مقالات

❤️ بهترین عطرهای زنانه و مردانه با اسانس اسطوخودوس

اسانس اسطوخودوس

عطرها شامل ترکیبات معطری هستند که خودشان هم خوشبو و معطر می‌شوند. این ترکیبات می‌تواند میوه‌ای، گیاهی، گلی یا حیوانی باشد. یکی از گیاهانی که در صنعت عطرسازی به وفور خودنمایید می‌کند، اسطوخودوس است.در فروشگاه آنلاین عطر و ادکلن مه استایل بهترین عطرها با اسانس اسطوخودوس را میتوانید به صورت آنلاین سفارش بدهید.اسانس اسطوخودوس هم در عطرهای زنانه و هم در عطرهای مردانه موجود است و رایحه دلپسندی را به آن می‌بخشد. از این رو تصمیم گرفتیم این مقاله را به این گیاه اختصاص دهیم و پیرامون آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید…

اسانس اسطوخودوس

اسطوخودوس یک گیاه کوهستانی است که در بخش‌های مدیترانه‌ای رشد می کند. دارای گل‌های بنفش رنگ بوده و در خانواده نعنا جای می گیرد. برای رشد و نمو خود نیازمند آفتاب و زمینی سنگی است. این گیاه در حال حاضر در جنوب اروپا، استرالیا و آمریکا پرورش می‌یابد. دارای بویی آرامش‌بخش و قوی است که در عطرها جلوه می‌کند.
در قدیم از این گیاه روغنی را می‌گرفتند که آن را برای حمام کردن مورد استفاده قرار می‌دادند. اگر بخواهیم خواص این گیاه را خیلی واضح برایتان بگوییم باید به درمان بی‌خوابی‌های شبانه، بهبود وضعیت اخلاقی، کم کردن استرس و کاهش مشکلات معده کمک خواهد کرد. از این گیاه در غذاها نیز استفاده می‌کردند زیرا عطری خوش به غذا می‌بخشد. از اینکه اسطوخودوس در عطرسازی نشان‌دهنده عطر خوش و اسانس عالی آن است.

اسانس اسطوخودوس

اسانس اسطوخودوس

استفاده از اسطوخودوس در صنعت عطرسازی

اسانس اسطوخودوس یا لاوندر که نام دیگر آن است، در عطرها باعث ایجاد حس تسکین و آرامش عجیبی می‌شود که به همین دلیل در دنیای روانپزشکی نیز از این گیاه استفاده‌هایی شده است. همان‌طور که اشاره کردیم لاوندر عضوی از خانواده نعناست که گل دارد. اما گونه‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها در صنعت عطرسازی کاربرد دارد. این گونه‌ها عبارت است از:

  • اسطوخودوس انگلیسی یا Lavandula officinalis
  • اسطوخودوس تیری یا Lavandula latifolia
  • اسطوخودوس کافوردار فرانسوی یا Lavandula stoechas

معمولا برای دریافت اسانس اسطوخودوس، از روش تقطیر با بخار کمک می‌گیرند و با روغن‌هایی نظیر لینالول و استات لینالیل ترکیب می‌شود.

کاربرد لاوندر در عطرسازی

همان‌طور که گفتیم اسطوخودوس در عطرسازی جایگاه ویژه‌ای داشته و به عنوان یک نت ملایم بیشتر در عطرهای زنانه استفاده می‌شود. این گیاه با سایر گیاهان و گل‌ها امکان ترکیب داشته و عطری خوشایند را به شما می‌دهد. مثلا سرشناس ترین آن‌ها مانند کاج، مریم گلی، رزماری یا نعنا هندی است. عطرهایی که در آن‌ها اسانس اسطوخودوس موجود است بیشتر برای فصول گرم سال یعنی تابستان و بهار مناسبند، زیرا این گیاه طبعی سرد دارد. حال با هم به بررسی برخی از ادلکن‌های مردانه و زنانه که در آن لاوندر موجود است، می‌پردازیم.

ادو پرفیوم مردانه دیور مدل Homme Intense

ادو پرفیوم مردانه دیور مدل Homme Intense

ادو پرفیوم مردانه دیور مدل Homme Intense

ادو پرفیوم مردانه دیور مدل Homme Intense یکی از بهترین عطرهای مردانه است که اسانس اسطوخودوس را داراست. اتفاقا همین که این ادکلن را روی پوست یا لباس خود اسپری می‌کنید، متوجه بوی آن خواهید شد و در همین ابتدا شادی و نشاط یه شما القا می‌شود. بعد از گذر زمان به نت میانی خواهید رسید که ترکیبی از گل زنبق، مشک و گلابی است. در این نت هیجان و تمرکز زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد. در نهایت به نت پایانی علف وتیور و چوب سدر ویرجینیا خواهیم رسید.

ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Layton

ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Layton

ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Layton

اسطوخودوس در عطرسازی در ادو پرفیوم پرفیوم دو مارلی مدل Layton نیز یافت می‌شود. این ادکلن مردانه بوده و در تمامی فصول سال می‌توان از آن بهره‌مند شد. این ادکلن گلی و شرقی است از این رو برای بانوان هم گزینه خوبیست. در همان اسپری اول روی پوست به ترکیبات اسطوخودوس، نارنج، سیب و پرتقال ماندارین خواهیم رسید که ترکیبی شیرین و پر انرژی است. بعد از گذر زمان به نت میانی گل بنفشه، یاسمین و شمعدانی خواهیم رسید که طراوت و انرژی مثبت برای ما به همراه می‌آورد. در نت پایانی به ترکیبات چوب گایاک، گیاه پاتچولی، چوب صندل، هل، وانیل و فلفل خواهیم رسید که باعث افزایش هیجان در فرد می‌شود.

ادو پرفیوم مردانه اجمل مدل Blu

ادو پرفیوم مردانه اجمل مدل Blu

ادو پرفیوم مردانه اجمل مدل Blu

ادو پرفیوم مردانه اجمل مدل Blu ادکلنی خوشبو برای مردان است که اسانس اسطوخودوس را به همراه دارد. شما در همان اسپری اول متوجه عطرهای اسطوخودوس، ترنج و هندوانه خواهید شد. با گذر زمان به نت میانی خواهیم رسید که ترکیبی از گل نیلوفر و گل یاس است. در نهایت به نت پایانی چوب صندل، کهربا و مشک می‌رسیم. ادکلنی بسیار خوشبو و عالی برای مردان است.

ادو پرفیوم زنانه اجمل مدل Solace

ادو پرفیوم زنانه اجمل مدل Solace

ادو پرفیوم زنانه اجمل مدل Solace

ادو پرفیوم زنانه اجمل مدل Solace دارای بویی قدرتمند و نافذ است. این ادکلن یادآور خاطرات گذشته بوده و حالتی کلاسیک دارد. در اولین اسپری این ادکلن روی پوست یا لباس به عطر مرکبات تازه می‌رسیم که نشاط و شادی به همراه دارد. در نت میانی به ترکیبات اسطوخودوس و گل شمعدانی می‌رسیم که بخش خوشبوی کار همین‌جاست. کم کم به نت پایانی رسیده که ترکیبات سدر، عنبر و مشک را شامل می‌شود.

ادو پرفیوم زنانه لالیک مدل Living Lalique

ادو پرفیوم زنانه لالیک مدل Living Lalique

ادو پرفیوم زنانه لالیک مدل Living Lalique

ادو پرفیوم زنانه لالیک مدل Living Lalique عطری پر از طبیعت و اسانس اسطوخودوس است. این ادکلن همان‌طور که از نامش مشخص است ساخت شرکت معتبر لالیک است و عطری خوشبو و عالی برای بانوان است. همین که اولین اسپری را روی نبض یا لباس خود می‌زنید، شاهد بوی نارنج، نعناع و اسطوخودوس خواهید بود. این نت باعث شادی و نشاط شما خواهد شد. پس از گذر زمان به نت میانی خواهیم رسید. این نت شامل ترکیباتی نظیر جوز هندی، گل‌های رز، سوسن و زنبق به همراه فلفل سیاه است که جایگزین نت آغازین می‌شود. در نهایت در نت پایانی به ترکیبات سدر، گل لادن، چوب صندل، علف وتیور، دانه‌ی تونکا، وانیل و چوب کشمیر می‌رسیم.

ادو پرفیوم زنانه گرلن مدل جیکی JICKY

ادو پرفیوم زنانه گرلن مدل جیکی JICKY

ادو پرفیوم زنانه گرلن مدل جیکی JICKY

ادو پرفیوم زنانه گرلن مدل جیکی JICKY عطریست که برای بانوان مورد استفاده قرار گرفته و رایحه بسیار خوشبویی دارد. حال و هوایی تند، تلخ، طبیعی و شرقی دارد. با اسپری بر روی پوست در همان اولین نت شاهد ترکیبات لیمو، ترنج، پرتقال ماندارین و رزماری خواهید بود. در نت میانی به ترکیبات ریحان، اسطوخودوس، گل یاسمن و دانه ی تونکا می‌رسیم که بسیار خوشبو و دلپسند هستند. با گذر زمان به نت پایانی می‌رسیم که شامل ترکیبات درخت چوب سرخ، صندل، صمغ بنزویین، چرم، نت های فلفلی و وانیل است.

اسطوخودوس در عطرسازی

همان طور که در این مقاله توضیح دادیم اسطوخودوس گیاه معطر و لطیفی است که در صنعت عطرسازی از آن استفاده می‌شود. این گیاه فواید بسیاری داشته و طبعی سرد دارد. در هر عطری که به کار رود، تقریبا آن را محیای فصول گرم خواهد ساخت. اگر دوست دارید ادکلنی با این ترکیبات داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنید، ادکلن‌هایی که در بالا معرفی کردیم، حتما امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *