به عنوان یک مرد چه فرقی دارد که رایحه خوبی داشته باشید یا نه؟ واقعاً عطر چقدر در ارتباطات شما نقش دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم به فواید استفاده از عطر برای مردان در زندگی روزمره بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

جنتلمن باشید!

اگر کاربردی به موضوع نگاه کنیم بهتر است فواید استفاده از عطر را در قالب یک خاطره برایتان تعریف کنم. در آخرین سفرم به آنتالیا آخرین نفری بودم که سوار هواپیما می‌شد. بعد از سوار شدن از مهماندار خواستم چمدان من را در محل مخصوص قرار دهد. مهماندار که یک زن جوان ترک بود، بعد از قرار دادن چمدان گفت: «عطر شما رایحه شگفت انگیزی دارد!».

در حال حاضر من متأهل هستم ولی استفاده از یک عطر خوب در آن روز باعث شد از اطرافیانم حس خوبی بگیرم. شاید برای شما جالب باشد که همین کار ساده باعث شد در تمام طول پرواز حس خوبی از اعتماد به نفس داشته باشم. حالتی که برای من پیش آمدن همان حسی است که در آن سوی آب‌ها به آن جنتلمن بودن می‌گویند. بله! من آن روز فهمیدم یکی از  فواید استفاده از عطر ایجاد حس جنتلمن بودن درون شماست!

 

عطر شما نشان دهنده شخصیت شماست!

عطر یک بخش از منش شخصیت شما را تشکیل می‌دهد که در هوای اطراف شما پراکنده شده است. به عنوان یک تاجر، معلم، مدیر و حتی همسر خوب، لازم است  فواید استفاده از عطر را بدانید چون رایحه‌ای که از شما متصاعد می‌شود، چه بخواهید و چه نخواهید بر نگاه مردم به شما و چگونه به یاد آوردن شما تأثیر بسیار قوی خواهد داشت.

 

چرا مردان باید فواید استفاده از عطر را بدانند؟

 فواید استفاده از عطر خوب بی‌شمار است. رایحه خوبی که از شما به مشام می‌رسد شما را جذاب‌تر می‌کند، استرس شما را کمتر می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. 80 درصد از مردان در زندگی روزمره از عطر استفاده نمی‌کنند. من گمان می‌کنم دلیل اصلی این اتفاق فقدان اطلاعات پایه‌ای و آموزش است. برای بیشتر مردان، حضور در جامعه و پذیرفتن نقش‌هایی مانند همسر بودن، آنها را نسبت به  فواید استفاده از عطر آگاه کرده است. در صنعت عطر هم تمام توجه‌ها به سمت خانم‌هاست و علاقه و سلیقه مردان در تولید این مواد خوشبو نادیده گرفته می‌شود.

رایحه خوبی که از شما به مشام می‌رسد شما را جذاب‌تر می‌کند، استرس شما را کمتر می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
چرا مردان باید فواید استفاده از عطر را بدانند؟

 

باید اضافه کرد که یک ترس عمیق به خاطر استفاده بیش از حد عطر در بین مردان وجود دارد. وقوع چنین اتفاقی برای مرد ممکن است شهرت او را در محل کار یا اقوام و دوستان لکه دار شود. هیچ کس نمی‌خواهد به خاطر بی‌دقتی در زدن عطر شهره خاص و عام شود.

اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد. اطلاعات کاربردی در خصوص روش‌های درست استفاده از عطر این روزها در دسترس همه است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با فواید استفاده از عطر آشنا کنیم.

 

فواید استفاده از عطر برای در رابطه با جنس مخالف

اگر یکی از مهم‌ترین  فواید استفاده از عطر افزایش اعتماد به نفس (در برخورد با همه اطرافیان به خصوص خانم‌ها) و جذابیت یک مرد است. استشمام رایحه خوش از یک مرد برای یک خانم اهمیت زیادی دارد. بر اساس نتایج مطالعاتی در اروپا، اغلب پسرها در انتخاب به ویژگی‌هایی تکیه می‌کنند که با چشم دیده می‌شود، اما در بین دختران، عطر خوب و رایحه دل‌نشین مؤثرترین عامل در انتخاب یک پسر است. به عبارت ساده‌تر، یک مرد با نگاه عاشق می‌شود و یک زن عاشق رایحه و عطر یک مرد!

به طور کلی زنان حس شامّه قوی‌تری نسبت به مردان دارند. از بدو تولد، نوزاد دختر باقدرت بویایی قوی‌تری نسبت به نوع پسر دارد. این مسئله هم در جنبه شناسایی و هم در تشخیص صادق است. در حقیقت بینی زنان طوری ساخته شده که نسبت به فرومن بدن مردان حساس باشد. فرومن نوعی هورمون جنسی معطر است که از بدن مردان استشمام می‌شود. یک عطر خوب با استفاده از این ویژگی‌ها سبب می‌شود که یک مرد جذابیت بیشتری در خاطره یک زن یادآوری شود.

 

از قوی‌ترین حستان بهترین استفاده را ببرید!

 فواید استفاده از عطر در رابطه تا جایی است که امکان ایجاد حس عمیق عاطفی را فراهم میکند. علت این است که شامّه در بین دستگاه‌ها پنج‌گانه ادراکی انسان قدرتمندترین است. این حس 150هزار برابر بیشتر از بینایی حساسیت شما نسبت به محیط را برمی‌انگیزد! بینی شما قادر است بیش از 1000میلیارد رایحه منحصر به فرد را شناسایی کند درحالی‌که چشم شما قابلیت تشخیص فقط 7میلیون رنگ آن‌هم با تخمین زدن، دارد.

 

با عطر خوب در یادها ماندگار شوید!

عطر خوب بیش از هر چیز دیگری، عامل خاطرات را یادآوری می‌کند چون حباب‌های بویایی مستقیماً به سیستم لیمبیک(Limbic system) در مغز متصل است. از این سیستم به عنوان «مغز عاطفی» انسان یاد ‌می‌شود. ارتباط بویایی با این قسمت از مغز سبب می‌شود رایحه‌های قوی و منحصر به فرد، موجب ایجاد ارتباط عاطفی قوی بین دو فرد می‌شود. شاید تجربه در آغوش کشیدن کسی که عاشقش هستید را داشته باشید. اگر این‌طور است، حتماً وقتی عطری شبیه به آنچه در آن لحظه حس کرده‌اید به مشامتان می‌رسد، تصویر کسی که دوستش دارید نیز در جلوی چشمتان نقش می‌بندد.

یک مرد با نگاه عاشق می‌شود و یک زن عاشق رایحه و عطر یک مرد!
فواید استفاده از عطر در رابطه با جنس مخالف

فواید استفاده از عطر در نفوذ کلام

از دیگر  فواید استفاده از عطر با رایحه دل‌نشین این است که سبب می‌شود تأثیرگذاری کلی بیشتری داشته باشید و حرفتان برش بیشتری داشته باشد. ما میدانیم که خوب لباس پوشیدن، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. این یعنی فقط زمانی که زیبا به نظر بیاییم حس خوبی داریم. استفاده از عطر خوب دقیقاً سبب بهبود چنین حسی در شما می‌شود قدرت نفوذتان را چند برابر می‌کند.

فرقی نمی‌کند در موقعیت برخورد با یک خانم برای خواستگاری باشید و یا آماده یک مصاحبه کاری می‌شوید و یا اینکه می‌خواهید در پیاده رو خیابان قدم بزنید، به یاد داشته باشید مهم است که چه رایحه‌ای را با خود در دنیا با خود به همراه دارید!

 

اگر بخواهیم فواید استفاده از عطر را در چند جمله بگوییم باید گفت: عطر خوب اعتماد به نفستان را بالا می‌برد، شما را جذاب‌تر می‌کند و در رابطه‌ها قدرت به شما قدرت و نفوذ هدیه می‌دهد. پس مواظب عطری که می‌زنید و رایحه‌ای که همراه دارید باشید.

3/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.