشد ولی نظر و نتیجه ی نهایی را شما مشخص می کنید پس در تصمیم گیری حساس و دقیق باشید چون انتخاب عطر واقعا امر مهمی است زیرا اطرافیان بدون هیچ اختیاری مجبور هستند رایحه ی عطر شما را استشمام کنند پس انتخاب عطر مناسب بسیار حائز اهمیت می شود.

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.