معمولا” در انتخاب عطر، رایحه و کیفیت آن حرف اول را می‌زند. اما دیده می‌شود که برخی افراد به تنها چیزی که توجه ندارند، رایحه عطر یا ادکلن می‌باشد. برخی افراد تنها معیار کیفیت عطر را ماندگاری بوی آن در نظر می‌گیرند، در حالی که عوامل دیگری از جمله ترکیبات عطر بر کیفیت و ماندگاری آن تاثیر می‌گذارند.

در ادامه برخی عطرهای مردانه که پخش بوی عالی و ماندگار دارند را به شما معرفی می‌کنیم:

Tester parfums de marly Carlisle

تستر اماراتی ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Carlisle عطری است که هم برای بانوان و هم برای آقایان قابلیت استفاده دارد. Carlisle رایحه‎ای تلخ و خنک دارد که ساختار آن سرشار از خوراکی‌ها، طبیعت، چوب، مرکبات، گیاهان معطر و گل‌های مختلف است. اکثر عطرها دارای سه دسته نت متفاوت هستند که به ترتیب از نت آغازی شروع شده، به نت میانی رسیده و در نت پایانی به انتها می‌رسد که با مرور اندکی زمان هر سه نت را حس خواهید کرد.

تستر ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Carlisle

Tester Dior Sauvage

ادو تویلت مردانه دیور مدل Sauvage در سال ۲۰۱۵ توسط کمپانی مشهور دیور به بازار معرفی شد. ساواژ بوی تند و خنک دارد و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار میگیره. وقتی برای اولین بار این عطر شگفت انگیز را امتحان میکنید بوی فلفل سیچوان، نارنج و عنبر را احساس خواهید کرد. فلفل سیچوان با تندی خود، انرژی زیادی را به شما و کسانی که در اطرافتان حضور دارند، منتقل می‌کند. نارنج که از خانواده‌ی مرکبات است، بوی شیرینی دارد و شادی و نشاط را با خودش به ارمغان می‌آورد. عنبر هم با عطر تندش باعث تند شدن این ترکیب عجیب‌وغریب سه‌گانه می‌شود.

ادو تویلت مردانه دیور مدل Sauvage

 

Amber Star Xerjoff

این عطر مردانه با رایحه شرقی، چوبی، ادویه ای و شیرین است که پخش بو و ماندگاری عالی دارد. این عطر در سال 2013 به بازار عرضه شده است. در این عطر نت چوب و انواع صمغها برجسته بوده و باعث ایجاد حس کهربایی مانند شده است.

این عطر مردانه با رایحه شرقی، چوبی، ادویه ای و شیرین است که پخش بو و ماندگاری عالی دارد.
آمبراستار

Private Label Jovoy

این عطر رایحه ای بسیار خشک و تیز از چرم و حس کاغذی پاپیروس دارد. این ادکلن مردانه در سال 2011 توسط برند جووی عرضه شده است، و به خاطر پخش بسیار بالا و قوی آن بهتر است فقط در دماهای بسیار سرد استفاده شود.

این عطر رایحه ای بسیار خشک و تیز از چرم و حس کاغذی پاپیروس دارد.
پریویت لیبل

Black Afgano Nasomatto

این عطر یکی از شناخته شده ترین عطرها در ایران با پخش بوی بالا است. عود، روایح گیاهان دارویی و صمغها حسی سیاه ، مرموز و مخوف به این عطر میدهد. این عطر در سال 2009 توسط آلساندرو گوالتیری طراحی و به بازار عرضه شد. اما به دلیل محبوبیت آن مشابه و تقلبی آن نیز زیاد در بازار موجود است.

این عطر یکی از شناخته شده ترین عطرها در ایران با پخش بوی بالا است.
بلک افغان

 

 

 

 

 

 

در ادامه برخی عطرهای مردانه که پخش بوی عالی و ماندگار دارند را به شما معرفی می‌کنیم
عطرهای مردانه

Tobacco Vanille Tom Ford

این ادکلن، یک ادکلن شرقی وانیلی از برند تام فورد است که ترکیبی از رایحه وانیل و تنباکو می‌باشد. همانطور که از اسم آن مشخص است بسیار شیرین بوده و پخش بوی بالایی دارد. این عطر در سال 2007 به بازار عرضه شده و از ادکلن‌های بسیار موفق تام فورد بوده است. در ایران نیز این عطر شناخته شده و طرفداران زیادی دارد.

این ادکلن، یک ادکلن شرقی وانیلی از برند تام فورد است که ترکیبی از رایحه وانیل و تنباکو می‌باشد.
توباکو وانیل

 

 

در ادامه برخی از ادکلن های تلخ که ماندگاری و پخش بوی بالایی دارند، معرفی می شوند:

ادکلن تلخ مردانه دیسکوارد(DSQUARED)

برند کانادایی دیسکوارد در سال ۲۰۰۹ یکی از بهترین و محبوب‌ترین عطرهای خود را به بازار معرفی کرد. این ادو‌تویلت مردانه (  He Wood Rocky Mountain Wood ) نام دارد. بوی آن تند و چوبی بوده و بیشتر مناسب استفاده در فصول بهار و پاییز می‌باشد. این عطر با الهام از کوهستان‌های پر از درخت کانادا ساخته شده و برای طرفداران طبیعت بسیار دوست‌داشتنی می‌باشد.

پس از اسپری کردن دیسکوارد روی پوست و محل نبضتان متوجه بوی فلفل، گل بنفشه و بخار معطر خواهید شد. این ترکیب شیرین و تند، انرژی و هیجان زیادی را در شما ایجاد می‌کند. در ادامه و پس از مدتی این نت‌ها جای خود را به نت‌های میانی خواهند داد. نت‌های میانی این عطر از ترکیب گیاهان و گل زنبق ساخته می‌شوند. این ترکیب شیرین، انرژی مثبت فراوانی را ایجاد می‌کند. در ادامه و با گذشت مدت زمانی طولانی نت‌های پایانی آن با چوب سدر، مشک و عنبر به مشام می‌رسد. بوی شیرین و تند این ترکیب طبیعی، حس حضور در طبیعت را در فرد ایجاد می‌کند.

این عطر با الهام از کوهستان‌های پر از درخت کانادا ساخته شده و برای طرفداران طبیعت بسیار دوست‌داشتنی می‌باشد.
ادکلن تلخ مردانه دیسکوارد

ادکلن تلخ مردانه آنتونیو باندراس

این ادو تویلت مردانه با نام The Secret شناخته می‌شود. این عطر مردانه بویی تند و شرقی دارد. استفاده از این عطر در شب‌های پاییزی و زمستانی پیشنهاد می‌شود. این عطر بوی پیچیده و مرموزی دارد و در سال 2010 به بازار عرضه شده است.

به محض اولین اسپری از این عطر مردانه تلخ روی پوست و محل نبضتان، متوجه بوی فلفل، نعناع و گریپ‌فروت خواهید شد. این ترکیب شیرین و تند، شادی و هیجان را فرد ایجاد میکند. پس از مدتی، نت‌های میانی به‌ آرامی جانشین نت‌های آغازی خواهند شد. این نت‌ها از دارچین و چرم ساخته ‌شده‌اند. تندی این ترکیب دوگانه، هیجان نت‌های قبلی را بیشتر خواهد کرد؛ اما با گذشت زمان، نت‌های پایانی جای نت‌های میانی را می‌گیرند. این نت‌ها از مشک و نت‌های چوبی تشکیل شده‌اند. این نت‌ها، باعث ایجاد آرامش و اعتمادبه‌نفس در فرد می‌شوند.

این ادو تویلت مردانه با نام The Secret شناخته می‌شود. این عطر مردانه بویی تند و شرقی دارد. استفاده از این عطر در شب‌های پاییزی و زمستانی پیشنهاد می‌شود.
سکرت

ادکلن تلخ مردانه دیور

این ادو پرفیوم مردانه Fahrenheit Le Parfum نام دارد. اگر رایحه‌ها و عطرهای تند، تلخ و شیرین را دوست دارید، همه‌ی این ویژگی‌ها یک‌جا در این عطر دیور وجود دارند.

با اسپری کردن عطر دیور بر روی محل نبض یا لباستان متوجه بوی شیرین بیان، پرتقال، چرم و جیر خواهید شد. این ترکیب عجیب و غریب عطر دیور، توجه اطرافیان را به شما جلب خواهد کرد. پس از گذشت مدتی بوی برگ بنفشه، نی‌شکر، تخم گشنیز و زیره‌ی سیاه جای نت‌های آغازی را می‌گیرد. تندی و شیرینی این نت‌ها، باعث ایجاد نشاط و تمرکز برای فرد می‌شود. در ادامه و با گذشت زمان، بوی وانیل، جایگزین نت‌های میانی عطر دیور می‌شود. وانیل، شیرینی نت‌های قبلی را دوچندان می‌کند.

اگر رایحه‌ها و عطرهای تند، تلخ و شیرین را دوست دارید، همه‌ی این ویژگی‌ها یک‌جا در این عطر دیور وجود دارند.
فارنهایت

ادکلن تلخ مردانه دیور

این ادو پرفیوم مردانه Fahrenheit Le Parfum نام دارد. اگر رایحه‌ها و عطرهای تند، تلخ و شیرین را دوست دارید، همه‌ی این ویژگی‌ها یک‌جا در این عطر دیور وجود دارند.

4.3/5 (3 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.