قهوه با بوی آشنایی که دارد با حس بویایی برخی افراد سازگار است و از آن لذت می‌برند. فکر کنید در یک روز سرد زمستانی دوست دارید در یک کافی‌شاپ بنشینید و یک فنجان قهوه میل کنید. چه احساس مطبوعی است و از آن احساس رضایت می کنید. در دنیای عطر و ادکلن نیز رایحه قهوه وجود دارد و معمولا عطرهای لاکچری و شیکی را شامل می‌شوند. اسانس قهوه در عطر مخصوص رایحه تلخ است. شما هر وقت عطر قهوه را می‌شوید ناخودآگاه یاد تلخی آن می‌افتید. در صنعت عطر و ادکلن نیز رایحه تلخ یکی از رایحه‌های دوست داشتنی مخصوصا برای آقایان است. در این مقاله می‌خواهیم کمی درباره عطرهایی با رایحه قهوه صحبت کرده و به معرفی بهترین عطرها با اسانس قهوه بپردازیم.

اسانس قهوه در عطر

اسانس قهوه در عطر
اسانس قهوه در عطر

رایحه تلخ به رایحه‌ای می‌گویند که از ریشه ریشه درخت و گیاهان تند گرفته می‌شود. این عطرها در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرند. منشع این رایحه تلخ قهوه، نعنا هندی، جوز هندی، دارچین و میخک است. اگر شما هم عاشق رایحه تلخ هستید، در این مقاله به معرفی برخی ادکلن‌های دارای اسانس قهوه در عطر می‌پردازیم.

پرفیوم زنانه کارولینا هررا مدل Good Girl

پرفیوم زنانه کارولینا هررا مدل Good Girl
پرفیوم زنانه کارولینا هررا مدل Good Girl

کارولینا هررا برند معروف آمریکاییست که شهرت فراوانی دارد. علاوه بر عطر خوشبویی که دارد، ظاهر بسیار جذابی داشته که نشان‌دهنده زنانه بودنش است. کفش پاشنه بلند که خانم‌ها معمولا برای مهمانی‌های خود از آن استفاده می‌کنند. در نت آغازین شما اسانس بادام تلخ و قهوه را استشمام می‌کنید. پس از گذر زمان به نت میانی می‌رسیم که رایحه گل مریم و یاسمن را دارد که دارای انرژی مثبت فراوانیست. در نت پایانی این عطر شما رایحه تونکا و کاکائو را خواهید داشت. این‌ها همگی با هم ترکیب شده و عطر خوشبویی به نام Good Girl را می‌سازند. البته ناگفته نماند که بوی قهوه در این ادکلن قالب بوده و حس نشاط در انسان به وجود می‌آورد.

ادو تویلت مردانه ولنتینو مدل Uomo

ادو تویلت مردانه ولنتینو مدل Uomo
ادو تویلت مردانه ولنتینو مدل Uomo

ادکلن مردانه ولنتینو یکی دیگر از عطرهای جذاب بوده که مناسب مردان قدرتمند و بااقتدار است. این عطر تند و گرم بوده و ساخت شرکتی ایتالیاییست. این عطر به علت تندی و گرمایی که دارد برای فصول سرد سال یعنی پاییز و زمستان گزینه فوق‌العاده‌ای است. در نت آغازین شما عطر و رایحه نارنجی و گیاهان را تجربه می‌کنید. با گذر زمان و ماندن عطر روی پوستتان یعنی در نت میانی به رایحه قهوه، شکلات و فندق می‌رسیم که هر سه تلخ هستند و شادابی و نشاط را در فرد تقویت می‌کنند. و اما در نت پایانی به طرز اعجاب آوری به رایحه چرم و چوب سدر می‌رسیم. همین نت است که در شما احساس اعتماد به نفس عجیبی ایجاد می‌کند.

ادو پرفیوم زنانه ایو سن لوران مدل Black Opium

ادو پرفیوم زنانه ایو سن لوران مدل Black Opium
ادو پرفیوم زنانه ایو سن لوران مدل Black Opium

ادو پرفیوم زنانه ایو سن لوران، فرانسوی بوده و شیشه‌ای مشکی رنگ دارد که نشان از تلخی ذات اوست که برای افراد با شخصیت جدی بسیار مناسب است. این عطر به گونه‌ایست که در تمام مدت شما اسانس قهوه در عطر را احساس می‌کنید. نت آغازین آن دارای ترکیب فلفل صورتی، شکوفه‌ی پرتقال و گلابی است که می‌توان گفت یک ترکیب میوه‌ایست. اما کم کم با گذر زمان به نت میانی که حاوی ترکیبات  بوی قهوه و گل یاسمین است، می‌رسیم. در نت پایانی شما به ترکیبات وانیل، گیاه جادویی پاتچولی و چوب درخت سرو می‌رسید. این عطر برای افرادی که علاقه‌مند به موزیک راک هستند، گزینه مناسبی است و واقعا به استایل و حالتشان می‌خورد.

ادکلن مردانه کلوين کلاين مدل Ckfree

ادکلن مردانه کلوين کلاين مدل Ckfree
ادکلن مردانه کلوين کلاين مدل Ckfree

افرادی که علاقه مند به جلب توجه هستند و دوست دارند در معرض توجه دیگران قرار گیرند می‌توانند از ادکلن مردانه کلوين کلاين مدل Ckfree استفاده کنند. یکی از ادکلن‌هاییست که باعث جذابیت و ماندگاری می شود. در همان لحظه اول شما رایحه انيسون و چوب درخت عرعر را احساس می‌کنید. سپس این نت جای خود را به رایحه میانی بوي چرم، تنباکو و قهوه را به شما منتقل می‌کند که رایحه‌ای قالب است. حال در پایان به نت آخر که حاوی ترکیبات بلوط، چوب درخت ساج و مهم‌ترين عضو آن، پاتچولي است می‌رسیم.

ادو تویلت مردانه Thierry Mugler A Men Pure Wood

ادو تویلت مردانه Thierry Mugler A Men Pure Wood
ادو تویلت مردانه Thierry Mugler A Men Pure Wood

ادکلن Thierry Mugler A Men Pure Wood دارای رایحه‌ای گرم است که آقایان می‌توانند از آن در روزهای سرد سال یعنی زمستان و پاییز استفاده کنند. این عطر ساخت یک شرکت فرانسوی بوده و بسیار معروف است. بیشتر شهرت آن به طراحی جذاب شیشه آن برمی‌گردد. در اولین مرحله وقتی عطر را روی پوست خود اسپری می‌کنید، بوی چوب را استشمام می‌کنید. همین عطر تازگی و شادابی را برایتان به ارمغان می‌آورد. کم کم به نت میانی می‌رسیم که در آن ترکیبات چوب، وانیل، قهوه و نعناع هندی به مشام می‌رسد، در این مرحله انرژی مثبت دریافت می‌کنید. در نهایت در نت پایانی شما بوی وانیل را احساس خواهید کرد.

پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code Ultimate Femme

پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code Ultimate Femme-اسانس قهوه در عطر
پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code Ultimate Femme

پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code Ultimate Femme یکی از برترین عطرهای سال ۲۰۱۴ بوده که توسط شرکتی ایتالیایی تولید شد. بویی شرقی و تند و گرمی دارد که در فصول سرد سال به شما پیشنهاد می‌شود. در اولین وهله که آن را روی پوست خود اسپری می‌کنید، رایحه پرتقال تلخ، زنجبیل و گلابی را استشمام خواهید کرد. تا همین‌جا شادی و نشاط به شما منتقل می‌شود. سپس به نت میانی می‌رسیم که شامل ترکیبات شکوفه‌ی پرتقال، گل یاسمین و قهوه است که تمرکز شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. در نهایت در نت پایانی به ترکیبات وانیل و چوب خواهیم رسید.

ادکلن مردانه ژیوانشی مدل Play Intense

ادکلن مردانه ژیوانشی مدل Play Intense- عطرهایی با رایحه قهوه
ادکلن مردانه ژیوانشی مدل Play Intense

ادکلن مردانه ژیوانشی مدل Play Intense عطری خاطره‌ساز و ماندگار است که توسط یک شرکت فرانسوی ساخته شد. شهرت و محبوبیت زیادی در بین آقایان داشته و بوی آن تند، شرقی و گرم است. در اولین قدم که اسپری را روی پوست خود می‌زنید بوی نارنج و پرتقال ماندارین را استشمام می کنید. با گذر زمان به نت میانی می‌رسیم که شامل ترکیبات ترکیب آمیریس، فلفل صورتی و قهوه است. سپس به نت پایانی خواهید رسید که شامل علف وتیور، گل لادن فرانسوی، گیاه پاتچولی و دانه‌ی تونکا است.

ادو پرفیوم زنانه آمواژ مدل Interlude

ادو پرفیوم زنانه آمواژ مدل Interlude
ادو پرفیوم زنانه آمواژ مدل Interlude

ادو پرفیوم زنانه آمواژ مدل Interlude عطری عمانی است که گرم و تند بوده و برای فصول سرد سال گزینه منطقی و مناسبیست. این عطر ماندگاری و بوی پخش بالایی دارد و یکی از دلایل شهرت آن، همین امر است. با اسپری کردن این ادکلن روی لباستان بوی نارنج، گریپ‌فروت، زنجبیل و گل همیشه‌بهار را در همان لحظات اولیه احساس می‌کنید. سپس در نت میانی با رایحه رز، کندر، یاس، شکوفه‌ پرتقال، کیوی، عسل، قهوه، گردو و چوب صندل مواجه خواهید شد. در نت پایانی نیز به ترکیبات وانیل، صمغ بنزوئین، عنبر، چوب صندل، خزه، چرم، دانه تونکا و مشک می‌رسیم که در واقع ترکیبی قالب هستند.

عطرهایی با رایحه قهوه

معمولا قهوه به نوعی ماندگاری را در انسان یادآور می‌شود و اسانس قهوه در عطر روزهای زمستانی و پاییزی را به خاطرمان می‌آورد. برخی افراد عاشق این بو هستند و دوست دارند حتی ادکلنی که استفاده می‌کنند دارای این عطر باشد. قهوه ایجاد نشاط و شادی می‌کند و به افراد حس اعتمادبنفس عجیبی می‌دهد. شما می‌توانید به کمک این عطر شخصیت با ثبات خود را به افراد یادآور شوید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.